Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

Small_Bee 05.04.2016 22:26

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Переселять нужно когда пчелы не летают (утро/вечер)?

Владимир Татомир 06.04.2016 01:07

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Small_Bee (Сообщение 131054)
Переселять нужно когда пчелы не летают (утро/вечер)?

Когда позволяет погода, часов в десять, одиннадцать.

Амид 11.04.2016 10:30

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Помогите пожалуйста. Внезапно в этом году появилась аллергическая реакция на укусы пчел. В прошлом году не было. Это пройдет? Что делать?

mur 11.04.2016 16:01

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Амид (Сообщение 131895)
появилась аллергическая реакция на укусы пчел.

..читав,що треба з'їдати час від часу маточники. За достовірність не ручаюсь.

Bambr 11.04.2016 21:15

Re: Текущие вопросы начинающих
 
В прошлом году купил пчелосемью. Когда первый раз посмотрел ее, понял что она перед этим роилась. В улике было много пустых маточников. От чего сделал вывод что матка 2015 года.
В этом году весной при первом осмотре заметил что нет расплода. Решил немного подождать. Снова полез через неделю (дней десять назад) Расплода не нашел, зато заметил матку. Сегодня опять полез туда. Нашел небольшое пятно печатного расплода и немного открытого. Пчелы мало. Заметно что с первого весеннего осмотра семья просела. Буквально на 3-4 уточках сидят. Сильно семью не беспокоил и матку не искал.
пчел у меня только две семьи. Естественно терять одну из них не хочется. Но есть ли смысл спасать такую ослабевшую семью?
Стоит ли подкармливать их стимулирующими подкормками. Что-бы вся пчела была занята обогревом расплода и не нуждалась в сборе корма?
Есть у меня подобие нуклеуса, на 6 рамок, из мебельного ДСП. 3+3 через перегородку. Но перегородка убирается и можно сделать один большой отводок на 6 рамок. Может эту ослабевшую семью туда пересадить. Может им там теплее будет?
Заранее спасибо за ответы.

Sahan51 11.04.2016 21:25

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Я бы не переселял. Теплые заставные им с обеих сторон, гнездо оставить только на тех рамках, которые хорошо обсижены. На верх потолочную кормушку с медом распущенным, и утеплить. Летки подсократить.

Владимир Татомир 11.04.2016 21:26

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Bambr (Сообщение 131979)
Заметно что с первого весеннего осмотра семья просела. Буквально на 3-4 уточках сидят. Сильно семью не беспокоил и матку не искал.

Если три рамки пчелы, ставьте заставные с двух сторон, пленка сверху и облегает по краям можно не до дна пару тройку сантиметров.Утеплить сверху утеплителем, или одеждой б\У.Если мед есть, вскрыть и смочить водой, нет, дать канди.В крайнюю рамку можно водички брызнуть.

Берендей 11.04.2016 21:42

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Bambr (Сообщение 131979)
Пчелы мало. Заметно что с первого весеннего осмотра семья просела. Буквально на 3-4 уточках сидят. Сильно семью не беспокоил и матку не искал.
пчел у меня только две семьи. Естественно терять одну из них не хочется. Но есть ли смысл спасать такую ослабевшую семью?
Стоит ли подкармливать их стимулирующими подкормками. Что-бы вся пчела была занята обогревом расплода и не нуждалась в сборе корма?
Есть у меня подобие нуклеуса, на 6 рамок, из мебельного ДСП. 3+3 через перегородку. Но перегородка убирается и можно сделать один большой отводок на 6 рамок. Может эту ослабевшую семью туда пересадить. Может им там теплее будет?
Заранее спасибо за ответы.

Значит так если всего две семьи то могу предположить что стоят они рядом. Если в профиле верно указано то система ульев Дадан.
Производи осмотр хорошей семьи, проведи все работы и проверь место под засев и наличие кормов чтоб минимум две недели туда не заглядывать. Если есть медовые рамки или маломедки кинь их за заставную. Далее накрываешь корпус полностью плотным полиэтиленом и сверху ставишь второй корпус. По центру на против летка переносишь своих три рамки пчелы подпираешь их с краев заставными за заставные так же поставь с краев по рамке с медом и все это счастье укутай одеялом, далее закрываешь крышку, проверяешь чтоб леток верхнего корпуса был открыт только на одну две пчелки. На этом все. "самое главное и тяжелое для новичка это не лезть туда две недели."

Bambr 12.04.2016 08:12

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Да в профиле все указанно верно. У меня сейчас пчелы в двух дадановских ульях. Улья стоят на расстоянии метра три друг от друга, летками в разные стороны. Я ведь молодой пасечник, над всем экспериментирую, и над этим тоже.

Поставить корпус на корпус я могу, только как пчелы отнесутся к тому что я их перенесу в сторону на три метра и поставлю улик выше?

серги 12.04.2016 09:16

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Bambr (Сообщение 132049)
Я ведь молодой пасечник, над всем экспериментирую, и над этим тоже.

Коллега,я такой же как Вы,эксперементатор!Но с летками в разные стороны-это лишнее!А двигать можно 0,5 м в сутки,больше не желательно,а то и остальные разлетятся.
Воспользуйтесь советом Владимира!Просто утеплите,сократите и подкормите. Вырежьте заставные из фанеры или старого шкафа,пристрелите или приклейте к ним фольгоизол.И всё будет ГУД!
У меня слабаки зимовали на 4 и 5 рамках.Сейчас сидят на 3 и 4 соответственно.И ничего-пыльцу носят,расплод есть...
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...].

Hurido 12.04.2016 14:09

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Вітаю всіх бджолярів.
Незнання призводить до бід ( Почну з того шо я початківець. Загалом до бджолярства відношення мав раніше, але ніколи сам з ними не займався. Тепер стало так шо все на мені. Знайомство з бджолами пройшло на цих вихідних в рамках ревізії вуликів. Звісно готовився читав літературу і згадував що знав про весняні роботи і і загалом про догляд але відсутність практики то відсутність практики і нічого поки з тим не поробиш. І так перше з чим стикнувся, не знав шо робити з витягнутими маточниками. З двох вуликів які активно налаштувались роїтись вирізав загалом 17 маточників з матками на різних стадіях розвитку (дві на моїх очах вигризлись!!!). Оскільки не був до цього підготовлений, то перебив їх((( Знаю це зовсім не похвально...Тому вас прошу поради якщо з таким знову стикнусь шо робити, шоб так не марнотратити ресурси? Як бути? Що до того підготовити? Як правильно поступати? Друге шо тривожить, що в багатьох вуликах тягнуть трутнів (ячейки з куполами, колпачками випуклими), маточників нема, літають стабільно, файно, розплод є і запечатаний і відкритий, не шумлять. Просто все таки насторожує. Так розумію шо вже готовляться до роїння? Може я якась обовязкова кількість трутнів в сімї шо їм потрібні? Підскажіть хто чим може будь-ласка. На форумі я новобранець, буду шукати і читати але як хтось з бувалих знає шо мені порадити або де читати про те то буду радий любому відгуку.

спасатель 101 12.04.2016 14:34

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Bambr, якщо Вас напрягає варіант розміщення двох сімей в одному вулику, то можете (при нормальній іншій сім'ї) просто поміняти місцями сім'ї. Льотна дбжола сильної підсилить слабу, а далі і розплодом вирівняти. Ну і плюс вищенаписане - утеплення і т.д. І не потрібно пересаджувати в нуклеус, просто зменшити об'єм.
У минулому році в кінці квітня, я повністю поміняв місцями основні сім'ї з відводками, усю пасіку. Без ковпачків, збризкувань і співвілношення максимальне було 2 рамки на 10 рамок. Все на 100 % прийнято.

Цитата:

Сообщение от Bambr (Сообщение 131979)
Буквально на 3-4 уточках сидят.

Якщо вони дійсно обсиджують 3-4 рамки, то до основного взятку (ОВ) їх можна розігнати на раз, два. У минулому році залишився без діла відводок (перезумувалий), то на ОВ він займав 3 корпуми 10-р. І собі приніс медку і мені.

Після проведених запропонованих заходів зверніть увагу на матку, бо по цій порі навіть за Ваших обставин, вона повинна працювати краще. Акщо не запрацює, чи слабуватиме, замінюйте сміло. А саме заміна вуликів місцями і дасть Вам тест по матці.

Андрей Андреевич 12.04.2016 14:59

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132089)
З двох вуликів які активно налаштувались роїтись вирізав загалом 17 маточників з матками на різних стадіях розвитку (дві на моїх очах вигризлись!!!).

...може все таки тиха заміна відбувається?...і якщо вже дві "вигризлись"--то рій "пішов" вже...що мало віриться в цю пору.
Матку стару бачили?...маточники не треба було чіпати ...може їм дуже тісно?
П.С.Найдіть пасічника поблизості--хай гляне своїм "оком"

Hurido 12.04.2016 17:17

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 132095)
...може все таки тиха заміна відбувається?...і якщо вже дві "вигризлись"--то рій "пішов" вже...що мало віриться в цю пору.
Матку стару бачили?...маточники не треба було чіпати ...може їм дуже тісно?
П.С.Найдіть пасічника поблизості--хай гляне своїм "оком"

За тиху заміну незнаю, то певно треба б знати вік старої матки - може і час. На моїх очах, то мав на увазі шо після того як вирізав то вже в коробочці вони вилізли, якби не вирізав то напевно на протязі того дня вони б у вулику вийшли. Рій ше не летів, заповнення рамок повне, трутнів помічав, льоту ніякого, сиділи крильцями вентилювали. То ніби всі ті ознаки шо перед роїням як я прочитав. Я їм дав і суш і вощину щоб будували (знову ж десь читав, щоб відбити їм бажання від роїння треба їх будівництвом зайняти) Не знаю наскільки правильно зробив? Льотки розширив, утеплення прибрав, суш і вощину додав...буду бачити як далі поведуть себе.

Андрей Андреевич 12.04.2016 17:22

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132104)
Рій ше не летів, заповнення рамок повне, трутнів помічав, льоту ніякого, сиділи крильцями вентилювали.

...як матка виходить --рій вже повинен улетіти.Крилами шумлять--матки точно старої немає (вмерла)...вот і чекають на нову.Ще раз запитую:стару матку бачили?...

Hurido 12.04.2016 17:56

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Ага ось воно що... Ні стару і правда не бачив...значить і справді виводили собі нову. Виходить мені тре сподіватись на те, шо до того як я приклав руки, якась все таки встигла вийти з маточника.

Владимир Татомир 12.04.2016 18:30

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132110)
Ага ось воно що... Ні стару і правда не бачив...значить і справді виводили собі нову. Виходить мені тре сподіватись на те, шо до того як я приклав руки, якась все таки встигла вийти з маточника.

Открыв улей обратите еще раз на поведение пчел, если шумят и вентилируют, то матки скорее всего нет.Опишите какой расплод в улье, и одну матку не мешало бы и оставить.

Андрей Андреевич 12.04.2016 18:31

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Hurido, якщо були розгризені маточніки з боку --то точно вже "якась" гуляє в вулику...

Ворон 12.04.2016 19:25

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 132114)
Hurido, якщо були розгризені маточніки з боку --то точно вже "якась" гуляє в вулику...

Андрей Андреевич, це добре що вже гуляє,тепер треба надіятись що є на даний час повноцінні кавалери,щоб маточка мала змогу "гульнути",інакше матка стане трутівочною.

Hurido 12.04.2016 19:59

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 132113)
Открыв улей обратите еще раз на поведение пчел, если шумят и вентилируют, то матки скорее всего нет.Опишите какой расплод в улье, и одну матку не мешало бы и оставить.

Розплода і корму по 3 рамки було.Дві запечатані повністю пчолами, на одній у верхній частині трутневі. Щодо залишити одну матку то тут вже нічо не поробиш(((

Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 132114)
Hurido, якщо були розгризені маточніки з боку --то точно вже "якась" гуляє в вулику...

Було декілька відкритих, в одних була личинка, і ще не була запечатана, інші були так само відчинені але порожні, от тільки не знаю чи цього року строєні або залишились на рамках з попередніх разів, нерозрізняю поки.

Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 132121)
Андрей Андреевич, це добре що вже гуляє,тепер треба надіятись що є на даний час повноцінні кавалери,щоб маточка мала змогу "гульнути",інакше матка стане трутівочною.

Дякую це собі запамятаю. На момент перегляду трутнів хватало.

А загалом то нормальне явище що така кількість маточників (17) в одній сімї? То може якусь додаткову інформацію нести про сімю?

Ворон 12.04.2016 20:06

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132127)
А загалом то нормальне явище що така кількість маточників (17) в одній сімї? То може якусь додаткову інформацію нести про сімю?

Зараз раня весна,щей прохолодна,тому бджоли перестраховуються і виховують маток по порядку відкладення яєць маткою,перша матка,яка заплідниться,навиде порядок у сім*ї,але щось мені підказує,що ви запізнились з розширеням гнізд,бджолам стало тісно і вони надумали шукати просторіше житло,при тихій заміні так багато маточників небуває.

Владимир Татомир 12.04.2016 20:09

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132127)
А загалом то нормальне явище що така кількість маточників (17) в одній сімї? То може якусь додаткову інформацію нести про сімю?

Возможно пропала матка,или при предыдущем осмотре придавили.И пчелы на открытом расплоде потянули маточники, в роевое состояние они не входили.Если матка вышла из маточника то он раскрыт сверху, отверстие правильной формы.Вышедшая матка, первая, быстро пробежит и разгрызет оставшиеся на выходе маточники сбоку, убив своих сестер.При осмотре обратите на поведение, если матка отсутствует, пчелы громко жужжат, машут крыльцами и беспокойно себя ведут.Тогда покупайте матку и в семью ее.Если поведение спокойное, то ждите засева после удачного облета.Контрольные сроки осмотра найдете в соответствующих темах.;)

Димас 12.04.2016 20:44

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132127)
А загалом то нормальне явище що така кількість маточників (17) в одній сімї? То може якусь додаткову інформацію нести про сімю?

Никто там не роился, это свищевые маточники
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 132130)
Возможно пропала матка,или при предыдущем осмотре придавили.И пчелы на открытом расплоде потянули маточники, в роевое состояние они не входили.


Hurido 12.04.2016 22:25

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 132129)
...щось мені підказує,що ви запізнились з розширеням гнізд,бджолам стало тісно і вони надумали шукати просторіше житло,при тихій заміні так багато маточників небуває.

Така думка і в мене майнула.І більше всього шо в інших вуликах де трутнів тягнуть там вже подумують над роїнням. В нас весна розбуянилась трошки раніше і вже триває так добротно. Звісно раня але з погодою і сонцем + квіте все повним ходом(абрикоси вже навіть відцвіли).А склалось так шо добратись до них міг тільки на там тих вихідних(

Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 132130)
Возможно пропала матка,или при предыдущем осмотре придавили.И пчелы на открытом расплоде потянули маточники, в роевое состояние они не входили.....При осмотре обратите на поведение, если матка отсутствует, пчелы громко жужжат, машут крыльцами и беспокойно себя ведут....

Якраз такий стан я і спостерігав - жужання, крила, неспокійність. В одному вулику зверху розгризений маточник здається був, в другому непамятаю((( У всякому випадку щоб отримати чіткішу картину і приміряти вже до ситуації ваші поради, треба заглянути у вулики.

Висновок для себе роблю такий: 1.Пізно заглянув до них.2.Пізно розширив гнізда сушу і вощиною. 3.Дарма вирізав всі маточники.4.Не взяв до уваги гарну погоду і як наслідок всі бджолині процеси трішки швидше відбувається ніж припускав.5.Відсутні базові навики

Димас 12.04.2016 22:30

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132165)
Висновок для себе роблю такий: 1.Пізно заглянув до них.2.Пізно розширив гнізда сушу і вощиною. 3.Дарма вирізав всі маточники.4.Не взяв до уваги гарну погоду і як наслідок всі бджолині процеси трішки швидше відбувається ніж припускав.5.Відсутні базові навики

Три рамки розплоду...Скільки всього займає щільно сім'я? Почитайте про роїння...Купа молодих бджіл у вулику...Задуха...Масса трутня...Масса розплоду...Початок підготовки до роїння...Роїння...Це кінець травня-червень найчастіше
Цікаво фото маточників глянуть. Якщо матку придавить, може й 17 бути свищових.

Hurido 13.04.2016 00:08

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 132168)
Три рамки розплоду...Скільки всього займає щільно сім'я? Почитайте про роїння...Купа молодих бджіл у вулику...Задуха...Масса трутня...Масса розплоду...Початок підготовки до роїння...Роїння...Це кінець травня-червень найчастіше
Цікаво фото маточників глянуть. Якщо матку придавить, може й 17 бути свищових.

3 корму, 3 розплоду з них на 4 сиділи щільно. Обвязково почитаю.Взагалі нечитаного багато попереду!))) Ну фото якось і не було на думці робити тоді там, бо голова кипіла над тим шо що бачу і шо з тим робити. Але якшо чесно буду старатись брати з собою в майбутньому і фотік, певно по фотках тут мене б було легше зоріентувати і просвітити)) Чисто для себе щоб я закріпив правильно термінологію - тиха зміна це коли матка старіє і без суматохи і перебоїв у житті сімї зявляється молода їй на заміну, свищові - то коли матка незаплановано пропадає, вмирає і пчоли починають з існуючого відкритого розплоду "перевиховувати" личинка в матку чи матки, а ройові - то коли по свому біологічному годинику і за несприятливих для сімї обставин пчоли вирішують шо пора розмножуватись і будують миски в які матка засіває і їх запечатують??? Вибачте якшо не в тій темі питаюсь про таке:ah:

ДобровоЛ 13.04.2016 03:12

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132089)
Вітаю всіх бджолярів.
Незнання призводить до бід ( Почну з того шо я початківець. Загалом до бджолярства відношення мав раніше, але ніколи сам з ними не займався. Тепер стало так шо все на мені. Знайомство з бджолами пройшло на цих вихідних в рамках ревізії вуликів. Звісно готовився читав літературу і згадував що знав про весняні роботи і і загалом про догляд але відсутність практики то відсутність практики і нічого поки з тим не поробиш. І так перше з чим стикнувся, не знав шо робити з витягнутими маточниками. З двох вуликів які активно налаштувались роїтись вирізав загалом 17 маточників з матками на різних стадіях розвитку (дві на моїх очах вигризлись!!!). Оскільки не був до цього підготовлений, то перебив їх((( Знаю це зовсім не похвально...Тому вас прошу поради якщо з таким знову стикнусь шо робити, шоб так не марнотратити ресурси? Як бути? Що до того підготовити? Як правильно поступати? Друге шо тривожить, що в багатьох вуликах тягнуть трутнів (ячейки з куполами, колпачками випуклими), маточників нема, літають стабільно, файно, розплод є і запечатаний і відкритий, не шумлять. Просто все таки насторожує. Так розумію шо вже готовляться до роїння? Може я якась обовязкова кількість трутнів в сімї шо їм потрібні? Підскажіть хто чим може будь-ласка. На форумі я новобранець, буду шукати і читати але як хтось з бувалих знає шо мені порадити або де читати про те то буду радий любому відгуку.

Це у вас зараз так?

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от Амид (Сообщение 131895)
Помогите пожалуйста. Внезапно в этом году появилась аллергическая реакция на укусы пчел. В прошлом году не было. Это пройдет? Что делать?

З часом пройде. Це як у моряків,- коли перші виходи в море після довгої перерви визивають морську хворобу.(ИМХО)

Добавлено через 17 минут
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 131983)
Если три рамки пчелы, ставьте заставные с двух сторон, пленка сверху и облегает по краям можно не до дна пару тройку сантиметров.Утеплить сверху утеплителем, или одеждой б\У.Если мед есть, вскрыть и смочить водой, нет, дать канди.В крайнюю рамку можно водички брызнуть.

Таку сім"ю не лишнє зараз утеплити і з боків.(ИМХО)

Hurido 13.04.2016 09:09

Re: Текущие вопросы начинающих
 
[QUOTE=ДобровоЛ;132195]Це у вас зараз так?

На там тих вихідних мав таку ситуацію, пятниця-субота.

vit 13.04.2016 10:35

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Hurido (Сообщение 132189)
Чисто для себе щоб я закріпив правильно термінологію - тиха зміна це коли матка старіє і без суматохи і перебоїв у житті сімї зявляється молода їй на заміну, свищові - то коли матка незаплановано пропадає, вмирає і пчоли починають з існуючого відкритого розплоду "перевиховувати" личинка в матку чи матки, а ройові - то коли по свому біологічному годинику і за несприятливих для сімї обставин пчоли вирішують шо пора розмножуватись і будують миски в які матка засіває і їх запечатують??? Вибачте якшо не в тій темі питаюсь про таке:ah:

Абсолютно вірно розумієте. Ще гляньте в літературі як ці маточники виглядають і навчіться їх розрізняти. Для рою, як на мене зарання. Тихої заміни зазвичай 2-3 маточники. Не знаю як розміщені у вас, но ройові маточники йдуть по боках і низу рамки, а свищеві посередині, між розплодом.

Hurido 13.04.2016 10:52

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от vit (Сообщение 132232)
Не знаю як розміщені у вас, но ройові маточники йдуть по боках і низу рамки, а свищеві посередині, між розплодом.

В мене були і побокам, і в середині, і знизу. Основна частина правда була побокам, а в середині 1 чи 2 маточника
Щодо рано то незанаю як у Вас в Хмельницькій обл. погода. До того як я глянув до них в нас було днів 10 а то і 12 гарної сонячної погоди з температурою +18-+22, гуділи і літали активно.

vit 13.04.2016 10:58

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Тоді більше схожі на ройові. Но в цю пору...:kill:

Hurido 13.04.2016 12:12

Re: Текущие вопросы начинающих
 
А може бути таке, шо то комплексно все зійшлося? Із-за обмалі місця і доволі багатих запасів та гарної погоди вони надумали роїтися і почали працювати в тому напрямку (трутні виводити, ройові тягнути), адже побокам були найбільш зрілі матки, а десь в процесі ройового настрою з якихось причин нестало матки (загальне гудіння,жужання крилами, неспокійність) і вони перейшли на спорудження свищових маточників. Це б може пояснило таку кількість маточників в одному вулику???

Владимир Татомир 13.04.2016 19:19

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Hurido, не тасуйте все сказанное.В рой идет молодая пчела, или у Вас уже два вывода состоялось (40-45 дней), если роевые то расплод 1-5 дневный должен присутствовать, как минимум.Тихая смена отпадает(огромное количество маточников), остаектся вариант, гибель матки и на открытом расплоде потянуты свищевые маточники.

Hurido 13.04.2016 21:08

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 132272)
Hurido, не тасуйте все сказанное.В рой идет молодая пчела, или у Вас уже два вывода состоялось (40-45 дней), если роевые то расплод 1-5 дневный должен присутствовать, как минимум.Тихая смена отпадает(огромное количество маточников), остаектся вариант, гибель матки и на открытом расплоде потянуты свищевые маточники.

Та я просто припустив на основі сказаного тут, просто гіпотеза...)

Сергій 77 14.04.2016 16:50

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Добрый день.
Вопрос следующего плана. Приобрёл семейку ( 5 рамочек ) , решил подкормить сиропом сахарным, в пакете, для поддержки развития на начальном этапе.
Но через сутки проверил пакет не тронули . В чём причина ?
Может хватает естественного корма , цветут черешни , вишни , слива и погода вроде тёплая.
Или есть другая причина ?

Санек)))) 14.04.2016 17:01

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Сергій 77 (Сообщение 132422)
Добрый день.
Вопрос следующего плана. Приобрёл семейку ( 5 рамочек ) , решил подкормить сиропом сахарным, в пакете, для поддержки развития на начальном этапе.
Но через сутки проверил пакет не тронули . В чём причина ?
Может хватает естественного корма , цветут черешни , вишни , слива и погода вроде тёплая.
Или есть другая причина ?

Оставьте пакет, заберут в непогоду, если пойдут дожди, тогда им сироп будет как манна небесная(ИМХО)

Ворон 14.04.2016 18:10

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Санек)))) (Сообщение 132424)
Оставьте пакет, заберут в непогоду, если пойдут дожди, тогда им сироп будет как манна небесная

Нічого зараз давати непотрібно,якщо бджоли неберуть,значить їм хватає пожитку в природі,сироп при такій теплій погоді закисне за декілька днів,і буде як у приказці;хотіли як краще,а вийшло як завжди,медоноси цієї весни зацвітають на випередки,хто скоріш.

vit 14.04.2016 22:34

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Сергій 77 (Сообщение 132422)
Но через сутки проверил пакет не тронули . В чём причина ?

При даче сиропа в пакетах, желательно чтоб пакет с верху был запачкан сиропом. Я при таком закорме складываю готовые пакеты в ведро. В конце ополаскиваю небольшим количеством теплой воды (150-200гр.) емкость в которой был сироп и выливаю в ведро с пакетами.

Sanderlis 15.04.2016 07:46

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Доброго утра всем пчеловодам! Здоровья Вам и Вашим семьям. Я начинающий пчеловод. 12.04.2016 приобрел 3 семьи. И сразу допустил ошибку. Рядом с семьями поставил четвертый улей с купленной сушью и медовыми (увидел в видеопасеке и др. в Ютубе). В результате вчера спровоцировал нападение других пчел, Началось с семьи, которая ближе стояла к улью с сушью, затем перешло на следующую семью, и к вечеру только началось на третей. К вечеру потом полил дождь, после все успокоилось. До этого в обед когда отец обнаружил и позвонил предпринял следующие меры: 1) снял прилетные доски; 2)сузил леток для прохода 1-2 пчел и натер чесноком, луком; 3) убрал улей с сушью и медовыми; 4)улей прикрыл покрывалом, но чтобы леток был открыт, перед дождем открыл 5) с шланги поливал в верх то за ульями, то перед ульями 6) на ночь летки приоткрыл чуть по шире, а утром сегодня закрыл, но все на вентиляции. 7) приготовил глину и перышко, чтобы если прилетят нападающие помазать их глиной и узнать не с соседской ли это пасеке (10 семей метрах в ста) Все ли я правильно сделал и посоветуйте как быть дальше. Заранее благодарен.

Ворон 15.04.2016 07:55

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Це не напад,це бджоли розвідники найшли дармовий корм,і взялись переносити його до себе по домівках.


Текущее время: 05:19. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot