Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Промышленное пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Мрія створити пром. пасіку (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=415)

B1ad325 17.02.2015 10:37

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
да дуже хочу почути від mascot відповідь що було зроблено в цьому сезоні в чому розочеровався в чому ні.

deputi 17.02.2015 16:27

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Цитата:

Сообщение от B1ad325 (Сообщение 78695)
да дуже хочу почути від mascot відповідь що було зроблено в цьому сезоні в чому розочеровався в чому ні.



Підтримую.:beer:

mascot 29.03.2015 13:41

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Дам трішки інфи. Фото пасіки: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Вся пасіка зимувала на 1 рутовському корпусі. Відхід сімей біля 10%. На мою думку основна причина - погана боротьба з кліщем. Полоски ставились українського виробника, ще підчас поставки було замітно , що деякі з них були не вологі , а сухі ... нажаль не придав цьому значення. Перша перевірка гнізда була здійснена 8-10 березня. Більшість сімей на 5-7 вуличок було. В найкращих розплід на 3-х рамках. Також в цьому році вперше підкормлюю сиропом на молоці ( 3 кг цукру на 1 літр води - варю сироп, даю остити і змішую з 3 літрами свіжого молока) . Давав щоденно до 100грам на сімю, сильні забирали - слабкі не до кінця. Останні 3 дні не даю.
В кожну сімю поставилось по 1 полосці фумісана, підскажіть чи варто іще додатково зараз обробити ?
Раніше вулики робились із доски 40-ки, виходило товщина стінок корпуса 30мм. Зараз вперше думаю заказати доску 30мм, стінку корпуса робити 22мм ... не знаю чи гарна це ідея ... поки тут багато сумнівів.
На початку березня купив 5 кубів липи 3 сорту по 400грн, отримав 3 куби доски 40мм, порізка на пилорамі 120грн, доставка 200грн.
Також зараз стоїть питання чи варто купувати сухостой ялини на вулики, досі з такого матеріалу не робили. Досвідчені люди говорять , що така ялина не довговічна но років 10 має послужити. Буду вдячний , якщо у когось є досвід експлуатації?
В цьому році вперше купив насіння медоносів: фацелію "Аліна" і мордовник шароголовий. Буду висівати більше для збору насіння , а не меду.
Іще цікавить можливість покупки рамки з суточним розплодом від матки штучного запліднення карніки чи бакфаст у пасічника в Вінницькій чи Київській області, хоча можливо і з інших областей. Здається на якомусь із форумів читав , що так дехто робив у минулому році. Буду вдячний за наводку в цьому питанні.
Вперше планую вивозити сімї на рапс. Фокусуватись на акації не планую, буду застосовувати постійний відбір розплодуна виході для нарощування сімей до сояшника. Також вперше буду застосовувати РР для ізоляції матки в 1 корпусі.

Владимир Татомир 29.03.2015 13:52

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Цитата:

Сообщение от mascot (Сообщение 83114)
стоїть питання чи варто купувати сухостой ялини на вулики, досі з такого матеріалу не робили

Сухостой,это мертвое дерево.Наставник,пчеловод и столяр,крайне не рекомендовал использовать сухостой на ульи и рамки.

Ворон 29.03.2015 14:30

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Цитата:

Сообщение от владимир татомир (Сообщение 83115)
Сухостой,это мертвое дерево.Наставник,пчеловод и столяр,крайне не рекомендовал использовать сухостой на ульи и рамки.

В мене всі вулики,рамки,сушарка пилку,сонячна воскотопка,вагончик -виготовлені з сухостойної смереки,бо вона малосмолиста і прирівнюється до липи,тому вважаю що ваш наставник неправий,сире дерево також після зріззаня з пня робиться мертвим.

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от mascot (Сообщение 83114)
Також зараз стоїть питання чи варто купувати сухостой ялини на вулики, досі з такого матеріалу не робили.

Сухостойну ялину стоїть брати на вулики,але вона має мати білу деревину,без червунуватості,сохнуть такі дошки на ура,бо там майже немає живиці.

ved 29.03.2015 20:51

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Фото пасеки у меня не отображается...у вас семь семей?
Цитата:

Сообщение от mascot (Сообщение 83114)
Дам трішки інфи. Фото пасіки:


deputi 31.03.2015 20:02

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
І в мене нічого не видно. Земляче, земля кругла.)))

Добавлено через 24 минуты
доречі- на яку кількість сімей mascot вийшов і чи є якийсь натяк на прибутковість даної справи? Бо ж не даремно мета вийти на ,,промисловий,, рівень.

B1ad325 31.03.2015 21:03

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
І ще розкажіть в чому була загвоздка в строрунні пром пасіки? що сталося не так як ви думали.

Александр 1978 г 21.04.2015 16:04

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Здравствуйте уважаемые пчеловоды.Я человек новый на форуме.В этом году всерьез задумался о "промышленной пасеке"". Почему моя пасека будет в кавычках промышленной? Потому что я сомневаюсь в том что у меня будет такая техника как у пчеловодов Канады.Они дело передают из поколения в поколение.Но буду стремиться к этому.
Цитата:

Раніше вулики робились із доски 40-ки, виходило товщина стінок корпуса 30мм. Зараз вперше думаю заказати доску 30мм, стінку корпуса робити 22мм ... не знаю чи гарна це ідея ... поки тут багато сумнівів.
Я занимаюсь пчелами 5-й год.Купил в этом году сосну 30-ку 3 куба.Ширина доски 25 см. Буду делать ульи сам рогатые на рутовскую рамку как в Канаде на 10 рамок каждый корпус.Будут 3 или 4-х корпусные с отъемным дном.Толщина стенки 25 мм,ульи будут безфальцевые.Крыши алюминиевые из типографского алюминия.Рамку тоже буду делать свою-не совсем стандартную!!!Верхняя планка будет всего 10 мм.для улучшения перехода пчел из корпуса в корпус.И вообще все составляющие улья должны подходить к любому улью.(взаимозаменяемость).Я со своими нынишними так намучился:kill: -пущу на нуклеусы. Апилифт буду делать потом под уже сделанный улей и подганять его под улей.Перевозить думаю прицепом на своей легковушке(на прицеп у меня становится должно 10 семей)Длина прицепа 2,5 метра.Таким образом можно кочевать думаю со 100 семьями(если они когда то будут).Мед планирую качать как в Канаде-дома.Снимаю верхний корпус с каждого улья и везу домой полный прицеп-дома качаю,а в замен ставлю запасной корпус с сушью.Но это все пока мечты...

deputi 21.04.2015 18:12

Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин
 
Цитата:

Сообщение от Александр 1978 г (Сообщение 85891)
Здравствуйте уважаемые пчеловоды.Я человек новый на форуме.В этом году всерьез задумался о "промышленной пасеке"". Почему моя пасека будет в кавычках промышленной? Потому что я сомневаюсь в том что у меня будет такая техника как у пчеловодов Канады.Они дело передают из поколения в поколение.Но буду стремиться к этому.

Я занимаюсь пчелами 5-й год.Купил в этом году сосну 30-ку 3 куба.Ширина доски 25 см. Буду делать ульи сам рогатые на рутовскую рамку как в Канаде на 10 рамок каждый корпус.Будут 3 или 4-х корпусные с отъемным дном.Толщина стенки 25 мм,ульи будут безфальцевые.Крыши алюминиевые из типографского алюминия.Рамку тоже буду делать свою-не совсем стандартную!!!Верхняя планка будет всего 10 мм.для улучшения перехода пчел из корпуса в корпус.И вообще все составляющие улья должны подходить к любому улью.(взаимозаменяемость).Я со своими нынишними так намучился:kill: -пущу на нуклеусы. Апилифт буду делать потом под уже сделанный улей и подганять его под улей.Перевозить думаю прицепом на своей легковушке(на прицеп у меня становится должно 10 семей)Длина прицепа 2,5 метра.Таким образом можно кочевать думаю со 100 семьями(если они когда то будут).Мед планирую качать как в Канаде-дома.Снимаю верхний корпус с каждого улья и везу домой полный прицеп-дома качаю,а в замен ставлю запасной корпус с сушью.Но это все пока мечты...



Молодець:ok: :appl: Дійсно, ,,промисловою,, пасікою не назвеш але ціль варта того щоб її досягати.!!!)))


Текущее время: 00:27. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot