Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Фацелия (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7)

Кудлянин 25.12.2017 18:57

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 216209)
но как показывает практика, на сиропе они лучше зимуют чем на меде...

Чья практика ?

Юрій Чугай 25.12.2017 20:45

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Кудлянин (Сообщение 216253)
Чья практика ?

Мояflag_ua

seim 25.12.2017 21:31

Re: Фацелия
 
Цитата:

если самоопыляемый - ему пчелы никакой добавки к урожаю не дадут
я читал что и у гибрида повышается урожайность при опылении пчелами. Повышение до 15%. У обычного подсолнуха до 60% прибавка урожая

art. 26.12.2017 03:52

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Кудлянин (Сообщение 216253)
Чья практика ?

многих уважаемых пчеловодов...
по своему маленькому опыту скажу так... я стараюсь весь мед который собрали пчелки до подсолнуха, сберечь и дать на зиму + сироп (около 6-10 литров на семью)

САМ 28.12.2017 13:02

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от АНД (Сообщение 216028)
За три роки висівання фацелії, на різних участках, робив експеременти так як я по професії агроном тютюновод

Доброго всім здоров*я!!! Є можливість використати під посів фацелії землі, які раніше були городами,а зараз заросли бур*янами...Питання до спеціаліста: якщо в ручному режимі висіяти навесні насіння зазначеного медоносу без підготовки груту та заборонувати зубовою бороною дану площу,що можем отримати в кінцевому результаті??? Важна ваша думка. Дякую...

ЯроБа 28.12.2017 13:08

Re: Фацелия
 
Якщо насіння буде покрите вологою землею, то буде все чудово. Якщо буде лежати на поверхні, та ще й сухій, то тоді результат буде плачевний...

yuasaver 28.12.2017 14:59

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от САМ (Сообщение 217033)
Доброго всім здоров*я!!! Є можливість використати під посів фацелії землі, які раніше були городами,а зараз заросли бур*янами...Питання до спеціаліста: якщо в ручному режимі висіяти навесні насіння зазначеного медоносу без підготовки груту та заборонувати зубовою бороною дану площу,що можем отримати в кінцевому результаті??? Важна ваша думка. Дякую...

в цьому році таке був спробував, зійшло в одному місці і то ріденько там де кинув більше (залишки після посіву). Так, що без обробітку по бурянам "фацелія викинута на вітер".

Sauron 28.12.2017 15:35

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от САМ (Сообщение 217033)
Доброго всім здоров*я!!! Є можливість використати під посів фацелії землі, які раніше були городами,а зараз заросли бур*янами...Питання до спеціаліста: якщо в ручному режимі висіяти навесні насіння зазначеного медоносу без підготовки груту та заборонувати зубовою бороною дану площу,що можем отримати в кінцевому результаті??? Важна ваша думка. Дякую...

по своему опыту, сеял у себя в огороде - первый год в свеже перепаханую культиватором землю, результат отличный, в селедующий в землю перепаханную осенью тем же культиватором, и с последующим загребание граблями - похуже.Т .ч если в совсем не подготовленную наверно не надо переводить семена, лучше вспахать и сразу сеять. (ИМХО)

АНД 28.12.2017 16:19

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от САМ (Сообщение 217033)
без підготовки груту та заборонувати зубовою бороною дану площу,що можем отримати в кінцевому результаті??? Важна ваша думка. Дякую...

зубова боронов ви нормально не прикриєте насіння на не обробляємій землі, якщо є можливість то раньою весною в один слід дісковка, розкидаєм насіння з піском,( краще видно пропуски і насіння менше іде) і через 1-2 дні коли підсохло чуток робим ще одну дісковку но в протележний бік діскуєм, фацелія висіяна і чекаєм всхожості . но там де сильно багато перию яб не рискував висівать,

сам игорь 28.12.2017 19:07

Re: Фацелия
 
Несколько лет понемногу сею (соток 5-10). Если земля сырая то проростает быстро и все глушит под собой, если сухая то лежит до первого хорошего дождя, а потом проростает. Еще говорят что нужно заделывать в землю, я где-то в июле срываю верхушки с семенами и "обмолачиваю" в большом корыте (ногами потоптал, потом просеял). В первый год этот жмых после обмолотки просто повыкидал на огород, так через месяц когда пошли дожди в том месте взошел такой зеленый ковер, что "мама не горюй".


Текущее время: 03:42. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot