Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Медогонки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Электрический привод для медогонки своими руками... (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1781)

Немолодий 05.05.2014 14:26

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 59841)
а не можна попробувати використати тіпа "велосипедний коп"ютер", мені здається так тоже буде просто, чим рахувати кількість цокань за одиницю часу і переводити бігом на калькуляторі в обороти (ИМХО)

Не тільки можна а і бажано, якщо ми хочемо на протязі всього періоду відкачування меду контролювати швидкість і поглядати на дисплей. А от чи потрібно це? Мені здається, що це не є таким важливим моментом. Я ставив собі за мету визначити мінімальні оберти ротора медогонки з приводом Г-108 при шківках 40 мм і 210 мм і одержав результат. Хотілося просто знати на яких обертах я відкачую мед. Тепер я знатиму характеристику свого привода і знову рахувати оберти не збираюся. Адже качав я мед без привода і без підрахунку протягом 34 років і нічого зі мною не сталося.

Voblin_UA 20.06.2014 17:36

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Господа, а что порекомендуете для привода радиальной медогонки на 24 полурамки, с диаметром ротора порядка 58 см, т.е. медогонка достаточно компактная?

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Г-108 в данном случае подойдёт? Со шкивами придётся играться?

вэн 20.06.2014 21:25

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 62758)
Г-108 в данном случае подойдёт?

Мне кажется, что шкив будет мешать при загрузки рамок. Там он на 210мм. Согни проволоку кольцом диаметром 210 мм. Положи по центру редуктора и попробуй как рамки будут входить.

Voblin_UA 20.06.2014 23:30

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
А мощности на такое количество рамок достаточно будет?

Rusbel 21.06.2014 06:30

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Мощности точно хватит.

верес 21.06.2014 07:28

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 62758)
медогонки на 24 полурамки, с диаметром ротора порядка 58 см,

можливо моя відповідь не всім буде довподоби, особливо тим хто вважає себе проффі в приводах чи то електричних, чи то ручних, бо пробував я в них отримати поради - яка окружна швидкість оптимальна для центрифугування медових рамок, відповідь отримав типу "нєзаморачівайся!" .
Тому маючи бажання докопатися до істини, така в мене натура, незнайшовши прямої відповіді, методом порівняння та обчислення (для себе) встановив,що виходячи з рекомендованих обертів медогонок (фабричних) кутова швидкість знаходиться в межах 10 -15 м/с,
А тепер можна і про оберти при відомих діаметрах роторів.
От-тож,
Voblin_UA, при 58 см для кутової швидкості в 10 м/с оберти мали би бути 330 за хвилину, це для зовнішньої частини рамки, внутрішній діаметер приблизно 29 см то для такої ж самої кутової оберти вже будуть 660. як бачите діапазон обертання вельми широкий, Тепер можна говорити і про привод. Знаючи необхідний діапазон розраховуйте вібір двигуна і передавальне число.
А ось тут таки знову питання до "проффі" - які все ж таки оберти самого Г-108 можна отримати керуючи ним за допомогою електроніки, при збереженні достатнього крутного моменту.

Немолодий 21.06.2014 08:31

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 62783)
які все ж таки оберти самого Г-108 можна отримати керуючи ним за допомогою електроніки, при збереженні достатнього крутного моменту.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Повторюю-це мінімальні оберти (лише за рахунок шківної передачі). Добавити ж обертів, використовуючи блок керування (на вимикачах та інші) можна в любий момент. Вважаю це за оптимальний варіант для такого випадку.

Voblin_UA 21.06.2014 10:08

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Поражён системностью подхода!!! Теперь понятно, что и как считать. Огромное спасибо!

Voblin_UA 08.07.2014 22:40

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Ура! Запустил сегодня свой Г-22. Устранил обрыв ОВ, доволен, как слон!!!
Подшипники только надо поменять. Может кто-то помнит номиналы, подскажете? В инете по нему вообще информации ноль :(
Не смог открутить гайку шкива, пролил WD-40, отмокает...

PS Ток ХХ порядка 4 А, при повышении оборотов потенциометром ток падает до значений менее 3 А.

Voblin_UA 10.07.2014 14:03

Re: Электрический привод для медогонки своими руками...
 
Если позволите, немного арифметики... Исходя из [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] и паспортных данных моего мотора (Г-22), я имею:
- номинальные обороты Г-22 в случае использования его как электродвигателя - 2400 холодный, 2600 горячий
- номинальные обороты медогонки для внешней части рамок радиальной медогонки диаметром порядка 58 см - 330 об/мин.
То есть передаточное отношение ременного привода у меня получается 7,27. Соответственно, ведущий шкив на моторе у меня должен быть 28,88 мм?

Однако, меня терзают смутные сомнения... :-k Что-то как-то маловато получается, я помню цифры на уровне 38 мм, или я что-то путаю?


Текущее время: 00:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot