Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Породы пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Бакфаст порода пчел (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=526)

ДобровоЛ 08.12.2019 00:03

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 276228)
А в чому заключається вклад Гайдара в бджільництво та ще й титанічний? Бджільництво в Україні тримається на аматорах бджолярах які вчаться або від своїх наставників або від інших бджолярів через інтернет. Тримають бджіл або метизованих гібридних місцевих (бо чистопородних в Україні немає) або селекційних породних імпортних. Бджоли яких продає Гайдар не мають високих ТТХ. Та карпатка яка досталась Гайдару від Угорщини при приєднанні Закарпаття до СРСР і яка стала відома серед бджолярів благополучно прокакана. Про що він сам особисто повідомив. Те що йому досталось він втратив. Який ще у нього титанічний вклад в бджільництво України крім цього? Ну і слухаючи його останні виступи на ютубі починаєш розуміти що це просто безсовістна і лицемірна людина.

Доля правди у ваших словах є, особливо, коли це стосується бакфасту, якого він і в руках не тримав. То як про нього він може судити з слів інших?
Але це не применшує його ролі у розвитку бджільництва. Він карпаткою"вплотну" займається набагато більше,чим вам от роду.А підготував пакетів - сотні тисяч - уявіть тільки... В принципі , він серед засновників цієї справи у нас в Україні. І деякі нові типи карпатки- тотеж чисто його заслуга. Я попрацював майже 40 років з його бджолою. І якби не зустрівся бакфаст на моєму шляху, працював би й далі з нею. Але напади на баків та ще й необосновані з його боку- то вже не робить йому честі. Сотвори карпатку таку,щоб її купляли, а не баків. Що цьому заважає?! А розглагольствувати - то не його, як науковця, справа.:old::ah:(ИМХО)

Владимир Татомир 08.12.2019 07:25

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276510)
особливо, коли це стосується бакфасту,

Проблема сравнений пород имеет большую погрешность, так как сравниваются отдельные семьи с определенными матками, а принадлежность тех семей к породам, кто проверял? Местная порода понятна, украинская так же, но много идет УС с помесью, кто промеры делал на морфометрию, и там далеко может быть до нее, карпатка, все что с карпат, хотя там и карники полно, по бакфасту, привыкли, что рыжее то баки, итальянка и кордован..

Bee_Keeper 09.12.2019 16:49

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 276520)
Проблема сравнений пород имеет большую погрешность, так как сравниваются отдельные семьи с определенными матками, а принадлежность тех семей к породам, кто проверял? Местная порода понятна, украинская так же, но много идет УС с помесью, кто промеры делал на морфометрию, и там далеко может быть до нее, карпатка, все что с карпат, хотя там и карники полно, по бакфасту, привыкли, что рыжее то баки, итальянка и кордован..

Поддерживаю всецело.
Кроме того, кто учитывает стабильность по ХПП в пределах породы? От матери до дочек, от дочки до внучек. Одна семья дает 30кг, другая 130кг. А в идеале взять по 80 от каждой семьи. Бакфаст это может дать. Потому как присутствует селекция. И можно сделать определенный прогноз.
Отнюдь не наговариваю на местных аборигенных пчел. Сам вращаюсь около местного материала, но уже меньше хочется с ним работать. И на сегодня проигрывает в стабильности.

ДобровоЛ 09.12.2019 19:58

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Bee_Keeper (Сообщение 276641)
Поддерживаю всецело.
Кроме того, кто учитывает стабильность по ХПП в пределах породы? От матери до дочек, от дочки до внучек. Одна семья дает 30кг, другая 130кг. А в идеале взять по 80 от каждой семьи. Бакфаст это может дать. Потому как присутствует селекция. И можно сделать определенный прогноз.
Отнюдь не наговариваю на местных аборигенных пчел. Сам вращаюсь около местного материала, но уже меньше хочется с ним работать. И на сегодня проигрывает в стабильности.

Я п"ять сезонів з баками. Правда, у мене вони Ф-1 бо сам виводжу від материнок, які і сам особисто купляю за кордоном. Тому точно знаю і їх родовід. Не вірю я тим перепродувальникам, он вже знову вони щось там намутили...:nunu: У мене - голландського походження. Доречі, і зараз я тут, в нідерландській Альмері , у дочки. Спробую й на наступний сезон щось новеньке тут придбати. Виводжу лише для себе та деяким сусідам. Звичайно з родоводом і від старих знайомих майстрів. Так надійніше. В порівнянні з попередніми бджолами (а я мав карпатку,в основному від Гайдара) їх ГКО перевищує в півтора,а то два рази. А гайдарівські у мене були теж в основному його кревні й Ф-1.:ok:

Юрій Чугай 10.12.2019 00:39

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276661)
Я п"ять сезонів з баками. Правда, у мене вони Ф-1 бо сам виводжу від материнок, які і сам особисто купляю за кордоном. Тому точно знаю і їх родовід. Не вірю я тим перепродувальникам, он вже знову вони щось там намутили...:nunu: У мене - голландського походження. Доречі, і зараз я тут, в нідерландській Альмері , у дочки. Спробую й на наступний сезон щось новеньке тут придбати. Виводжу лише для себе та деяким сусідам. Звичайно з родоводом і від старих знайомих майстрів. Так надійніше. В порівнянні з попередніми бджолами (а я мав карпатку,в основному від Гайдара) їх ГКО перевищує в півтора,а то два рази. А гайдарівські у мене були теж в основному його кревні й Ф-1.:ok:

Ну що тут скажеш? - Слава бакфасту:poklon:

ДобровоЛ 10.12.2019 16:19

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 276683)
Ну що тут скажеш? - Слава бакфасту:poklon:

:D :beer: Так, бо вони дійсно того варті.(ИМХО)

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 276520)
Проблема сравнений пород имеет большую погрешность, так как сравниваются отдельные семьи с определенными матками, а принадлежность тех семей к породам, кто проверял? Местная порода понятна, украинская так же, но много идет УС с помесью, кто промеры делал на морфометрию, и там далеко может быть до нее, карпатка, все что с карпат, хотя там и карники полно, по бакфасту, привыкли, что рыжее то баки, итальянка и кордован..

До речі, а баки є й сірі - особливо приморської лінії. Колись мав таку ШО від Юри Теплова.:ok:

Димас 10.12.2019 16:24

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276698)
До речі, а баки є й сірі - особливо приморської лінії.

Звідки тоді в них походження, від степової?:) Баки ж від італійки пішли, а вона жовта завжди.

Дан 11.12.2019 00:04

Re: Бакфаст порода пчел
 
Господа сторонники как бакфаста, так и местной, напишите пожалуйста, роятся ли у вас двухлетние и старше матки без противороевых отводков, но с своевременным расширением. У меня бакфаст не роился, карпатка, которая была - роилась. Правда, и тех и других было немного и каких-то глобальных выводов я не делаю

Димас 11.12.2019 00:11

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 276743)
Господа сторонники как бакфаста, так и местной, напишите пожалуйста, роятся ли у вас двухлетние и старше матки без противороевых отводков, но с своевременным расширением.

Я не знаю что такое роение, но с каждой средней и сильной семьи делается отводок. А вообще роение больше зависит от технологии пчеловождения, чем от породы. Не на 100%, но много. Можно самую неройливую породу загнать в ройку и наоборот (ИМХО). Тестировал я разные породы пчел в свое время.

bvv 11.12.2019 02:29

Re: Бакфаст порода пчел
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 276743)
Правда, и тех и других было немного и каких-то глобальных выводов я не делаю

А каких много?


Текущее время: 14:32. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot