Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2017 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4098)

Димас 13.04.2017 20:21

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Утром было -2:, замерзла вода в поилках. :( Переживаю за виноград, часть уже раскрыли и почки немного есть. Днем +16, надеюсь сегодня мороза не будет. Давал три дня назад сыту медовую в пакетах по 0,7-1 л 1:1 в десяток семей. Забрали, но медленно, без фанатизма, в двух семьях даже осталось по 100 грамм. Больше пока давать не буду. Мед за заставными с рамок активнее забирают.

Константин Корпусов 13.04.2017 20:25

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Димас, с виноградом по идее не должно ничего случится, я свой раскрыл в марте, лучше морозец чем сопреет, а вот я вчера как чувствовал укрыл ежевику безшипную, очень плохо переносит морозы, утром минус все во льду

Юрий Вл. 13.04.2017 20:38

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Славік. (Сообщение 186179)
Учора вивели матку . Буде з неї діло чи ні.

Не хочеться наврочити, але великих надій не неї не покладайте і при першій нагоді заменіть на літню. Хоча, це з власного досвіду, можу у Вас буде інакше.

Александр Бородулин 13.04.2017 21:17

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 186168)
Сьогодні бджоли масово пішли на аличу. Хоча зацвіла десь на половину, запах стоїть, ммм.. . Передивився пасіку. На цей раз без сюрпризів. Всі живі і здорові. Розплід є і на двох рамках, є і на семи. В більшості 3-4. Минулі холоди знову тормознули засів, і багато яєць за останні два дні. Мабуть чують, що буде тепліти. В кількох сім"ях вже є запечатаний трутень, також є й "розпечатаний", наїдає пику та бігає по рамках. В двох-трьох з"явились маточники посеред рамок. Під один вже виїли воск донизу. Мабуть хочуть міняти. Пару сімей помітно схрумкали запаси, добавив медових. Бджола більш-менш спокійна, працює. Дві сім"ї, з останніх куплених, ведуть себе не так, як всі інші. Хоча сьогодні обійшлось без ужалень, не рахуючи двох в ногу, в тапочку, ті сім"ї реагують на найменший рух. Кидаються на димар, на руки. Всі тусуються зверху рамок, реально нема як рамку взяти. Димом зігнав, поки поклав димар, вони знову всі насторожі новерху. Якби в них був сьогодні поганий настрій, був би я схожий на шрека. Це признак якоїсь породи? Сім"ї гарні по розвитку, була навіть думка від них маток отримати. Але працювати з такими реально незручно, навіть без ужалень... Ще й потім кілька навздогін крутились над головою. Бджоли в цілому побільшало, багато молодої. Підсилені рекордів не б"ють, Але теж розвиваються. Матки засіяли по піврамки з обох боків. Потім ще підсилю, може й будуть з них "люди", а там маток поміняю...
Почались будівні роботи. зі старого воску. Поверх рамок набудували лабіринтів, деякі розширили медові комірки. Нектару в таких об"ємах ще нема, мабуть із-за заставних перетягують.
Порівнюючи з минулим роком, відстають помітно. Тоді на цей час розплід був на 6- 8 рамках.
Ось тепер можна сказати, перезимували.

Добавлено через 3 минуты

То ти дуже далеко на північ забрався... В нас тут в 25-30 кілометрах північніше, вже сади відцвітають, а в мене ще пізній абрикос не розкрився... персик тільки зарозовів... Треба море кипятильником підігрівати, будуть субтропіки.. Недавно був на промислі з рибаками. трохи пірнув непланово... Відчуття всіма покинутого моржа, серед тундри...

Володя, "злые пчелы- хорошие пчелы". Научишся работать со злыми, тогда с добрыми будешь работать в трусах-а это перспектива.

Володимир Jos 13.04.2017 21:54

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Александр Бородулин (Сообщение 186199)
Володя, "злые пчелы- хорошие пчелы".

По зимівлі вони дійсно з кращих. Ужалень не боюсь, але все таки така ативність не дуже мені подобається... Та й сусіди... Перший рік вони взагалі офігіли, і косо дивились, коли бджоли з"явились. Потім попустило. Від них сітка рабиця, і вулики від межі буквально 1 метр. Поки що їх не жалили, і медом з кожної качки пригощав. Але якщо їм, або внучку дістанеться, вони ж мене згризуть... :-)) А маток я все таки буду від них пробувавати виводити.... Я літом і так в майці і шортах, тільки маску надіваю, не люблю, коли в очі лізуть. Правда на виїзді такий номер не проходив. В колеги якісь тигри були, все літо ганялись...

Владимир Татомир 13.04.2017 21:56

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Славік. (Сообщение 186179)
Учора вивели матку . Буде з неї діло чи ні.

Через месяц или раньше расскажешь, как она.

Александр Бородулин 13.04.2017 23:07

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 186207)
По зимівлі вони дійсно з кращих. Ужалень не боюсь, але все таки така ативність не дуже мені подобається... Та й сусіди... Перший рік вони взагалі офігіли, і косо дивились, коли бджоли з"явились. Потім попустило. Від них сітка рабиця, і вулики від межі буквально 1 метр. Поки що їх не жалили, і медом з кожної качки пригощав. Але якщо їм, або внучку дістанеться, вони ж мене згризуть... :-)) А маток я все таки буду від них пробувавати виводити.... Я літом і так в майці і шортах, тільки маску надіваю, не люблю, коли в очі лізуть. Правда на виїзді такий номер не проходив. В колеги якісь тигри були, все літо ганялись...

Есть разделение между "злыми" и "без башни". "Злые" конкретно охраняют гнездо и 1-2м возле улья. В дымарь прополис, спиной к ветру и мысленно примиряйся с ними. Поймут. "Безбашенные камикадзе" одиночки есть всегда, но одиночки. Но если это массово,- гоняются, бьет пчела с обножкой возвращаясь домой , над пасекой висит тучка размером с футбольный мяч и пикирует на любое движение, бьют домашнюю живность - нужно увозить , а там смотреть уже. Можно подрезать матке крыло, если удасться, могут съесть. С уваженим...

Шавлюк 14.04.2017 09:04

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Зараз +9.Ніхто й носа не покаже,а тут абрикоси цвітуть та ранні черешні.

Дед Василь 14.04.2017 09:13

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Дождь +8 вчера утром -2 было правда после обеда +15 поставил варотом, чуток запоздал с полосками-ну как говорится лучше позже чем.....:ah:

Константин Корпусов 14.04.2017 11:31

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Вчера минус а сегодня плюс 17 с утра, пасмурно, как на грозу, пчелы сидят в улье почему то, рядом цветёт абрикос и на нем нет пчёл


Текущее время: 16:11. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot