Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

Юрій Чугай 26.06.2023 22:13

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298896)
Пошла вечером нарвать вишень, а у меня на вишни сюрприз. Сидит минирой. Вишня находится на самом берегу, где у пчел пляж. :) Сначала думала их не трогать, может они так отдыхают там.:D А потом решила все таки снять, сидят же не очень высоко, со стола можно достать.
Принесла стол, струсила пчел и увидела, что веточка на которой они сидели в каком то белом веществе. Её сломала. Отнесла в погреб пчел, пришла по стол. Смотрю, что на той ветке, уже лежащей на земле, начали собираться пчелки. В чем она так и не поняла, не гнездо ж они там начали лепить?!:)

Це вони, як раз то і гніздо собі будували. Через пару днів там вже був би сот.

Лиза 27.06.2023 08:13

Re: Зараз на пасіці 2023
 
?
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 298899)
Це вони, як раз то і гніздо собі будували. Через пару днів там вже був би сот.

Странное явление. :) Ладно выбрали б какое то дупло на старом дереве. А так на верхушке относительно молодой вишни, в пяти метрах от воды.
Тем не менее это так. Сегодня посмотрела, на соседней веточке висит маленький сот и на нем сидит ещё десяток пчел.:) Может им в ульяе было сильно жарко и они решили временно поселится на пляже?!:D
Что с теми делать, не знаю. Это ж они гарантийно снова полетят на дерево. Пусть дня два посидят в погребе? ( так как рамки для них взяла из семьи, то там было немного меда).

Ромен 27.06.2023 20:28

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298900)
?

Странное явление. :) Ладно выбрали б какое то дупло на старом дереве. А так на верхушке относительно молодой вишни, в пяти метрах от воды.
Тем не менее это так. Сегодня посмотрела, на соседней веточке висит маленький сот и на нем сидит ещё десяток пчел.:) Может им в ульяе было сильно жарко и они решили временно поселится на пляже?!:D
Что с теми делать, не знаю. Это ж они гарантийно снова полетят на дерево. Пусть дня два посидят в погребе? ( так как рамки для них взяла из семьи, то там было немного меда).

Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Лиза 27.06.2023 21:06

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298902)
Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D

Ромен 27.06.2023 21:20

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298903)
Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D

Був віск, бо сидів не перший день, а слідчий ізолятор то зайве, вони свій термін на вишні відбули.;)

Лиза 27.06.2023 21:27

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298904)
Був віск, бо сидів не перший день, а слідчий ізолятор то зайве, вони свій термін на вишні відбули.;)

Ще треба знайти місце куди їх підселити. Пустих вуликів немає. :)

Human 28.06.2023 09:02

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298903)
Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D

Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

Юрій Чугай 28.06.2023 10:00

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298902)
Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Не кинуть, але значна частина може розлетітись по своїх вуликах.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Human (Сообщение 298909)
Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

Форсмажор

Ромен 28.06.2023 17:48

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 298910)
Не кинуть, але значна частина може розлетітись по своїх вуликах.

Нікуди вони вже не розлетяться, час вийшов.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от Human (Сообщение 298909)
Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

То неправильні бджоли. :D

Юрій Чугай 28.06.2023 18:31

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298914)
Нікуди вони вже не розлетяться, час вийшов.

Добавлено через 2 минуты


То неправильні бджоли. :D

Я про те, що частина бджіл з рою злітає в свою сім'ю, якщо його садити на тій же пасіці. І мені здалося, що підстановка рамки розплоду негативно впливає на продуктивність рою в перших 15-20 днів (якщо є взяток хоч якийсь).


Текущее время: 02:59. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot