Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Юрій Чугай 29.12.2020 12:11

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 288948)
Мені пропонували від 1600 до 2000 за вулик з рамками.

Я як подумаю скільки в цьому вулику дрібних часиин і з'єднань... :confused:. За 1600 точно не продавав би. В нього набагато більше вкладається людиногодин, порівняно з тим же рутом або класичним рогатим. Матеріалу він займає стільки ж як і будь-який інший вулик (різниця не суттєва). А дешевшим він може бути лише тоді коли сам собі його робиш з обрізків і сміття (але при цьому знову ростуть людиногодини).
Тому, якщо його не китайці робили, 2000-2500 грн за альпієць вважаю нормою.(ИМХО)

Вадим Попов 29.12.2020 12:27

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 289022)
Я як подумаю скільки в цьому вулику дрібних часиин і з'єднань... :confused:. За 1600 точно не продавав би. В нього набагато більше вкладається людиногодин, порівняно з тим же рутом або класичним рогатим. Матеріалу він займає стільки ж як і будь-який інший вулик (різниця не суттєва). А дешевшим він може бути лише тоді коли сам собі його робиш з обрізків і сміття (але при цьому знову ростуть людиногодини).

Тому, якщо його не китайці робили, 2000-2500 грн за альпієць вважаю нормою.(ИМХО)

Роблю його з дошки 120ки, нарізав по довжині, стругнув 2 бази, через рейсмус, потім в розмір по висоті. На передній і задній стінках 3 чверті, бокові без. Не так уже й багато роботи, при тому, що роблю за раз на 25-30 корпусів заготовки.

Михайло Михайлович 29.12.2020 15:44

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Ціна праці в Україні не витримує ніякої критики.
Виготовляю альпійці у вільний час для себе і друзів. Почитавши форум порахував, що мій заробіток не більше 50грн. за годину, якщо би одержав по 150грн. за корпус та 40грн. за вісім рамок.
Ось так.

Юрій Чугай 30.12.2020 17:13

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 289024)
Роблю його з дошки 120ки, нарізав по довжині, стругнув 2 бази, через рейсмус, потім в розмір по висоті. На передній і задній стінках 3 чверті, бокові без. Не так уже й багато роботи, при тому, що роблю за раз на 25-30 корпусів заготовки.

Я майже так само роблю рут рогатий... Але поки скрутиш один корпус рут треба зкрутити 3-4 корпуси альпійця. Матеріал приблизно той самий, а часу піде більше. Тому альпієць дешевим не може бути.

vsmityukh 30.12.2020 20:25

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 289022)
Я як подумаю скільки в цьому вулику дрібних часиин і з'єднань... :confused:. За 1600 точно не продавав би. В нього набагато більше вкладається людиногодин, порівняно з тим же рутом або класичним рогатим. Матеріалу він займає стільки ж як і будь-який інший вулик (різниця не суттєва). А дешевшим він може бути лише тоді коли сам собі його робиш з обрізків і сміття (але при цьому знову ростуть людиногодини).

Тому, якщо його не китайці робили, 2000-2500 грн за альпієць вважаю нормою.(ИМХО)

Все хорошо, кроме того факта, что обычно ульи продаются не собранные, для удобства перевозки, особенно большими партиями.
С таким подходом по ценообразованию распространение этот вид ульев получит не скоро...

Сегодня прослушивал и немного просматривал альпийцы в зимовнике. Одна семейка поднялась под самый верх в 4й корпус. Очень просто в таком случае добавить кормов простой постановкой корпуса сверху, особенно сравнивая с этой же задачей в корпусе на дадановскую рамку, где нужно лезть в гнездо/стряхивать пчел/ложить рамки сверху...

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Вадим Попов 30.12.2020 20:50

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 289065)
Я майже так само роблю рут рогатий... Але поки скрутиш один корпус рут треба зкрутити 3-4 корпуси альпійця. Матеріал приблизно той самий, а часу піде більше. Тому альпієць дешевим не може бути.

Так їх подають розібраними

Добавлено через 44 секунды
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 289071)
Все хорошо, кроме того факта, что обычно ульи продаются не собранные, для удобства перевозки, особенно большими партиями.
С таким подходом по ценообразованию распространение этот вид ульев получит не скоро...

Написав, а потім прочитав Ваш коментар, з яким згоден на 200 відсотків.

Вова-сад 31.12.2020 21:27

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 289071)

Сегодня прослушивал и немного просматривал альпийцы в зимовнике. Одна семейка поднялась под самый верх в 4й корпус. Очень просто в таком случае добавить кормов простой постановкой корпуса сверху, особенно сравнивая с этой же задачей в корпусе на дадановскую рамку, где нужно лезть в гнездо/стряхивать пчел/ложить рамки сверху...

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

В Даданах на даний час всі сім'ї на верху, але нічого струшувати не треба і рамки зверху класти не треба, клуб ще не відірвався від передньої стінки і корму предостатньо - довжина рамки 435мм, до задньої стінки ще далеко. А на альпійці виходить треба мати запас корпусів з медом, це я скоріше недолік ніж перевага.(ИМХО)

Вадим Попов 31.12.2020 22:50

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вова-сад (Сообщение 289086)
В Даданах на даний час всі сім'ї на верху, але нічого струшувати не треба і рамки зверху класти не треба, клуб ще не відірвався від передньої стінки і корму предостатньо - довжина рамки 435мм, до задньої стінки ще далеко. А на альпійці виходить треба мати запас корпусів з медом, це я скоріше недолік ніж перевага.(ИМХО)

Або просто ставити на 1 корпус більше. При тому, що корпус це дві рамки Дадана, то це не велика проблема...

vsmityukh 01.01.2021 00:07

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вова-сад (Сообщение 289086)
В Даданах на даний час всі сім'ї на верху, але нічого струшувати не треба і рамки зверху класти не треба, клуб ще не відірвався від передньої стінки і корму предостатньо - довжина рамки 435мм, до задньої стінки ще далеко. А на альпійці виходить треба мати запас корпусів з медом, це я скоріше недолік ніж перевага.(ИМХО)

Это скорее вы неправильно поняли сообщение.
Если возникнет проблема нехватки кормов по разным причинам, то в альпийце их добавить куда проще, чем в дадане.

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Любомир-2 07.01.2021 14:13

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Хто використовує 4 рамчні альпійці для виводу маток з подальшою зимівкою. Чи стоїть заморочуватися?


Текущее время: 23:49. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot