Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Buriy 11.01.2021 21:19

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Любомир-2 (Сообщение 289192)
Хто використовує 4 рамчні альпійці для виводу маток з подальшою зимівкою. Чи стоїть заморочуватися?

Свого часу пробував,але прийшов до висновку, краще мати зайве дно і кришку і використовувати повністю корпус !

vsmityukh 17.01.2021 23:08

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Михайло Михайлович (Сообщение 287336)
Прошу допомоги.
Одна сім'я формує клуб на рамках у верхньому копусі.
Підкажіть які причини.
Що робити?

У меня в зимовнике одна семья уж очень рано поднялась вверх...чтобы поставить им сверху корпус с медом нужно убрать нижние корпуса, т.к высота проема не позволяет поставить 5й корпус.
В общем, сегодня решил по-быстрому снять нижние два корпуса, а на верх поставить медовые. Так вот, эти два нижних корпуса оказались полномедные.. чего пчелы поперлись вверх? То ли ложе себе не смогли сформировать, то ли...я не пойму. Или сразу сформировали клуб между 3 и 4 корпусом, пропустив нижние два с медом и пошли вверх.
Подмора не так уж и много.
Надеюсь теперь у них все будет ок

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Вова-сад 17.01.2021 23:56

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 289564)
У меня в зимовнике одна семья уж очень рано поднялась вверх...чтобы поставить им сверху корпус с медом нужно убрать нижние корпуса, т.к высота проема не позволяет поставить 5й корпус.
В общем, сегодня решил по-быстрому снять нижние два корпуса, а на верх поставить медовые. Так вот, эти два нижних корпуса оказались полномедные.. чего пчелы поперлись вверх? То ли ложе себе не смогли сформировать, то ли...я не пойму. Или сразу сформировали клуб между 3 и 4 корпусом, пропустив нижние два с медом и пошли вверх.
Подмора не так уж и много.
Надеюсь теперь у них все будет ок

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Все буде ок, хоча не виключено, що знову можуть попертись на верх, але того меду, що поставили на верх, вистачить надовго.
Цікаво, як в дикій природі, в дуплі, якби вони так сіли, то був би їм гаплик, там ніхто корпуса з медом не поставить, і отеплення не положить. Можливо це і є природній відбір.(ИМХО)

МедАль 26.01.2021 10:21

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Автор цих коротеньких роликів Ярослав Іванович Муха - видатний бджоляр-практик, вчений, селекціонер. Кілька років поспіль тестує альпійські вулики в умовах передгір"я Карпат.


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

vsmityukh 26.01.2021 18:07

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вова-сад (Сообщение 289566)
Все буде ок, хоча не виключено, що знову можуть попертись на верх, але того меду, що поставили на верх, вистачить надовго.

Сегодня посмотрел - опять пчела поднялась вверх =\.
Я так понимаю, не с проста это все? Может матка погибла? Зимуют в зимовнике, сверху мешковина, крыша снята

Вова-сад 26.01.2021 20:38

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 289780)
Сегодня посмотрел - опять пчела поднялась вверх =\.
Я так понимаю, не с проста это все? Может матка погибла? Зимуют в зимовнике, сверху мешковина, крыша снята

Скоріше всього матка в них є, така вдача сімї. (ИМХО) Меду, що в них у двох корпусах вистачить надовго, тому зараз нічого не варто робити, до 1березня, точно, може потім прийдеться підкормити, а може і ні. Якщо переживаєте положіть пів кіло меду в цилофановому пакеті,прямо на клуб, пару дірочок в цилофані виделкою пробийте, і побачите чи будуть брати. Якщо меду немає можна купити. Канді - гадость номер один, що там тільки не колотять, своїм я такої підкормки не даю.

Добавлено через 3 минуты
Старайтесь так часто не оглядати, не частіше раз на три тижні-місяць.

vsmityukh 27.01.2021 01:25

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Канді - гадость номер один, що там тільки не колотять, своїм я такої підкормки не даю.
Я сам колотил канди, то с ним проблем быть не должно.

Вова-сад 27.01.2021 20:43

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 289790)
Я сам колотил канди, то с ним проблем быть не должно.

Своє канді нормально, а можна з повномедної рамки, з тої що в запасі, вирізати медовий пласт скажим 1/2 і положити зверху, тим більше в альпійських рамках дротів не має.

Вадим Попов 21.02.2021 20:45

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Доброго вечора. Маю питання. Чи може відводок на 2 корпуси альпійця, зроблений перед соняхом на плідну або на стару матку, піти в зиму окремою сім'єю?

МедАль 21.02.2021 22:44

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 290696)
Доброго вечора. Маю питання. Чи може відводок на 2 корпуси альпійця, зроблений перед соняхом на плідну або на стару матку, піти в зиму окремою сім'єю?

А чому ж не може? Як правило, серпневі відводки на молоду плідну матку відмінно зимують і наступного сезону виростають в бомбезні медовики.


Текущее время: 03:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot