Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Фацелия (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7)

ЯВА 12.01.2019 15:47

Re: Фацелия
 
У кого есть опыт по выращиванию фацелии,скажите пожалуйста,во время цветения фацелии и хорошего нектаровыделения пчелы собирают нектар с других медоносов ,или игнорируют все остальные.?может у кого есть личные наблюдения?

Шавлюк 12.01.2019 16:58

Re: Фацелия
 
Сіяв цього року 8 соток впритул до пасіки.Нектарила добре, але такого враження що всі бджілки з пасіки були на ній не було.Коли посіяв зразу сходів було мало,думав неякісне насіння,правда було сухо.Докупив ще насіння і підсіяв ще раз.Потім дощ,сходів добавилось і цвітіння роз тягнулось.

Masluk 12.01.2019 21:21

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от ЯВА (Сообщение 253941)
У кого есть опыт по выращиванию фацелии,скажите пожалуйста,во время цветения фацелии и хорошего нектаровыделения пчелы собирают нектар с других медоносов ,или игнорируют все остальные.?может у кого есть личные наблюдения?

Из личных наблюдений-не стоит,чтоб цвела вместе с акацией.Просто-деньги на ветер.Лучше,чтоб после акации.Фацелия зацветает через 40-45 дней после посева.В моих условиях акация зацветает 15-17 мая.Исходя из этого и расчитываю.

Игорь_Харьков 29.04.2019 10:11

Re: Фацелия
 
На жаль пан Iштван оказався правий! Не садiть людоньки фацелiю пiд зиму ,краще таки приготувати земельну дiлянку з осенi , а посадити рано навеснi. На дiлянцi посаджнiй пiздно восени сходiв майже не було,анi фацелii ,анi буркуну(садив сумiш). Я наiхав на продавця, що той менi негоже насiння продав ,той божиться, що насiння нормальне,сам таким навеснi сiяв i все нормально.Засiваю залишками насiння соток з 5 ,сходи густенькi , через 6 днiв,тобто все як маэ бути i насiння якiсне ,виходить брак в технологii посадки. Порадився з агрономами i висновок - талими водами насiння втягуэ набагато глибше,анiж воно може прорости.

Happy hiver 11.06.2019 15:33

Re: Фацелия
 
Зараз стою на фацелії 35 Га. А ще квітує поруч масляна редька. Стою вже півтори неділі. Фацелія рясніє, бджола на неї літає, але нектару не має. Хоча одного дня пройшов гарний дощ 40 хвилин, але він не врятував. Тобто ваги показують нуль. Я переставив на іншу сім'ю, але і там нуль. А сьогодні було і мінус.

Но що цікавого помітив. На вагах нуль, а в деяких сім'ях по корпусу меду є. Тобто сім'ї однакові по силі, але різні по приносу. Чому так?

По теорії я рахував, що якщо вона цвіте 30-40 днів, то я можу отримати до 50 кг. меду. Ну хоча б 30 кг. А це привіси по 1 кг. на добу. Але ж не має. Чому? Ваші варіанти.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Волкотрубенко 11.06.2019 16:22

Re: Фацелия
 
В пакетах месяц спустя после формирования нектара много не должно быть, должно быть много расплода. Очевидно ваши семьи по силе такие же были как и пакеты.

Happy hiver 11.06.2019 17:06

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 265191)
В пакетах месяц спустя после формирования нектара много не должно быть, должно быть много расплода. Очевидно ваши семьи по силе такие же были как и пакеты.

У меня есть мои основные семьи в хорошем состоянии, есть купленные полноценные семьи. И есть пакеты. Кстати по пакетам обратил внимание, что заливают гнездо, хотя корпус наверху стоит.
Тем более, если пакеты входят в ройку при цветущей фацелии, то что это?

Вадим Попов 11.06.2019 18:06

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 265192)
Тем более, если пакеты входят в ройку при цветущей фацелии, то что это?

Дуже "хороші" пакети

Димас 11.06.2019 21:18

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 265189)
По теорії я рахував, що якщо вона цвіте 30-40 днів, то я можу отримати до 50 кг. меду. Ну хоча б 30 кг. А це привіси по 1 кг. на добу. Але ж не має. Чому? Ваші варіанти.

Тому що фацелія не такий сильний медодай, як його рекламують (ИМХО), просто розкрученний "бренд". У родичів під боком була фацелія біля 20 га, меду - нуль. Або їй потрібна зовсім інша погода, або вона така й є.

Владимир Татомир 12.06.2019 00:45

Re: Фацелия
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 265203)
а зовсім інша погода,

Скорее всего другая погода.


Текущее время: 03:25. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot