Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

Юрій Чугай 19.01.2023 21:26

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 298208)
Коллега варит зибраніми тільки Свету над ему спіймати:)

З світлом в мене проблем нема - варю на кострі, на свіжому повітрі:D .

Якось в провареному відлетів рожок і.... О диво, під рожки парафін не затікає, а волога в процесі експлуатації так:kill:. На стиках та ж сама пісня буде.
Спробую цю партію варити по детально.

Добавлено через 5 минут
За бортом стабільний +.
Поки зими ще толком не було.
Двом з трьох можливо проблемних по кормах сімей дав кульок меду і вже утеплив (є підозра на розплід).

Лиза 19.01.2023 22:17

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Вложений: 3
:) Сегодня у нас был теплый, солнечный день, температура поднималась в тени до +12 и естественно это спровоцировало облет. До вечера облетелись все семьи за исключением трех находящихся в тени, летками на север. Это у нас второй январский облет. Перед этим был 2 января. На сегодняшний день пока потерь нет. Зимовка без утепления и пчелы до облета сидели в плотных клубах. Надеюсь на этом зимние гуляния:) пчел закончились и следующий облет будет уже как положено - в конце февраля.




[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Волкотрубенко 22.01.2023 23:38

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Вчора було тепло. Бджоли в цьому році не на обліт вилітають а просто як немає взятку. Шукають що погано лежить.
Сьогодні проїхав біля літнього точка. Соняшника в радіусі льоту не передбачається, кругом озимі і поле рапсу через поле 2.5 км. Напевно буду відпочивати від меду.

icetee 23.01.2023 10:31

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 298214)
Вчора було тепло. Бджоли в цьому році не на обліт вилітають а просто як немає взятку. Шукають що погано лежить.
Сьогодні проїхав біля літнього точка. Соняшника в радіусі льоту не передбачається, кругом озимі і поле рапсу через поле 2.5 км. Напевно буду відпочивати від меду.

Чого це? В мене минулого сезону рапс десь на такої ж відстані дав десь тритину меду. Так це після перевозки на 600км, половина бджіл посипалась тоді, і всеодно. Потім тіки поспівай рої знімати після нього, якщо недогледів.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

darveter94 28.01.2023 22:10

Re: Зараз на пасіці 2023
 
2020
~3км до початку поля:

Був з рапсовим медом (+1магазин)

Юрій Чугай 29.01.2023 17:48

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от darveter94 (Сообщение 298241)
2020
~3км до початку поля:

Був з рапсовим медом (+1магазин)

А як ви визначили, що то саме ріпаковий +1 магазин?

Юрій Чугай 05.02.2023 19:35

Re: Зараз на пасіці 2023
 
За 4 дні відварив у парафіні біля 215 магазинів (в тому числі 10-ок днищ і 20 гніздових корпусів) - хочу забути це як страшний сон.
Висновки:
- в мороз (+/-2) і вітер краще не варити - не весь парафін встигає зтікти/всмоктатись, буває загусає крапельками на дошці, спостерігається певна перевитрата сировини;
- вживані дошки/корпуси вбирають значно більше парафіну;
- осикові дошки чомусь гірше вбирали парафін ніж соснові (на соснових потьоків парафіну майже нема);
- варити магазини потрібно до того як там будуть жити рамки (переставляти їх туди-сюди ще та морока);
- нові магазини варив до збирання - заготовками. Їх покрутило але не критично. Кожен 10-й магазин трохи ''скаче'' - 1-2 мм;
- майже кожен новий магазин потребує притірки (є щілини біля 1 мм), але з парафіном це вже мабуть не можливо (для себе не критично, але не приємно - час притре:rofl2:).

kroxaru 05.02.2023 20:41

Re: Зараз на пасіці 2023
 
В нас Света стала більш домашней тому работі в майстерні идут добре.
С корпусами закінчив перейшов на магазіни .
Оцинковка трохи подорожчала просют 640 за ліст 0.4 мм, а 2 лісті треба.
Плюс трохи мороз підтяг болотца, так зробив великій запас очерету.

Юрій Чугай 06.02.2023 08:47

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 298299)
В нас Света стала більш домашней тому работі в майстерні идут добре.
С корпусами закінчив перейшов на магазіни .
Оцинковка трохи подорожчала просют 640 за ліст 0.4 мм, а 2 лісті треба.
Плюс трохи мороз підтяг болотца, так зробив великій запас очерету.

Я завжди 0.3 мм використовую вона в нас по 500 грн.
Куди йде очерет?

kroxaru 06.02.2023 09:55

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 298304)
Куди йде очерет?

Корпуса та магазини .
Підкришник та частково дно.


Текущее время: 17:33. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot