Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Законодательная база пчеловодства (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Регистрация пасек (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=652)

Voblin_UA 23.02.2017 12:35

Re: Регистрация пасек
 
2 метра - чтобы выше летали. Будет причина - опустятся. А так - будут просто летать где-то над головой.

МЭД 23.02.2017 12:42

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от Костя Корпусов (Сообщение 179932)
Вибачайте а якщо наприклад в мене паркан 2 метри та вже багато сімей, чи можуть мої бджоли здійснити напад на сусідів? Бо в мене навкруги ділянки сусідські...

Зрозумійте ,паркан це дуже добре ,бджоли піднімаються набирають висоту і нище вони літать не будудь . А то скільки у вас бджіл.... 50 сімей чи одина все залежить від того якой породи ,яка в них злобливість . на приклад як щьо ви поставите одну середньо русську сімю ,то при огляді її вами в радіусі 300 метрів всі будуть перелякані !
А як щьо ваши сусіди будуть лазити набздюхані парфумами ,чи в них штани в бензині будуть то люба порода буде зла.

Димас 23.02.2017 12:45

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от Костя Корпусов (Сообщение 179932)
Вибачайте а якщо наприклад в мене паркан 2 метри та вже багато сімей, чи можуть мої бджоли здійснити напад на сусідів?

Когда сильный ветер и идет взяток, пчела летит низко, прижимается к земле и, случайно может попасть соседу с сапкой в голову:)

Andruhan 23.02.2017 14:47

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 179935)
Когда сильный ветер и идет взяток, пчела летит низко, прижимается к земле и, случайно может попасть соседу с сапкой в голову

Да, при ветре летят низко, бывает запутываются в волосах соседок, они высказывают недовольство... Кому даю мёд, с кем;):frend:- и порядок!

сам игорь 23.02.2017 16:39

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от Пчеловод-любитель (Сообщение 179856)
А згідно законодавства , чи потрібно писати заяву сільському голові на ведення бджільництва на присадибній ділянці ? Щоб для недобросовісних сусідів був аргумент ( ветеринарно-санітарний паспорт , дозвіл від сільської ради та дотримання норм тримання бджіл .)

А ваші сусіди перед тим яки завести курку або качку або навіть Сірка написали заяву до сільради, отримали паспорт на курку, качку та Сірка. У Вас що на подвірі - промислова пасіка -:?

ДобровоЛ 23.02.2017 16:58

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 179934)
Зрозумійте ,паркан це дуже добре ,бджоли піднімаються набирають висоту і нище вони літать не будудь . А то скільки у вас бджіл.... 50 сімей чи одина все залежить від того якой породи ,яка в них злобливість . на приклад як щьо ви поставите одну середньо русську сімю ,то при огляді її вами в радіусі 300 метрів всі будуть перелякані !
А як щьо ваши сусіди будуть лазити набздюхані парфумами ,чи в них штани в бензині будуть то люба порода буде зла.

Та ні. Мій бакфаст В-45(LJ) і на таке майже не реагує. Маю близько 50 сімей на 6 дачних сотках. Тож толерантність бджіл у мене на першому місці. А все інше - потім.
Але, цікаво,- чи при регістрації представник "регістратора" зобов"язаний побувати на пасіці?:ah:

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от сам игорь (Сообщение 179965)
А ваші сусіди перед тим яки завести курку або качку або навіть Сірка написали заяву до сільради, отримали паспорт на курку, качку та Сірка. У Вас що на подвірі - промислова пасіка -:?

Цікаво ви відповіли!:ok: Мені сподобалося!

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от Andruhan (Сообщение 179949)
Да, при ветре летят низко, бывает запутываются в волосах соседок, они высказывают недовольство... Кому даю мёд, с кем;):frend:- и порядок!

Правильно, Андрію, - головне тут - дипломатія.(ИМХО)

Константин Корпусов 23.02.2017 17:03

Re: Регистрация пасек
 
Насколько я понимаю регистрация пасеки нужна что бы потом мёдом можно было торговать на рынке. Так как это обязует сдавать подмор на анализ и другие ветеринарные процедуры.

Димас 23.02.2017 17:27

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 179966)
Та ні. Мій бакфаст В-45(LJ) і на таке майже не реагує. Маю близько 50 сімей на 6 дачних сотках. Тож толерантність бджіл у мене на першому місці.

Добровол, извините, но Вы уже так достали своим бакфастом по всем темам! У меня детский садик рядом и многоэтажки и на пасеке местная пчела, и серая, и оранжевая и никто не жаловался. Следующие такие посты буду расценивать как флуд с применением санкций.

yuasaver 23.02.2017 22:52

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 179929)
Де це таке е? Покажіть будь ласка. В законі це не прописано. А в санітарних нормах таке е .Но санітарни норми до закону не прив язані! І ви написали

А ,

Стосуеться юридичних осіб! Читайте уважно закон .Розділ 3 Стаття 11,12

читайте уважніше не тільки Закон, а й підзаконні акти.

Підзаќонний ́акт (англ. Bylaw, нім. Satzung, пол. Zarządzenie) — нормативний акт, що приймається уповноваженими нормотворчими суб'єктами на основі і на виконання законів і не повинні суперечити їм. Нормативна документація — документи, які встановлюють правила, загальні принципи чи характеристики різних видів діяльності або їхніх результатів.

Документи, що загалом складають нормативну документацію, містять вимоги безпеки, правила, загальні принципи, характеристики, які стосуються визначених видів діяльності або їх результатів і доступні широкому колу споживачів (користувачів).
Н А К А З N 9 від 30.01.2001
12 лютого 2001 р. за N 131/5322
Про затвердження Інструкції щодо попередження
та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл є підзаконним актом.
Законодавство України про бджільництво базується на
Конституції України та складається з Закону про бджільництво,
законів України "Про захист рослин" , "Про ветеринарну
медицину" , "Про племінну справу у тваринництві" , "Про тваринний світ" , "Про рослинний
світ" , "Про безпечність та якість харчових продуктів"
та інших нормативно-правових актів.

Державне регулювання в галузі бджільництва здійснюється
шляхом: встановлення відповідних норм і правил.
що говорять статті 11 та 12 закону на який ві посилаєтесь:
Стаття 11. Право на зайняття бджільництвом

Право на утримання бджіл і зайняття бджільництвом мають
громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають
необхідні навики або спеціальну підготовку, а також юридичні
особи.

Зайняття бджільництвом здійснюється без окремого дозволу
органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Стаття 12. Формування пасіки

Фізична або юридична особа з метою зайняття бджільництвом
формує пасіку з бджолиних сімей, яка може мати підсобне
приміщення, інвентар і обладнання та розміщується на відповідній
земельній ділянці.

Кількість бджолиних сімей, що може утримуватися юридичними та
фізичними особами, не обмежується.

На пасіках утримуються бджоли лише районованих у тій чи іншій
місцевості порід згідно з планом їх породного районування в
Україні, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що
забезпечує формування державної аграрної політики.

дозвіл на зайняття бджільництвом як вид діяльності не потрібен відповідно до Закону, а от погодження стосовно розміщення потрібно відповідно до Наказу.
Вище наведене стосується правової точки зору....
Але на даний час бджільництво знаходиться в такому стані, що можна і без погодження....

МЭД 24.02.2017 00:36

Re: Регистрация пасек
 
Цитата:

Сообщение от yuasaver (Сообщение 180043)
а от погодження стосовно розміщення потрібно відповідно до Наказу.

З ким , погоджуватися??? На своїй землі....:)flag_uaНе шуткуйте:)
Цитата:

Сообщение от yuasaver (Сообщение 180043)
Але на даний час бджільництво знаходиться в такому стані, що можна і без погодження....



Текущее время: 16:52. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot