Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

ГАІ 22.07.2015 22:16

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Не знаю, чи потрапив зі своїм питанням в потрібну тему, але як початківцеві думаю пробачать.
Тримаю сім"ї в лежаках на 20 даданівських рамок. Одна сім"я нанесла кучу меду і відтягла маточники. Де виходить бджола одразу складають нектар. Бджіл така кількість, що кидаються одразу при підході до вулика, про огляд мовчу:03: Чому так? Відсутність матки (я її не знайшов,два тижні тому качав липу, можливо пошкодив) чи тиха заміна. Що робити? Чи можливо розділити з підсадкою плідних маток?
Дякую за пораду.
PS. Якщо питання не в тій темі, прошу модераторів перенести в відповідну.

МедАль 22.07.2015 23:15

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 94938)
чи тиха заміна. Що робити? Чи можливо розділити з підсадкою плідних маток?

Якщо маточники збоку стільника посередині - це зазвичай тиха заміна. Якщо внизу - чекайте на рій.
Варіанти:
- позривати маточники, залишивши один;
- по Вашому варіанту розділити і підсадити плідних маток, якщо є запасні, але тоді вичистити всі маточники;
- нічого не робити. Можливо, Ви й справді придавили матку, і тепер сім"я виправляє заподіяну Вами шкоду, а роїтись і не думає.
Але перед тим перевірте стільники на наявність засіву.
Надмірна злобливість буває в безматочних сім"ях.

Добавлено через 30 минут
Все таки хочеться заспокоїти Вас, Андрій Іванович, на ніч глядячи:Ваша "злюка" інтенсивно носить нектар. А, отже, роїтись не хоче. Значить, все буде гаразд.:)

ГАІ 23.07.2015 06:45

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Дякую за відповідь, Олексію Володимировичу!
Нажаль, на пасіці буваю лише на віхідних, виводити запасних маток, не дуже зручно.
Оглядав вулик мій батько, пасіка знаходиться на його "території", сам я ще не бачив, що та як.
Була подібна ситуація з однією сім"єю. Вони відклали три маточники ще не запечптані, на середині бічної планки. Думалось тиха заміна, але маточники були пошкоджені бджолами, а можливо й не помітив, як замінили. В цьому ж вулику маточники на п"яти рамках і розташовані по різному є і нижні і бічні і свищові.
А якщо розділити по 10 рамок і рознести відводки відносно "старого" льотка, чи не пошкодять бджоли маточники від такого стресу і чи не пізно таке робити? Із наступного після соняха, може бути гречка, яку посіють на днях на місці зібраної пшениці.
В нашому місті продають маток української степової, можливо варто замінити, щоб не втрачати час на розвиток/обліт нових, а від "злюк", скоріше буде теж "нелагідний" вулик. Хоча, як так пруть нектар...
А те, що нектар несуть в сім"ю, то це добре, тільки коли "краду", то все здається, що мало відбираю, тому, що в інших пасічників ( доречі від яких поради не дочекаєшся, конкурента хочуть завалити:rofl2:) "по балону з вулика"
З повагою, Андрій.

МедАль 23.07.2015 08:58

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 94949)
а від "злюк", скоріше буде теж "нелагідний" вулик. Хоча, як так пруть нектар...

Від злих - такі ж скажені будуть. Як би не "перли" нектар, радості від того небагато. Це ж, уявляю, і на пасіку страшно зайти! З такими - одна розмова, і вирок виношу без права на обжалування.
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 94949)
все здається, що мало відбираю, тому, що в інших пасічників

Що в інших - то їхня справа. Не звертайте уваги на дурні балачки. Або ж кажіть щось подібне, хай вірять.:confused:

ГАІ 23.07.2015 17:24

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Завтра роздивлюсь і , чує моє серце, розділю на два відводки на власні маточники, як ХОЧЕ мій дідусь("колишній" власник трудяжок). Чи підуть нормально в зиму/весну не знаю. А, що йому доводити, 87 років, потрібно слухатись.:old:

Владимир Татомир 23.07.2015 19:56

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Цитата:

Сообщение от ГАІ (Сообщение 94996)
Завтра роздивлюсь і , чує моє серце, розділю на два відводки на власні маточники, як ХОЧЕ мій дідусь

Решите вопрос с матками, и после раздела подсадите плодок. Из маточника пройдет слишком много времени пока матка начнет червить, плюс, надо что бы удачно спарилась ( может не вернутся с облета).Детва заложенная в этот период, вся пойдет в зиму(а, Вы только планируете вывод маток), и не забудьте от клеща, хотя бы полоски.

Джек 24.07.2015 10:23

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Вложений: 1
Чи правельно пораховано висоту магазину на рамку 145?

Александр Влад. 24.07.2015 11:08

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Правильно. По свободе почитай- [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

серги 24.07.2015 15:53

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
Подскажите,пожалуйста,а плодную матку подсаживать в клеточке Гайдара,вместе с пчелами кормилицами,или выпустить их?

Добавлено через 4 минуты
Сегодня качал свой первый МЁД!!!10л с двух ульев!Можно было и больше,но много незапечатанного,или только начали печатать.Да и на многих рамках печатный расплод,но только выходит-сразу заливают медом.Подождем-с...

Добавлено через 1 минуту
Вот оно счастье оказывается какое-ДЕСЯТИЛИТРОВОЕ ВЕДРО.:)

Андрей Андреевич 24.07.2015 15:56

Re: Текущие вопросы начинающих - 2015
 
серги, Вместе с пчёлами...


Текущее время: 17:06. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot