Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Роение (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Как избежать роения (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=57)

Димас 09.02.2017 13:42

Re: Как избежать роения
 
В конце лета - сентябре никто не роится. Пе путайте болезни пчел (слёты) и тихую замену маток с роением.

yuasaver 09.02.2017 14:11

Re: Как избежать роения
 
как понимать: поймал в прошлом году в средине июня средний рой, матка меченая белым (2016).
предлагайте варианты.

Димас 09.02.2017 15:11

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от yuasaver (Сообщение 177427)
поймал в прошлом году в средине июня средний рой, матка меченая белым (2016).
предлагайте варианты.

Может метит как я, прошлогодние весной белым штрихом, сеголеток не мечу. Ну вдруг кому на подарок или на продажу, помечу правильным цветом:)

yuasaver 09.02.2017 15:19

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 177431)
Может метит как я, прошлогодние весной белым штрихом, сеголеток не мечу. Ну вдруг кому на подарок или на продажу, помечу правильным цветом:)

матка сеяла хорошо.....
даже пробовал прививать от нее, но принимали от ее личинок плохо, от своих местных принимали хорошо, а от нее около 20%....

Стрельчук Олег 09.02.2017 15:46

Re: Как избежать роения
 
Метка может не означать возраст матки по метке.Могли пометить маркером какой есть на пасеке.Пару пчеловодов знаю метят для себя двумя цветами.

Граніт 09.02.2017 19:09

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от yuasaver (Сообщение 177427)
как понимать: поймал в прошлом году в средине июня средний рой, матка меченая белым (2016).
предлагайте варианты.

Знаю многих пчеловодов, у которых один цвет на пасеке, именно белый. Для них главное матку быстрее находить, остальное неважно.

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от Патриот17 (Сообщение 177401)
Первое поколение кроссов меж породных, или внутри породных? Книгу не прочел, но есть в планах ее приобретение.

Межпородных.

ДобровоЛ 09.02.2017 22:12

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 177414)
Там же где и берут чистопородный бакфаст:) В местности, где они распространены, итальянка в Италии, например. Не все помеси межпородные дают хорошие результаты, почитайте вышеуказанную книгу, для общего развития.

Дякую! Я з цим вже знайомий, бо пасічникую давненько. Але на все маю свою точку зору. Тобто перевіряю на власному досвіді, якщо те можливе. Так мене вчили колись ще на факультеті журналістики КДУ ім. Т. Шевченка. Таким чином і вийшов на ту різновидність породи, що чимось з моєї подачі вам не подобається. Але те, що пока я жодного роя від них не бачив - чиста правда. Хоч років з п"ять тому до мене прямо на стаціонар був рій залетів - щось середнє між згаданою вами породою і італійками. Тоді я ще не мав справи з породою, вперше створеною людиною, тож так і не знаю що то було в точності,бо матку я відразу ж замінив? :ah:

Димас 09.02.2017 22:19

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 177515)
Таким чином і вийшов на ту різновидність породи, що чимось з моєї подачі вам не подобається. Але те, що пока я жодного роя від них не бачив - чиста правда.

Та я никому не верю, а особенно журналистам, поэтому сам протестирую бакфаст вдоль и в поперек, группу семей, дочек, и расскажу были рои или нет.:) Правда роение, больше зависит, не от породы, а от технологии. (ИМХО)

ДобровоЛ 09.02.2017 22:53

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 177423)
В конце лета - сентябре никто не роится. Не путайте болезни пчел (слёты) и тихую замену маток с роением.

Цікава тут річ виходить: злітать бджоли то злітають, у самого за весь період пасічникування теж пару злетів було. Це коли ще не знали ,як боротися із Вароа. Але куди вони злітають? Цікаво, а хтось у згадану Димасом пору ловив зліталих бджіл?
Я найпізніше взяв роя десь 9 вересня. Що то був саме рій, вияснив по його будівельній активності,- відбудував і засіяв 5 рамок на 300 за 9 днів. Вулик з пустими рамками стояв на пожежному балконі 5 поверху, а я був у відпустці. Час його появи вирахував по розплоду. Більш пізніх роїв мені не зустрічалося.:ah:

Добавлено через 15 минут
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 177517)
Та я никому не верю, а особенно журналистам, поэтому сам протестирую бакфаст вдоль и в поперек, группу семей, дочек, и расскажу были рои или нет.:) Правда роение, больше зависит, не от породы, а от технологии. (ИМХО)

Щодо "щупання" власними руками - стовідсоткова підтримка. А й журналісти теж різними бувають. І з цим теж згоджуюсь. Моя спеціалізація - фото.:)
Але років з 5 тому я придбав був пакети карпатки-100.Поставив другі корпуси через РР, а через тиждень почав перегляд на предмет маточників. З п"яти сімей - а жодного маточника, навіть мисочки так і не знайшов.:ok: Отож і надумав був усі сім"ї перевести на цю породу, яка роїнню не піддавалася. Але потерпів фіаско, хоч замовляв маток у самого заводчика тієї сотки....:(

Димас 09.02.2017 22:54

Re: Как избежать роения
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 177521)
Цікаво, а хтось у згадану Димасом пору ловив зліталих бджіл?

Один раз я ловил. Это скорее, не рой, а остатки больной семьи слетели.
http://mwob.com.ua/showpost.php?p=3380&postcount=1


Текущее время: 18:26. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot