Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2024 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7302)

Альгамбра 27.02.2024 21:25

Re: Зараз на пасіці 2024
 
1. мед продав два тижні тому
2. підмору вчора натрусив з корпусних днищ і одвіз на аналізи. За сімю взяли по 85 гривен
3. бджоли літають, воду беруть, в клубах так наче і зими не було,Ю половина самі днище вичистили через верхні льотки (нижні в мене закриті), ще трохи і не було б шо і ветеринарам везти
4. воду теплу ставлю в поїлки, пилок розсипаю і бризкаю водою, то вони носять з старих вуликових криш перевернутих - я тулди сипллю по літрі обніжжя
5. у ветиранарії якийсь бджоляр плакався, шо поставив на днях полоски проти кліща і сімї посипались... таке.. Як на мене, але він упорствує і каже шо треба для профілактики ставить. Я питався обяснить, шо найкраща профілактика утеплить їх, днище почиститьт, поїлки помить, білкову підкормку дать, відводків наробить чим побільше, шоб матки були молоді, але треба було мовчать краще
6. є чотири вулика на причепі на теплий занеос і там зимували на нижні льотки, які були з решітками, але туди залізли землеройки і наробили шкоди... Треба буде переробить, хоч і теплий занос, а шоб нижні закривались і лишався тільки середній який можна закрить решіткою черпез яку і бражник не пройде і землеройка, а нижні боїшщся,шоб не забились і таке получається

Лиза 13.03.2024 15:48

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Вложений: 1
Зима вернулась попрощаться?. Или просто март в запое?.)))

seim 13.03.2024 16:06

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 299700)
Зима вернулась попрощаться?. Или просто март в запое?.)))

Это нормальное явление для начала марта. Лишнее напоминание для тех кто в феврале стимуляцией маток к повышенной яйцекладке занимаются.

Human 18.03.2024 15:54

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Цитата:

Сообщение от Human (Сообщение 299671)
В суботу в нас було +14, проглядало сонечко. Багато бджоли на вільсі, беруть пилок.
Своїх не виносив, бо по прогнозам буде похолодання.
Сидять тихо. Температура в кімнаті +7. Кормів повинно вистачити.

В суботу не втримався і виніс своїх з хати. Було сонячно і тепло, одразу всі облітались.
Забрав порожні корпуси знизу і поміняв дно на глухі. Підмору багатенько, думав буде краще. Чи то тепла зима винна чи кліщ.
Вологості, а тим більше плісняви у вуликах немає, хоча під вуликами було мокро. Перевага сітки на все дно.
Кормів ще багато.
Сьогодні прийшло сильне похолодання, так що зимівля продовжується.

Лиза 30.03.2024 22:08

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Сегодня закончила ревизию пчелосемей. Итоги такие : из 60 семей одна погибла. Сейчас обнаружила, что в одной похоже нет матки (пыльцу несут, а расплода не увидела). Несколько слабшых семей поджала до 5-6 рамок. Остальные сидят на 7 -8 . Корма осталось нормально. Только в двух слабшых семьях для перестраховки заменила по одной рамке на более медовые.
На следующей неделе планирую поставить пластины от клеща.
Пчеловодческий сезон 2024 -открыт!:)

Волкотрубенко 31.03.2024 01:49

Re: Зараз на пасіці 2024
 
:ura1:Близько місяця залишається до активного сезону.Починають квітувати дерева, і як завжди, сильні вітри. На пасіці трошки видно бджіл. З запланованих тисячу рамок, підготував тільки триста. Хоча, бджіл ще не прослуховував і не знаю скільки, навіть, приблизно сімей, то може й того вистачить.:ura1:

gardener 31.03.2024 22:28

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 299717)
Хоча, бджіл ще не прослуховував

Коли плануєте починати прослуховувати?

Лиза 31.03.2024 23:04

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 299719)
Коли плануєте починати прослуховувати?

:rofl2: У меня тоже такой вопрос но я постеснялась спросить.

Волкотрубенко 01.04.2024 08:18

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 299719)
Коли плануєте починати прослуховувати?

Вночі. :old: Бо якщо прослухати вдень, то можна хибно подумати, що перезимувати всі, навіть де порожні вулики з сушниною.:rofl2: Так як льотки всі навстіж відчинені і бджоли навідуються в пошуках солоденького. Функція прикривання, закривання працює тільки під час транспортування.
Якщо говорити про дати, то вже перед переїздом на літній точок, приблизно, кінець квітня. Щоб, як часто буває, ненароком не вивезти порожні вулики.

Human 02.04.2024 11:21

Re: Зараз на пасіці 2024
 
Вчора була аномальна спека як для першого квітня +27 в тіні.
Рясно цвітуть абрикоси, алича, прокльовується цвіт на черешнях.
Оглянув своїх. Сім’ї перезимували і розвиваються добре.


Текущее время: 05:15. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot