Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Матководство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Способы подсадки маток (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=223)

Владимир Татомир 08.09.2016 19:15

Re: Способы подсадки маток
 
nutoid, зачем такие муки.Есть различные способы подсадки, где очень высокий процент приема.А Вы просто кинули маток, сами разберутся.Интересно, а элитных маток по 40-100 евро, так бы подсаживали?

nutoid 09.09.2016 09:16

Re: Способы подсадки маток
 
Владимир Татомир, Елітні матки по вказаній Вами ціні були б іншої породи, а я міняв карпатку на карпатку. для маток по 100 євро звичайно можна було би робити відводки без розплоду. Але враховуючи те що до точка 1 год їзди, і не кожен день є можливість попасти я вибрав саме цей спосіб. Може поспішив трохи що випустив на 2 сутку, але по поведінці бджіл здавалось що приймуть, тим більше що в день випуску на вощину давав підкормку. Поділіться як би ви міняли старих міток на нових в вересні.

Владимир Татомир 09.09.2016 19:47

Re: Способы подсадки маток
 
nutoid, при замене матки, желательно убрать открытый расплод, и его можно просто переставить в соседнюю семью, а потом при желании вернуть назад.Маток стараюсь подсаживать под колпачек на расплод на выходе.Единственное могу выпустить на второй или третий день в зависимости от семьи.Когда у меня был момент, что неплодки в воспиталке просто лупились на глазах, я их в клеточки и потом быстренько определил в нуклеусы в которых были матки уже червящие.Убирал матку зрелую, и просто выпускал только что вышедшую, должен сказать, что парочку не приняли, а пяток уверенно попали в свои маленькие семьи.

nutoid 12.09.2016 16:34

Re: Способы подсадки маток
 
Не думаю що описаний вами спосіб з забором відкритого росплоду у 5-ти загодованих сімях лекший. Хай росплоду не багато але де дівати 2-3 рамки з кожної сімї, тим більше що всі сімї складені компактно в зиму. Під ковпачок - тре буде попробувати. З 5 ти підсаджуваних маток 100% результат. Правда трохи помучився там де в клубки брали, але маток не вбивають хоча вони там (в клубках) і сиділи по 2-3 дня. По моєму в цю пору при любому способі підсадки не буде всьо гладко.

Андрей Андреевич 12.09.2016 16:52

Re: Способы подсадки маток
 
Цитата:

Сообщение от nutoid (Сообщение 151805)
трохи помучився там де в клубки брали, але маток не вбивають хоча вони там (в клубках) і сиділи по 2-3 дня

...нікому більше таке не говоріть :два дні в клубку...за хвилину розривають по частинам...а чого клубки у Вас получаються??? ...читайте пости написані раніше--надоїло повторювати.

Стрельчук Олег 12.09.2016 17:34

Re: Способы подсадки маток
 
Я не спешу не когда выпускать держу 2-3дня потом через канди .Пока проблем не было .

Aleksandr17 14.03.2017 01:06

Re: Способы подсадки маток
 
Андрей Андреевич, На даний час Ваша технологія так само діє? День, день і три дні не трогати? Чи може бути прискорена технологія?

Добавлено через 39 минут
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Андрей Андреевич 14.03.2017 07:52

Re: Способы подсадки маток
 
Aleksandr17, ...весною маток хорошо приймають... на скільки я знаю Ви будете підсажувати матку Бакфаста в сім"ю де була матка Карпатка (це трошки ускладнює приймання....). Не рискуйте, бджоли самі випустять , тільки Ви не лізьте провіряти на четвертий день, зачекайте недільку і буде все ОК.
Головне сьогодні не чекайте з підсадкою ,як привезуть матку ...постарайтесь вже сьогодні опреділити її в сім"ю, щоб вона ніч не проводила без сім"ї.

Aleksandr17 14.03.2017 16:18

Re: Способы подсадки маток
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 182795)
на скільки я знаю Ви будете підсажувати матку Бакфаста

Поки ні
Форсмажор з маткою

Anatolij 14.03.2017 23:54

Re: Способы подсадки маток
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 182795)
Aleksandr17,приймання....). Не рискуйте, бджоли самі випустять , тільки Ви не лізьте провіряти на четвертий день, зачекайте недільку і буде все ОК.

Минулим літом підсаджував близько 15 маток в пересилочних клітках. Після відкриття отвору з канді не заглядував 6 днів, приняли всіх.
Ваші рекомендації допомогли в у спішному прийомі маток.


Текущее время: 03:43. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot