Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Матководство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Способы подсадки маток (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=223)

torris 03.07.2017 23:20

Re: Способы подсадки маток
 
бігунець, мертвых плодных маток не выбрасывай, собирай

вэн 03.07.2017 23:38

Re: Способы подсадки маток
 
100% результат: На матку другой породы.
1-2 рамки открытого расплода (да, да - именно открытого!) с пчелами ставим в новый улей, на новое место, по краям медоперговые. Между средними рамками закрепляем матку в клеточке с пчелами (пересылают матку с пчелами).
через сутки открытый расплод забираем назад в семью просто стряхнув пчел, на его место ставим сушь под засев и просто выпускаем матку (открываем клеточку).
Через день, два, неделю, можно усилить печатным расплодом.

Суть: пчелы не слетают, дополнительно трусить не нужно. Маточники не тянут.

бігунець 04.07.2017 07:55

Re: Способы подсадки маток
 
Утром заглянул на пасеку. Первая семья спокойно работает. Из второй пчелы продолжают бегать по улью, набросились уже за 25 метров. Чувствую из ними у меня будет мороки.

Дмитрий84 04.07.2017 08:51

Re: Способы подсадки маток
 
Пользуюсь методом Андреевича ( за что ему огромное спасибо ) проколов ещо не было тьху - тьху......Раньше также ерундой маялся соответственно и исход разный был.....

Александр Ежик 05.07.2017 09:54

Re: Способы подсадки маток
 
А если менять матку во время тихой смены, шансы увеличиваются или уменьшаются?

Димас 05.07.2017 10:03

Re: Способы подсадки маток
 
Цитата:

Сообщение от Александр Ежик (Сообщение 195024)
А если менять матку во время тихой смены, шансы увеличиваются или уменьшаются?

Если это мощная семья и её использовать как воспиталку, то лучше прием личинок. Она уже настроена выращивать маток. Именно замену матки во время тихой смены как-то не доводилось проводить.

Oleg L. 05.07.2017 21:44

Re: Касса взаимопомощи по маткам
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 135254)
3.Если в американской -то минимум пять дней не лезу в улей (обычно неделю), если в Гайдаровской то на второй день открываю отверстие для пчёл, на третий день отверстие для матки ...и опять не лезу тминимум три дня --лучше пять.

Андрію, ви відкриваєте кліточку Гайдара в два заходи. Гайдар же в одній із своїх лекцій рекомендував відкривати одразу, різниця в довжині каналів мала б сприяти прийому матки. Можете пояснити причину, чому ви затримуєте вихід матки, відкриваючи прохід для неї пізніше на день-два.

Андрей Андреевич 06.07.2017 07:33

Re: Касса взаимопомощи по маткам
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 195056)
Можете пояснити причину, чому ви затримуєте вихід матки, відкриваючи прохід для неї пізніше на день-два.

...можу: щоб прийняла запах сім"ї в яку її підсаджують...довести це легко ,якщо "погратисся" з двухмістними нуками (мають общий запах,забравши одну матку ...забираючи зразу перегородку -ніколи не було нападу на залишену матку другими бджолами). Приймають маток бджоли зразу ... тільки при "атасі" вони накидуються на "то" що має другий запах ... вот і беруть в "клубок" як Ви лізете в вулик.
Кліточку Гайдара я відкриваю в один захід (останнім часом, якщо її приміняю) ...при підкладанні в вулик , вже спочатку відкритий один прохід для бджіл ... через два дні відкриваю другий... на 5-7 провіряю засів...Все залежить від мого настрою і сім"ї ... якщо "душа поёт" то можу і матку підсадити випустивши в льоток ... якщо немає настрою -тоді 100% варіант з Гайдаровською кліточкою.

Oleg L. 06.07.2017 08:40

Re: Касса взаимопомощи по маткам
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 195083)
Кліточку Гайдара я відкриваю в один захід (останнім часом, якщо її приміняю) ...при підкладанні в вулик , вже спочатку відкритий один прохід для бджіл ... через два дні відкриваю другий... на 5-7 провіряю засів.

Я так розумію, що в будь-якому випадку треба притримати матку в кліточці і не відкривати одночасно два проходи. Хоч проходи різної довжини, але все одно є ризик не прийому. Чи пробували ви в своїй практиці відкривати одночасно два проходи і чи, як наслідок, були випадки не прийому матки, бо зашвидко вийшла з кліточки? Я цього року йшов майже за вашим методом, тільки відкрив два проходи одночасно, після одноденної витримки повністю закритої кліточки. А щоб спокуси не було зазирнути краєчком ока, що там твориться, то взагалі не показуюсь на пасіці вже п"ятий день. :) Що скажете про американську кліточку. Чи дійсно той феромон який є в ній відіграє ключову роль і чи це клітка одноразового використання ( з часом дія феромонів зникає і клітка стає звичайною пластмасою, як гайдарівська)?

король орест 06.07.2017 12:36

Re: Касса взаимопомощи по маткам
 
Цитата:

Сообщение от Oleg L. (Сообщение 195088)
Я так розумію, що в будь-якому випадку треба притримати матку в кліточці і не відкривати одночасно два проходи. Хоч проходи різної довжини, але все одно є ризик не прийому. Чи пробували ви в своїй практиці відкривати одночасно два проходи і чи, як наслідок, були випадки не прийому матки, бо зашвидко вийшла з кліточки)?

Роблячи відводки,чи інші дії по підсадці маток,відкриваю зразу два отвори(пасту їдять 2-3дня),кліточки забираю через +-тиждень і одночасно дивлюсь на роботу матки,так роблю кілька років - не втратив жодної матки.


Текущее время: 13:39. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot