Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Улей на рамку 145 (технология пчеловождения) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=61)

PDD 01.05.2014 05:55

Re: Рогатый улей
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 59451)
Може я і заблуждаюсь(непевен),але зараз кормити сімї неприпустимо,бо сироп попаде в товарний мед,і ніхто вірити не схоче що це була стимуляція на початку травня,коли все цвіте і пахне(медує).

Не завжди,але зараз в нас квітень,а від якого слова пішла назва місяця,ні для кого не секрет.

Быльше 30 років був ярим противником кормління бджіл цукром. Часи міняються. Коли ви спостерігали у середній полосі Укаїни цвітіння пізніх сортів яблунь на 1 Травня? Де зараз еспарцет з якого я брав 50% товарного меду?
Клімат міняється, монокультура - соняшник.
Цукор потрапляє у мед у вигляді моноцукрів (сахароза), дещо змінюючи співвідношення складу меду.
Великий гріх підсовувати споживачам перероблений цукр. сироп замість акаціевого меду (бачив і таке).
Іойріш розробив більше сотні лікувальних медів на цукровому сиропі.
Як висновок: ПІДГОДОВУВАТИ бджіл сиропом з цукру можливо, а не виробляти мед з цукру.

новичок 01.05.2014 21:50

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 59526)
Думав також підкормлювати,але зацвіли сади і потреба відпала,через 4ри дні буду ставити наставки на мед,в нас все цвіте,в гніздах розплоду і меду дотатньо,дивно чому немає меду,що у вас нічого не цвіте?

У нас практично все відцвіло(сади),температура в ночі нижче 8 градусів,але другу ніч більш меньш тепліше,пройшов дощ і зацвів ріпак- 1-травня було вище 22градусів,бджола на ріпаку просто шаленіла

Voblin_UA 03.05.2014 17:32

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Взял вчера три пакета бакфаста 8+2 на полурамке. Добавил по 2 суши, одна из которых с мёдом. Собрал в 2 корпусах по 4 расплода, закрыв с двух сторон маломёдными. В одном пакете пчелы пллучилось побольше, собрал 2х7 рамок.
Во всех случаях ограничил заставной на 300 с фольгоизолом. На каждую молодую семью положил по поллитра сиропа 1:1 с добавкой элеутерококка.
Теперь - неделя покоя? Не хочется тревожить лишний раз. Разве что кормить буду продолжать до акации. Подтолкните в нужную сторону, пожалуйста :)

PDD 06.05.2014 06:14

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 59718)
Взял вчера три пакета бакфаста 8+2 на полурамке. Добавил по 2 суши, одна из которых с мёдом. Собрал в 2 корпусах по 4 расплода, закрыв с двух сторон маломёдными. В одном пакете пчелы пллучилось побольше, собрал 2х7 рамок.
Во всех случаях ограничил заставной на 300 с фольгоизолом. На каждую молодую семью положил по поллитра сиропа 1:1 с добавкой элеутерококка.
Теперь - неделя покоя? Не хочется тревожить лишний раз. Разве что кормить буду продолжать до акации. Подтолкните в нужную сторону, пожалуйста :)

Все правильно. Следите за свободным местом на сотах под червление матки. И вместе с подкормкой будет наращивание массы пчел.

Voblin_UA 06.05.2014 10:06

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
В выходные предполагаю расширить, поставив по вощинке в каждый корпус. Осталось только решить проблему отсутствия гофмановских разделителей на рамках пакетов. Жутко неудобно, а пока там расплод - боязно вынимать и орудовать степлером... Реечки 5х9х80 мм уже для этой цели нарезаны.

gvf 06.05.2014 11:18

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Voblin_UA, в якостi роздiльника вiзьми сучасну канцелярську кнопку з пластмасовою головкою. В неi висота якраз 12 мм (25+12=37), тiльки ставить потрiбно по дiагоналi, якщо дивитись на рамку зверху.

Voblin_UA 06.05.2014 11:29

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 59936)
Voblin_UA, в якостi роздiльника вiзьми сучасну канцелярську кнопку з пластмасовою головкою. В неi висота якраз 12 мм (25+12=37), тiльки ставить потрiбно по дiагоналi, якщо дивитись на рамку зверху.

Це не досить зручно, адже мої рамки - з роздільниками, тому краще вже буде одразу привести всі рамки до одного стандарту. Все одно цю роботу треба буде провести, а що кнопки, що пристрілка рейок степлером - це забере однаковий час. Тільки от думаю - коли буде найкращий час для виконання ціх робіт, щоб не нашкодити розплоду? Без роздільників дуже незручно працювати з корпусами...

gvf 06.05.2014 11:51

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Voblin_UA, при такiй кiлькостi сiмей порамочно також можливо. А такi роздiльники пасiчники використовують, тiльки там не кнопки.

=александр= 06.05.2014 19:46

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Думаю степлером не варiант коли склеють прополiсом повiдриваються рейки. Залиште як э потiм рамочки в магазин.

Владислав-Отрадное 06.05.2014 22:37

Re: Улей на рамку 145 (технология пчеловождения)
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 59932)
Осталось только решить проблему отсутствия гофмановских разделителей на рамках пакетов. Жутко неудобно, а пока там расплод - боязно вынимать и орудовать степлером...

По подобной причине отказался от корпусов от Lyson - там разделители не придусмотрены, а вот донья с внутренними пыльцесборниками мне понравились... Корпуса оставил от Ве-Вох - разделители у них классные...
Может и Вам пойти по этому пути и рамки с расплодом не трогать?

Добавлено через 1 час 30 минут
Купить от Финских (если продаются) или сделать в корпусах временные, например, из гвоздиков без шляпок...


Текущее время: 09:31. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot