Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Матководство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Качество ранних маток (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6260)

seim 21.12.2019 17:07

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 277316)
Всіх міняють.

То есть известны случаи когда молодую роевую матку пчелы меняли? Может она повреждена была или по какой причине? Здесь есть люди которые содержат в основном роевых маток и которые заглядывают в улей чаще чем условно 3 раза в сезон. Интересно и их мнение почитать. Лучше чем роевую пчелы себе вывести не могут. Поэтому и возник вопрос, а меняют ли пчелы роевых. Так как замена будет не лучше. А то что часто меняют маток искуссвенного выведения, то тут есть логическое объяснение. Так как в большинстве случаев искусственно выведенные матки являются аналогами свищевых да еще и с вероятностью того, что могут быть хуже чем свищевые выведенные пчелами без участия человека. Так как пчеловод может подставить более возрастную личинку чем пчелы сами выбирают на расплоде когда выводят свищевых маток и самих личинок может подвергать температурным и другим катаклизмам пока делает прививку. Поэтому часто есть отзывы что покупных маток меняют. Даже спустя сезон когда и пчелы давно уже от этой же матки.

Юрій Чугай 21.12.2019 17:46

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 277314)
Це припущення чи помічали таке? Бо в основному пишуть про тиху заміну маток штучного виводу або тиха заміна коли пасічник сам матку травмує. А щоб ройову матку міняли тихою заміною не зустрічав відгуків.

В нас всі на ройових пасічникують - міняють всіх.

ДобровоЛ 22.12.2019 20:40

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 277317)
... Так как в большинстве случаев искусственно выведенные матки являются аналогами свищевых...

Ну тут ви не праві! Я, приміром, як виводжу маток- та мабуть і переважна більшість пасічників - то контроль їх віку враховую погодинно. Ну, а свищові саме тому й неякісні, що можуть закладувати маточники на личинках критичного віку.(ИМХО)

seim 22.12.2019 23:27

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 277388)
Ну тут ви не праві! Я, приміром, як виводжу маток- та мабуть і переважна більшість пасічників - то контроль їх віку враховую погодинно. Ну, а свищові саме тому й неякісні, що можуть закладувати маточники на личинках критичного віку.(ИМХО)

Якщо у бджіл є вибір, то вони виберуть наймолодшу личинку. Навіть якщо буде добова чи ще молодша личинка,а поряд є яйця, то вони закладуть свищові маточники на ячейках з личинками які вилупляться з яєць. Я це перевіряв. І все одно така матка буде не краща ніж ройова. Бо інтенсивність годування і стан сім'ї в неройовому стані гірші ніж коли сім'я у ройовому стані. Ройовий стан - це природній стан бджіл які в цей час націлені на вирощування маток. В інший час бджоли не націлені на вирощування маток і втрата матки для них стрес.

ДобровоЛ 23.12.2019 00:03

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 277397)
Якщо у бджіл є вибір, то вони виберуть наймолодшу личинку. Навіть якщо буде добова чи ще молодша личинка,а поряд є яйця, то вони закладуть свищові маточники на ячейках з личинками які вилупляться з яєць. Я це перевіряв. І все одно така матка буде не краща ніж ройова. Бо інтенсивність годування і стан сім'ї в неройовому стані гірші ніж коли сім'я у ройовому стані. Ройовий стан - це природній стан бджіл які в цей час націлені на вирощування маток. В інший час бджоли не націлені на вирощування маток і втрата матки для них стрес.

В УС - як пропалає матка , завжди стрес. У карпаток именше, а мої Баки без маток працюють як і з ними. В ройовому стані бджоли закладають маточники і свищові теж - чи може я не правий? І від того , що вони закладуть маточники, а матка туди покладе яйця, якість ройових не буде доброю. Бо першими вийдуть ті матки, яких заклали на критичного віку личинках. Вони ж і понищать решту маточників, якщо бджоли їх не вбережуть.(ИМХО)

Димас 23.12.2019 00:05

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 277399)
В ройовому стані бджоли закладають маточники і свищові - чи може я не правий?

Добалакались:confused:

Юрій Чугай 23.12.2019 09:46

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 277402)
Добалакались:confused:

Не раз бачив в лежаках на крайніх рамках свищеві маточники (але першими вони точно не лупляться). Вважаю причиною такого явища є розкидане гніздо, і вже "худа" матка (менша кількість феромонів).

Димас 23.12.2019 10:02

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 277409)
Не раз бачив в лежаках на крайніх рамках свищеві маточники (але першими вони точно не лупляться).

Свіщеві маточники назвиають ще рятівними, їх бджоли закладають лише у раптовому зникненні матки з вулика. Ройові - коли матка у вулику і зовсім інший процес в бджолородині. Тобто ці маточники не сумісні, ну ніяк.

Юрій Чугай 23.12.2019 11:07

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 277410)
Свіщеві маточники назвиають ще рятівними, їх бджоли закладають лише у раптовому зникненні матки з вулика. Ройові - коли матка у вулику і зовсім інший процес в бджолородині. Тобто ці маточники не сумісні, ну ніяк.

Дякую за лекцію. Я можу відрізнити ройові і свищеві маточники, тому й кажу, що бачив таке явище в ройову пору в лежаках.

Ворон 23.12.2019 11:29

Re: Куплю Джентеровський сот
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 277414)
Дякую за лекцію. Я можу відрізнити ройові і свищеві маточники, тому й кажу, що бачив таке явище в ройову пору в лежаках.

Свищеві(рятункові) маточники бувають при втраті матки,при наявності матки,можути бути маточники тихої зміни,ройові і свищеві маточники одночасно,явище несумісне,призначеня у них різне,:old:


Текущее время: 17:23. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot