Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Дадан на восемь рамок (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2304)

Ворон 27.12.2019 14:47

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 277673)
Арифметично повинно вистачати, а практично - дві рамки з пергой, дві з медом - і потрібен другий корпус.

Добавлено через 5 минут


В них є переваги в порівнянні з десятирамковими даданами - реально корпус підняти - важить, як рут десятирамковий. А робота небагато відрізняється від інших корпусних.

А 8 рамочний рут ще легший.;)

Pchelhom 27.12.2019 15:29

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 277675)
А 8 рамочний рут ще легший.;)

8 рамочнi Дадани,Рути ,на 145 рамку,6 рамочники ...Вони усi -легшi,тiльки працi з ними -бiльше i для бджiл (мiкроклiмат пiддержувати) вони - не кращi.

bvv 27.12.2019 15:31

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 277665)
Доброго дня! Перечитав всю тему, але так і не знайшов для себе відповіді на деякі питання. Тема вже давно не обговорюється, тому спробую уточнити свої запитання, можливо хтось тримає 8-рамочні дадани.
Я більше схиляюся до одного гніздового корпусу на 300, а далі магазини на 145 (в основі рішення - вага корпусів). Але чи вистачить 8 рамок під гніздо, адже продовжуються дебати про те, чи достатньо місця матці в 10-ти рамочному (маю такі, місця вистачає, крайні 1 і 10 медові, на 2-ій і 9-ій досить багато меду буває), а тут 8 рамок взагалі... Чи має хтось доствід? Поділіться...

Опыт не богатый. Но. Я содержу пчел в гнездовом корпусе на 300 на восьми рамках. Правда под него по мере развития семьи (в этом году через неделю как зацвел абрикос) я под гнездовые корпуса поставил магазинные с рамками на 145, 6 суши + 2 вощины. 8 рамок на 300 и 8 рамок на 145 это все равно что 12 рамок Дадана. В результате матка сеет в гнездовом корпусе на 6-ти внутренних рамках от планки до планки. На 1-й и 8-й рамках снаружи только мед, а внутри может быть частично мед частично расплод. Пергу пчелы несут в нижний магазинный корпус и нектар туда же, но нектар перерабатывается и уносится в верхние магазинные корпуса с рамкой 145. В этом году первые магазины
были поставлены на верх когда отцветала ранняя яблоня. Когда зацвел боярышник добавил еще по магазину. К 17 мая семьи занимали по 1-му гнездовому и 3-х магазинных корпусов. Пришлось ставить еще по одному магазинному корпусу (зацвела ранняя акация). Я могу ошибаться, но на мой взгляд матке было достаточно места для работы.

Leytenant 27.12.2019 17:00

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 277677)
Опыт не богатый. Но. Я содержу пчел в гнездовом корпусе на 300 на восьми рамках. Правда под него по мере развития семьи (в этом году через неделю как зацвел абрикос) я под гнездовые корпуса поставил магазинные с рамками на 145, 6 суши + 2 вощины. 8 рамок на 300 и 8 рамок на 145 это все равно что 12 рамок Дадана. В результате матка сеет в гнездовом корпусе на 6-ти внутренних рамках от планки до планки. На 1-й и 8-й рамках снаружи только мед, а внутри может быть частично мед частично расплод. Пергу пчелы несут в нижний магазинный корпус и нектар туда же, но нектар перерабатывается и уносится в верхние магазинные корпуса с рамкой 145. В этом году первые магазины
были поставлены на верх когда отцветала ранняя яблоня. Когда зацвел боярышник добавил еще по магазину. К 17 мая семьи занимали по 1-му гнездовому и 3-х магазинных корпусов. Пришлось ставить еще по одному магазинному корпусу (зацвела ранняя акация). Я могу ошибаться, но на мой взгляд матке было достаточно места для работы.

А коли забираєте 145 корпус з-під гніздового 300? Чи він там стоїть постійно до осені?

Ворон 27.12.2019 17:09

Re: Дадан на восемь рамок
 
Вложений: 2
Цитата:

Сообщение от Pchelhom (Сообщение 277676)
8 рамочнi Дадани,Рути ,на 145 рамку,6 рамочники ...Вони усi -легшi,тiльки працi з ними -бiльше i для бджiл (мiкроклiмат пiддержувати) вони - не кращi.

Знаю. найкрщі 12 рамочні,квадратне гніздо,можна ставити як на голодний так і теплий занос,але я вибирав вулик для кочівлі,тобіш вони будуть жити цілорічно на колесах,дадани заважкі,145 рамка,в моєму розуміні,це магазина рамка,тому вибір впав на Кука,їх більше ввійде на платформу,планую 30,а скільки ввійде,побачим,щось бльше склоняюсь до двох корпусв рутів,гніздо,далі магазини на 145 рамку,водити бджіл в усіх корпусах на рут,мені не сподобалось,ось моя задумка.:ah:

Димас 27.12.2019 17:23

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 277673)
В них є переваги в порівнянні з десятирамковими даданами - реально корпус підняти - важить, як рут десятирамковий.

Я корпуса не піднімаю ніякі, майже ніколи, не хочу лікуватись:) 8 -рамковий на 300 повний меду досить важкий. 4-рамковий на 300:) або магазин 8х145 - це вже приємна річ. Якщо вже на те пішло, то краще два восьмирамочних рута під гніздо і вище магазини під мед(ИМХО). Про що краще - гірше вже не сперечаюсь по десять сторінок, спитали - сказав:beer:

novichok 27.12.2019 17:29

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 277675)
А 8 рамочний рут ще легший.;)

Мав на увазі що вага звичайного корпусу рут прийнятна для роботи, а більше - вже важко.

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от Pchelhom (Сообщение 277676)
8 рамочнi Дадани,Рути ,на 145 рамку,6 рамочники ...Вони усi -легшi,тiльки працi з ними -бiльше i для бджiл (мiкроклiмат пiддержувати) вони - не кращi.

Спірне твердження. Але, як приклад, зимівля в одному корпусі восьмирамочного дадана мені здалася кращою, ніж в одному корпусі рут. Хоча все, врешті-решт зводиться до стану сім'ї.

Ворон 27.12.2019 17:32

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 277693)
Мав на увазі що вага звичайного корпусу рут прийнятна для роботи, а більше - вже важко.

Пробував знімати корпус Кука з медом,спина довго "дякувала",краще магазин на 145 рамку.(ИМХО)

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 277693)
Мав на увазі що вага звичайного корпусу рут прийнятна для роботи, а більше - вже важко.

Добавлено через 4 минуты


Спірне твердження. Але, як приклад, зимівля в одному корпусі восьмирамочного дадана мені здалася кращою, ніж в одному корпусі рут. Хоча все, врешті-решт зводиться до стану сім'ї.

Зимував завжди в двох корпусах.:ok:

Ромен 27.12.2019 19:49

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 277677)
Опыт не богатый. Но. Я содержу пчел в гнездовом корпусе на 300 на восьми рамках. Правда под него по мере развития семьи (в этом году через неделю как зацвел абрикос) я под гнездовые корпуса поставил магазинные с рамками на 145, 6 суши + 2 вощины. 8 рамок на 300 и 8 рамок на 145 это все равно что 12 рамок Дадана. В результате матка сеет в гнездовом корпусе на 6-ти внутренних рамках от планки до планки. На 1-й и 8-й рамках снаружи только мед, а внутри может быть частично мед частично расплод. Пергу пчелы несут в нижний магазинный корпус и нектар туда же, но нектар перерабатывается и уносится в верхние магазинные корпуса с рамкой 145. В этом году первые магазины
были поставлены на верх когда отцветала ранняя яблоня. Когда зацвел боярышник добавил еще по магазину. К 17 мая семьи занимали по 1-му гнездовому и 3-х магазинных корпусов. Пришлось ставить еще по одному магазинному корпусу (зацвела ранняя акация). Я могу ошибаться, но на мой взгляд матке было достаточно места для работы.

В нижньому магазині ,що під гніздом матка сіє? Якщо так, то яка кількість розплоду?

bvv 27.12.2019 21:50

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 277703)
В нижньому магазині ,що під гніздом матка сіє? Якщо так, то яка кількість розплоду?

В нижнем магазине я расплода не видел. Нижний магазин с рамками поднимаю на расплодный корпус через пчелоотделитель обычно где-то 8-12 сентября. Взамен в низ ставлю пустой магазин.


Текущее время: 22:16. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot