Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Медогонки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Медогонка своими руками. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1453)

Артур 22.08.2013 14:29

Re: Медогонка своими руками.
 
Зазор близько 1 см.( мається на увазі різниця між діаметром веретена і стінкою бака)

ymi 24.08.2013 02:03

Re: Медогонка своими руками.
 
У мене медогонка саморобна, привід використав від пральної машини автомат,бочка деревяна воскована, регулятор оборотів реостатний.
Барабан на 16 рамок 145-х , або Альпійських 102.
Якщо когось зацікавить викладу фото.

Voblin_UA 24.08.2013 07:46

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 38451)
У мене медогонка саморобна, привід використав від пральної машини автомат,бочка деревяна воскована, регулятор оборотів реостатний.
Барабан на 16 рамок 145-х , або Альпійських 102.
Якщо когось зацікавить викладу фото.

Мне очень интересно! Конечно, выкладывайте! :)

Отправлено с моего ASUS Transformer Pad TF300TG через Tapatalk

ymi 24.08.2013 16:33

Re: Медогонка своими руками.
 
Вложений: 5
Медогонка на 16 рамок , регулятор реостатний , обороти 0-600 об.хв.
Бочка букова клеєна воскована , за рахунок того що до неї не кріпляться ніякі механізми ,може виготовлятися з любого матерялу.
Привідний механізм використаний із старої стіралки автомата.
Точився тільки вал на якому кріпиться барабан.
За рахунок ваги бочки відкачування проходить без вібрації.

МедАль 24.08.2013 23:44

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от ymi (Сообщение 38461)
Медогонка на 16 рамок

Я розумію так, колего ymi, якщо виставили своє дітище на огляд форумчан - значить Ви готові на якусь реакцію з їхнього боку.
Моя особиста думка така:
Сьогодні, в день Незалежності, я вкотре побував на Сорочинському Ярмарку. Вздовж і поперек обійшов експозиції Міста Майстрів - цього зібрання справжніх талантів народних. Не перестаю радіти з того, що моя Україна не бідніє на яскравих представників племені шукачів і виразників нового, самобутнього в різних галузях творчості. Так само не перестаю дивуватися золотим рукам і розумові тих, хто рік у рік створює оте диво!
Пізно ввечері повернувся додому, відразу завітав на форум - а тут ще один експонат неначе з тієї експозиції Міста Майстрів: медогонка саморобна.
Якщо дозволите висловити мою оцінку, колего ymi, то вона однозначна: МО-ЛО-ДЕЦЬ!
Якщо більш детально:
Свою медогонку на 28 рутівських рамок з електроприводом на 24 В і електронним блоком керування купляв у Кіровограді на заводі-фірмі "Ось". Вона мені стала разом з переобладнанням барабану під супер-делонівську рамку і транспортними витратами трохи більше 4-х тис. грн. Я нею не нарадуюсь: гарна штука!
Ваш "самопал", мабуть, ні в чому не поступається заводському аналогу, а в матеріалоємності навіть перевершує, що є гут. Поясню: рамки ж ніколи не бувають однакові за вагою, і моя медогонка, яка сама по собі легка, при повному завантаженні і навіть на середніх обертах починає дрижати, тому її довелося прикріпити анкерними болтами до підлоги. Ваша ж "діжка" за будь-яких умов стоятиме "як влита", і ніяке кріплення їй не потрібне.

Та все ж є питання: Чи не замало кріплення барабану в одній точці - лише знизу? Сам барабан, мабуть, не центрувався після зварювання, а хоч би й так - та ж різниця ваги рамок і відцентрові сили при обертанні можуть не тільки розшатувати, але й навіть деформувати вал. Не спасуть ні дворядні підшипники,
ані висока каретка. Чи я щось не петраю?
Недороблений, на мою думку, і зливний кран. Стандартний все таки зручніший.

vodolej 25.08.2013 08:31

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 38481)
Та все ж є питання: Чи не замало кріплення барабану в одній точці - лише знизу? Сам барабан, мабуть, не центрувався після зварювання, а хоч би й так - та ж різниця ваги рамок і відцентрові сили при обертанні можуть не тільки розшатувати, але й навіть деформувати вал. Не спасуть ні дворядні підшипники,
ані висока каретка. Чи я щось не петраю?
Недороблений, на мою думку, і зливний кран. Стандартний все таки зручніший.
__________________

Саме оце зауваження вважаю дуже слушним, Приєднуюсь. Рекомедую від площини привода-підставки підняти три стойки поза діжкою а потім вже над нею звести конструкцію до центру де і втановити підшипник для верхньої частини осі барабану.

gvf 25.08.2013 10:05

Re: Медогонка своими руками.
 
ymi, напишiть про сам процес вiдкачки. Вiбрiруэ, чи нi медогонка? Так як цей привiд вiд горизонтальноi стiралки, то вiн розрахований на не збалансованiсть барабана. I щоб стiралка не стрибала, то весь механiзм пiдвiшують на пружинах та ще й добавляють суттэвий груз.

верес 25.08.2013 12:22

Re: Медогонка своими руками.
 
ymі, чому бак з дерева?
Потратили часу на його мабуть немало, невже з нж/с вийшло б затратніше.
По самій механіці - експертом буде час, тому залишу це йому.

ymi 28.08.2013 11:30

Re: Медогонка своими руками.
 
Доброго дня форумчани. Ви не зауважили один момент, в мене малоформатні рамки (291*102) . 16 моїх рамок це всього лиш 4 рамки Дадана.
Бочка в діаметрі 50см. висота 55см.
Привідний вал в діаметрі 35мм. матерял Ст 45.покритий методом холодного чорніння , тому верхня підтримка вала непотрібна.
Підшипники в стіралці в режимі викрутки (1200об.хв) в рази більше нагружені , чим при моїх 300 об. хв. (робочий режим)
На рахунок бочки . В виборі матерялу переважала не ціна, а можливість виготовлення в домашній майстерні .
Зливна пробка дійсно недуже удобна в користуванні, але кран в нашому магазині купити неможливо, а заказувати через інтернет накладно,

yzhigman_it 28.08.2013 13:57

Re: Медогонка своими руками.
 
Разрешите вопрос: медогонка 56-го года из оцинковки, ржавая, но очень добротно сделана. На данный момент пользуюсь медогонкой из алюминия, но эту, из оцинковки, жалко выбрасывать и хотелось бы реанимировать. Если внешний вид вернуть не трудно, то как быть с внутренним. Интересно, чем можно обработать внутри, после того как будет удалена ржавчина. Возможно ли использовать краски или подобное, так чтобы и защитить и в мёд не попало чего-либо. Спасибо!


Текущее время: 01:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot