Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Оцінка роботи в касетному павільйоні (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4784)

Leytenant 04.11.2017 10:30

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
На даний момент, на жаль тільки двоє людей, які коричтувалися павільйоном проголосували. Невже дійсно його так мало використовують?

doc_doc 04.11.2017 13:50

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

Добавлено через 10 минут
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском. Во всяком случае с ульями это постоянно происходит, иногда на взятке такого наделают, что полчаса чистить. Также могут происходить поломки элементов павильона. Как представлю, как решать эти проблемы в присутствии пчел в павильоне - вздрогну).

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета). Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)

Leytenant 04.11.2017 16:39

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу. Явно же не в павильоне их трусят, да и струшеная на улице матка в павильон точно не вернется. Выходит, надо перелистать рамки в поисках матки, или смириться с возможной потерей (а новая в кассетнике вряд ли вернется с облета).

Видувають бджолу на вулиці. А що стосується матки, то використання решітки і обмеження її в одному корпусі, який не качається - забирає цю проблему. По облітуванню матки - однозначно потрібно використовувати нуклеуси, інакше шансів мало....

Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Ну и отдельный мазохизм, наверное, доставать 1-ю с пола и 7-ю и 8-ю кассеты над головой, на такое способны только настоящие энтузиасты)

Перша касета - гніздова, виймається вона рідко. А стосовно 7-8 , то заняття, мабуть, ще те. Хоча в багатокопусних 5-6 корпуси теж непросто даються, мабуть. Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш. Як варіант - використовувати 145 рамку, підставку в кінці-кінців. Невже ці недоліки не перекриються раннім розвитком і зручністю кочівлі?

Про поточний ремонт згідний абсолютно. А з іншого боку - чому там ламатися?

Добавлено через 8 минут
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
На олх продается б/у павильон на 48 семей рут за 70 тыс. грн. Думаю можно еще поторговаться. Купите и проверьте)

:appl: ну дякую!!!! Купи і перевір - це по-нашому!:rofl2: я ж тому цю тему і відкривав, щоб зібрати думки, а то навряд чи продавець скаже 100% точно причину продажу.
Хоча варіаннт з тим, що продаю через те, що працювати в ньому неможливо, теж має право на існування.... але може бути озвучений тільки після продажу(ИМХО).
Хтось проголосував з позитивним відгуком, хотілося б почути про досвід і аргументи.

gardener 04.11.2017 21:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)
Еще есть предположение что кассеты со временем запрополисовывают в местах движения и застраивают воском.

Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд
Цитата:

Сообщение от doc_doc (Сообщение 207530)

Или вот даже сметать пчел. Я стряхиваю с рамок обратно в улей, рамки ставлю в другие корпуса и увожу. Кто-то выдувает из корпуса целиком, предварительно согнав пчел и возможную матку дымарем вниз. Как это делают в кассетнике - ума не приложу.

Я зтрушую прямо в стояк

Leytenant 04.11.2017 22:26

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207572)
Стамескою чуть підважив - і все. витягуй.

Добавлено через 1 минуту


Я зтрушую прямо в стояк

Добавлено через 47 секунд


Я зтрушую прямо в стояк

gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

zelya343 05.11.2017 10:05

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207539)
Тут витягуєш по направляючим і тільки в кінці підхоплюєш, а там відразу всю вагу підіймаєш і знімаєш

Для кассетников, сделанных на совесть, дается в комплект специальная площадка. Кассета выезжает полностью на эту площадку без перекосов и подклиниваний и ее можно там осматривать и т.п. Снять с площадки выдвинутую кассету уже не тяжело. Посмотрите мое фото №3 в посте №12 , там видно прорези в обоих стенках. В них и вставляется эта площадка. Если сегодня днем вспомню, то сфоткаю эту площадку.

zelya343 05.11.2017 18:50

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Вложений: 2
Вот такая площадка

Leytenant 05.11.2017 19:02

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 207628)
Вот такая площадка

Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?

zelya343 05.11.2017 19:10

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207632)
Гарна ідея! А як за стояк кріпиться? Зрозуміло, що там є прорізи, але як їх зробити так, щоб не вискакували з пазів?

Внутри в этих пазах есть поперечные металлические стержни (куски гвоздей 100мм). Обе металлические полоски самого держателя на концах имеют отверстия с прорезями, по сути это самые обыкновенные крючки, на фото видно (я не зря сделал фото неустановленной площадки т.к. предвидел этот вопрос). Дальше я думаю понятно
Да, это несколько усложняет, добавляется еще одна хреновина, которую надо переставлять и где-то хранить. Но здесь принцип тот-же: один стандарт рамок, и тогда все оправдано. Но даже если такой улей не один, а уже 2, 3 или больше, то оно уже себя оправдывает.

gardener 05.11.2017 19:35

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Вложений: 4
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 207582)
gardener, я так розумію, Ви маєте касетний павільйон? Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від роботи в ньому! Достовірної інформації вкрай мало...

В мене стаціонар. В стояку сім касет по сім рамок рута. Зимувати може дві сім'ї. На літо - треба одну лишати. бо мало місця. Цього року трохи переробляв. щоб лежанку поставити. Але по враженнях минулих років...
з плюсів -
краще зимують так як легше підтримується мікроклімат
весною раніше і краще розвиваються.
простіше оглядати, при відкритому стояку всі бджоли зразу в двері вилітають і не крутяться над головою. Якщо навіть є (буває) напад. то після закриття стояка все вспокоюється.
Легше спостерігати за загальним станом так як двері скляні.
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.


Текущее время: 09:24. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot