Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Электроподогрев ульев (за и против) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=169)

Сергей 42 06.02.2014 22:54

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Верно а если есть сомнения то можно замотать в целофан
если есть сомнения можно в раствор добавить пва, жидкое стекло и.т.д. и все будет ОК.

пвм 06.02.2014 23:34

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Сергей 42 (Сообщение 52258)
если есть сомнения можно в раствор добавить пва, жидкое стекло и.т.д. и все будет ОК.

Целофан на мой взгляд предпочтительней именно в гигиенических целях -по окончании *отопительного сезона* снял пленку выбросил а на следующий сезон по новому запаял и не надо дезинфицировать.(ИМХО)

Алексей.Д. 09.02.2014 20:21

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Делал я нечто подобное но для лежаков забраковал.
Правда гипс с двух сторон заклеивал плиткой для стен и провода изолировал и хоронил в гипсе, торцы промазывал силикатом.
Сложно, хрупко, недолговечно оказалось, да и гипс при нагреве откровенно стройкой отдавал но возможно у Вас получилось удачнее.
Единственное лично мое фе это мощьность -для лежака 10 ват для развития семьи откровенно мало ,разве что ставить как в Руте под рамки (пока до 10-15гр. на улице работает потом откровенно мешает)

vikshad 09.02.2014 21:28

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Алексей.Д. (Сообщение 52590)
Делал я нечто подобное но для лежаков забраковал.
Правда гипс с двух сторон заклеивал плиткой для стен и провода изолировал и хоронил в гипсе, торцы промазывал силикатом.
Сложно, хрупко, недолговечно оказалось, да и гипс при нагреве откровенно стройкой отдавал но возможно у Вас получилось удачнее.
Единственное лично мое фе это мощьность -для лежака 10 ват для развития семьи откровенно мало ,разве что ставить как в Руте под рамки (пока до 10-15гр. на улице работает потом откровенно мешает)

10 ватт мне тоже кажется мало, но почитав литературу вынужден принять эту мощность как аксиому, хотя с помощью ЛАТРа я могу сделать любую мощность, и хотелось бы услышать от Вас , есть ли смысл от этой затеи?

верес 10.02.2014 10:25

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 52605)
10 ватт мне тоже кажется мало, но почитав литературу вынужден принять эту мощность как аксиому, хотя с помощью ЛАТРа я могу сделать любую мощность, и хотелось бы услышать от Вас , есть ли смысл от этой затеи?

vikshad, не зтого Ви почали.
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 52605)
есть ли смысл от этой затеи?

таке питання треба було ставити на початку ідеї підігріву. (в Вас же "віз вийшов попереду кобили")
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 52605)
10 ватт мне тоже кажется мало,

визначте спочатку втрати тепла Вашим вуликом, (в вт/на градус С), виберіть за якими параметрами будете підтримувати температуру в гнізді бджіл, і лише потім зможете знати необхідну потужність.
П.С. гіпсовий нагрівач це найгірший варіант,по причині якщо ніхром не ізольований то він швидко згниє. про решту недоліків Вам вже писали раніше.

vikshad 10.02.2014 11:46

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 52644)
таке питання треба було ставити на початку ідеї підігріву. (в Вас же "віз вийшов попереду кобили")

Подогревать буду! Просто хотелось услышать как можно больше мнений чтоб избежать ошибок, по поводу гипса критика принята, буду изобретать ещё что-то, но и то что есть использую.

Добавлено через 18 минут
Цитата:

Сообщение от Алексей.Д. (Сообщение 49673)
Здравствуйте все .Вот просматривал темы на форуме и наткнулся на эту.
В результате решился вставить свои 5 копеек. Подогревом пользуюсь уже 14-15 лет начиная с марта по май (от температуры на улице и силы семей на май месяц зависит время отключения), использую только для наращивания силы семей ,на зиму не ставлю -считаю можно раздробить клуб на мороз.Зимовник более удачный выход для зимы, (личное мнение) многие относятся скептически а зря.
Подогрев у меня сделан из утюжных спиралей бус 700вт поделеных пополам на 2 дадановских улия ,смонтировано на длинную полоску стекловолокна заизолировано стеклотканью и стеклоизолентой.
Вклчается в сеть 220в последовательно от10 до 14 штук, без терморегуляторов так что мощьность на улей далеко не 10-15 ват и семьи непротив на летках не сидят и от подогрева не уходят ,а наоборот матка стремится сеять поближе к грелке.
Более того последних года 2-3 практикую подогрев с обеих сторон от семьи по краям улия на весь 20рамочный магазин, семью ограничиваю только с одной стороны не полной заставной(20-24 см).
Матка сама начинает стремится к заполнению пространства семьей и на начало сбора с акации удается наростить семьи на весь магазин и даже больше .
Сырость после зимы быстро уходит ,проблему пыльцы решаю просто-на участке высажено с 10ток кустов кизила(очень рано цветет) если же всеже холода то канди на основе сои и меда.
Роения не боюсь в принцыпе -в моем случае поставил надставку с полурамками расширил гнездо и свадьба отменяется как правило.
Вот такой мой метод если не вдаваться в подробности.

Спасибо, Видно что вы это знаете не понаслышке, А мне темы читать повнимательней надо, тогда будет меньше не нужных вопросов

regata 16.02.2014 22:04

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)
 
Добрый вечер всем! Может не в тему, пусть простят модераторы, кто нибудь использует сейчас подогрев ульев?

верес 16.02.2014 23:35

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
я використовую

Adamovich 05.03.2014 12:36

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 17466)
Знаю пчеловодов, которые годами доводят силу семей 20 рамок на 300 (полный лежак) на основной части пасеки к началу цветения акации без всяких подогревов и сиропов.

А как?

Adamovich 06.03.2014 11:33

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)
 
Цитата:

Сообщение от regata (Сообщение 53640)
кто нибудь использует сейчас подогрев ульев?

Я использую. Электроподогревом начал пользоваться давно на свой страх и риск. Потом аккуратно поинтересовался у пчеловода с более чем 40-летним стажем, он это одобрил и сказал, акациевый мёд у него появился только с применением электроподогрева. Сначала у меня толку было мало (наверное перегревал). Потом прочитал в советской(!!!) брошюрке, что мощность нагревателя должна быть не более 9-ти ватт и стало всё нормально. В качестве нагревателей использую воздушные ТЭНы 220В, 1 кВт запитаных пониженным напряжением.

Димас 06.03.2014 16:52

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Adamovich (Сообщение 55061)
А как?

Всё банально. Сильные семьи с хорошими матками. Не нуждаются в подогревах.

верес 06.03.2014 22:39

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 55109)
Всё банально. Сильные семьи с хорошими матками. Не нуждаются в подогревах.

Димас, за такою логікою і сім"ї-слабачки виживають, але ж питання в тому чи є користь від підігріву, і за твердженням достатньо великої кількості пасічників це таки працює, підігрів ефективний щоб тут хто не писав, адже як правило заперечують користь підігріву ті хто непробував гріти.

игорь 72 06.03.2014 23:15

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]вот тут есть о подогреве

Димас 06.03.2014 23:21

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
верес, я не хотел писать в этой теме, для меня этот вопрос закрыт. Хотите - грейте, я ни кого не отговариваю. Задали вопрос, некрасиво было не ответить. Я видел многолетние успешные результаты пчеловождения без подогрева, хороший медосбор с акации.
Кроме подогрева, главное в наращивание большой силы семьи к раннему заключается в стартовой силе семьи после зимы. Если вышло с зимовки две рамки пчелы, то вы хоть котельне их держите, всё равно там будет пятак расплода. Кроме того что греть расплод, его нужно еще кому-то кормить.
И, если примеряться к большой пасеке (не для хобби), то не вижу смысла в подогревах, подкормочках горчичкой, перчиком, молочком и т.д. (ИМХО)

верес 13.03.2014 08:20

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Знятий пізній рій, приблизно стакан-півтора бджіл, до осіні ненабрав сили, спочатку ріс, потім зупинився і на зиму мав тих же півтора стакана бджіл, меду немав, поставив на ньому "хрест", але стало шкода гарної на вигляд матки, з гарним черевцем, руденька.
На зиму дав одну рамочку меду, приблизно 1,2 кг, і забезпечив підігрів, виставивши 20*С в підрамковому просторі, напувалки не влаштовував, бо є плівка поверх рамок, подумав що проблем з водою при такій температурі не буде. Дно сітка. На успіх нерозраховував.
На диво перезимували, з"їли лише одну сторону меду на рамці. Підмору 37 шт. Можна зробити висновок в підтвердження того,що описує О.Комісар, -висока температура під час зимівлі для бджіл скоріше норма, ніж виключення, ось тільки ще мало ми про це знаємо.
Але є в цьому одне "НО". - вже був розплід, навіть закритий, площею на пів сірникової коробки, тож матка почала всетаки червити ще до виставлення з темника . Сирості в гнізді мабуть таки було занадто, бо по кутках корпуса були сліди потемніння, правда до цвілі діло недійшло.

СМЕРШ 12.04.2014 13:59

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 49553)
а можна гріти і в результаті меду мати в два рази більше!

Это каким же местом?:appl::)

ria 21.03.2015 00:46

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 55676)
..................

Вот по истечению времени не могли Вы описать результат экспериментов с подогревом, не отказались и как сейчас дела...?
Было бы интересно узнать результат.

верес 21.03.2015 01:26

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от ria (Сообщение 82164)
Вот по истечению времени не могли Вы описать результат экспериментов с подогревом, не отказались и как сейчас дела...?
Было бы интересно узнать результат.

ria,
нехочеться повторюватися та викликати бурю в лагері противників підігріву. Особливо після перегляду відео яке запропонував водолей в темі "сьогодні на пасіці", переглянув, і зробив висновок -з такими "авторитетами" важко вести діалог, тому вважаю недоречно вести тут мову про користь підігріву.
П.С. Скажу лише одне, підігрів працює і результатами задоволений, в організації підігріву користуюся рекомендаціями науковців які працювали над цією темою.
технічну сторону підігріву розробив під свій вулик, реалізувавши всі корисні і необхідні передумови підігріву.

ria 21.03.2015 01:49

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 82167)
ria,
нехочеться повторюватися та викликати бурю в лагері противників підігріву. .

Спасибо, разве запрещено проверять,познавать и анализировать. В завтра хочу еще один нагреватель бросить но уже в сильную семью, у меня они порядка 10вт. Интересно какой тэн используете?

Happy hiver 21.03.2015 04:57

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 82167)
ria,
-з такими "авторитетами" важко вести діалог, тому вважаю недоречно вести тут мову про користь підігріву.

Так среди выводов авторитетов было как раз то, что стоимость обогрева довольно таки высока. Но у меня например уже есть и обогреватели, и трансформатор. Поэтому грех не воспользоваться обогревом и не ставить пленки, подушки и прочее.

vodolej 21.03.2015 08:13

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от budgetary (Сообщение 82170)
Так среди выводов авторитетов было как раз то, что стоимость обогрева довольно таки высока. Но у меня например уже есть и обогреватели, и трансформатор. Поэтому грех не воспользоваться обогревом и не ставить пленки, подушки и прочее.

Обратите внимание,в видео которое я выставил Измайлов приглашает выступающих он сразу уговаривает их дать отрицательный отзыв.
Помню как на производстве получали оборудование на испытание а следом телеграмму:"Дать положительный отзыв" .....
И о стоимости подогрева. Говорят что стоимость подогрева превышает цену новой матки или даже пакета..... А никто не хочет говорить о том что раздутая с помошью подогрева семья от слабой до сильной к медосбору с лихвой компенсирует затраты принесенным дополнительным медом, например, с акацции.

Владимир@ 21.03.2015 08:58

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от lakos (Сообщение 8297)
Верно, что на улочку нужно 1,5 ватта. Оч. просто сделать нагреватель из резис -тора на 8 - 10 кОм; при напряжении 220 в. он даст ок. 3 - 4 ватт мощности, нагреваясь до температуры 35 - 40оС, пчёл не обожгёт, но должен быть от них изолирован в металлической коробочке. Все провода на 220 вольт должны иметь идеальную изоляцию, ну и человеческий фактор должен быть на уровне. Успешно применял после облёта, с результатами как во вводной статье данной темы. Нагреватели ставил в выдвижные поддоны, отделённые от пчёл сеткой. Но 3 дня назад нечмстый попутал: хотел погреть ещё до облёта слабаков, аскосферозных по прошлому сезону. Подкормил, дал воду. Но улей без поддона! Сдвинул вперёд второй корпус, раздвинул центральные рамки(уже пустые)и всунул нагреватель. Но вчера проверил результат- блин, клуб спустился из 2-го корпуса и облепил нагреватель! А что будет с расплодом, который пошёл с середины февраля? Убрал нагреватель со
скандалом. Вернётся ли клуб, куда надо? Так что подогрев - дело тонкое...:tnp:

обогреватели надо ставить после облёта(ИМХО) С обогревателями на рамку(дадановскую) две расплода больше чем без -провереный факт -а там сами смотрите)) и провода на 220 вы реально рискуете)

Добавлено через 36 минут
Лав вы во всём правы-но не все семьи у меня сильные после зимовки выходят(не научился я пока как вы так зимовать)и поэтому чтоб не париться кому добавить расплод на выходе кому пчёл дать-я считаю-и уже давно с батей пользую(5 лет батя я два года)проще им помочь обогревателем-они потом догоняют сильные а без обогревателей нет-вот и весь расклад!) И трансформатор по деньгам тянет очень мало-с Измайловым в этом не согласен что это не выгодно-типа на электричество больше потратиш))
__________________
Если к двадцати годам вы не идеалист - у вас нет сердца, а если к тридцати вы все еще идеалист - у вас нет головы. Ф. Ницше

Граніт 21.03.2015 21:38

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Имею выводы, собственный опыт и полное оборудование для подогрева ульев, но уже три года не пользуюсь. Прочитаю тему и отпишусь. Позже.

iqor 21.03.2015 23:43

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
не маю великого стажу бжоляра. також не дивився вищеназваний фільм.
але маю реальну практику "експериментів" зі своїм організмом, та практик описаних іншими людьми.
вважаю, що обігрів як такий, цілком буде себе виправдовувати та давати результати.
але є одне но. в загальному контесті бжолярства як такого. він створюватиме ведмежу послугу. і наближатиме слова "чомусь гинуть бжоли".
в природі немає випадковостей, тут усе продумано та відшліфовано тисячоліттями.
будь-які стресові чи критичі ситуації дають як мінімум один великий плюс- вони роблять відбір. виживають сильніші, здоровші, та відповідно з кращим генофондом.
якщо сім"я слабка, але має здоровий "імунітет", то вона сама вичухрається. якщо ж ні-загине. це і є природній відбір.
підтримуючи та сприяючи розвитку, тим , які в силу обставин не можуть самі дати собі раду, ми розводимо для себе ж , сім"ї, які більш вірогідно можуть мати "нездорові" гени, та слабкий потенціал.
адже зрозуміло, що матка з умовними "відхиленями", може дати таке ж потомство, як бжіл, так і наступної матки, так і трутнів, які успішно можуть спаруватися з ішими матками...

звучить воно все смішно, але якщо пошукати паралелі в природі, працює.
люди вже довели до ручки, та знищили добрий список живності. кого свідомо, кого несвідомо.
тому вважаю, що лишній раз шкодити самим собі та братам меншим- не варто. тим паче проблеми з бжолами, у світовому масшабі, вже існують.

це мої суб"єктивні п"ять копійок.

vodolej 22.03.2015 00:03

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82261)
якщо сім"я слабка, але має здоровий "імунітет", то вона сама вичухрається

Не завжди так. Сильна здорова сім'я може бути слабкою по вині пасічника який наробив відводків які не набрали бажаної сили восени.Так от за рахунок підігріву її можна спасти взимку та наростити силу весною. Але якщо сила сім'ї досягла 8 рамок підігрів стає зайвим.

ria 22.03.2015 00:16

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82261)
не маю великого стажу бжоляра. також не дивився вищеназваний фільм.
але маю реальну практику "експериментів" зі своїм організмом,............

По поводу нашего организма скажу..... в детстве каждую зиму болел воспалением легких,,, а причина не стабильная температура в деревенском доме топка углем, жарко холодно. Воспитывая своих детей я все сделал и старался держать стабильную температуру, влажность и проветривание.
О пчелах, отбор надо проводить Вам, нам всем остальным не переть кавказскую и тп... выращивать трута от производительных семей остальных на гемогенат, маток также со своей местной сортировать.
О содержании, я держу в ппс. дно сетка, и по сравнению с деревом пчела спокойная затрат кормов минимум хоть бери на медогонку бросай по пару рам.
В этом году бросил нагреватели в два улья для сравнение и если как пишут что в пределах двух рам идет опережение это уже плюс. Если включить 10вт Вы только на ощуп почувствуете провод слегка теплый, это дает эффект зимовки спаренных ульев.
Почему решил, как сказал дно сетка если закрываю наблюдается повышена влажность и пчелы грызут газету значит не нужна, СО2 хуже вытекает. Я элемент бросил в дно получаем ++ нет переохлаждения при порывах ветра + конвекция + меньше пчел задействованы на обогрев+ быстрей заготовка сот и тп.
Да и еще пчелы при положительной температуре лучше сами борятся с вредителями и инфекцией.(ИМХО)

Arcadie Burla 22.03.2015 00:20

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82261)
звучить воно все смішно,

...я бы так не сказал. Написано всеобъемлюще, правильно и лаконично.:old:

iqor 22.03.2015 00:31

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
немаю бажання спорити та доказувати. але створивши нормальний вулик та масимально природні умови існування, автоматично пропадуть потреби в додаткових маніпуляціях.
думаю, приклад багатьох простих собі пасічників старої закалки, досить таки показовий.
для порівняння. молоко від здорової корови, яка має його мало, набагато цінніше, від того яке дає корова рекордсменка. але це відповідає потребам суспільства. люди хочуть дешевше і багато(а потім дивуються що стало" так багато онкології").
так і у нас. можна гнатись за кількістью, а можна вчитися задовільнятися тим що є....можна продавати мед по 60-70грн, якого нехватає на всіх бажаючих, а можна сушити собі голову де збути дві тони по 15 грн.
як правило, практично всі проблеми на пасіці, від того, що пасічнику "мало". як не одного то другого. ось він і починає "мудрувати".

ria 22.03.2015 00:42

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82273)
немаю бажання спорити та доказувати. але ...............можна гнатись за кількістью, а можна вчитися задовільнятися тим що є....можна продавати мед по 60-70грн, якого нехватає на всіх бажаючих, а можна сушити собі голову де збути дві тони по 15 грн.
як правило, практично всі проблеми на пасіці, від того, що пасічнику "мало". як не одного то другого. ось він і починає "мудрувати".

Не маю теж бажання сперечатись. Але....

Вы возражаете и то селекция пчел то левый мед.
Вопрос идет о выравнивании пчел и если они занимают 8 рам то там уже пора думать о вентиляции и расширении. Ладно спорить никто не спорит Вы высказали свою точку зрения против ( я за) на то он и форум, а кто то третий анализируя сделает свой выбор.
Каждый из нас как художник смотрит с своего ракурса.(ИМХО)

Владимир@ 22.03.2015 09:41

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82261)
не маю великого стажу бжоляра. також не дивився вищеназваний фільм.
але маю реальну практику "експериментів" зі своїм організмом, та практик описаних іншими людьми.
вважаю, що обігрів як такий, цілком буде себе виправдовувати та давати результати.
але є одне но. в загальному контесті бжолярства як такого. він створюватиме ведмежу послугу. і наближатиме слова "чомусь гинуть бжоли".
в природі немає випадковостей, тут усе продумано та відшліфовано тисячоліттями.
будь-які стресові чи критичі ситуації дають як мінімум один великий плюс- вони роблять відбір. виживають сильніші, здоровші, та відповідно з кращим генофондом.
якщо сім"я слабка, але має здоровий "імунітет", то вона сама вичухрається. якщо ж ні-загине. це і є природній відбір.
підтримуючи та сприяючи розвитку, тим , які в силу обставин не можуть самі дати собі раду, ми розводимо для себе ж , сім"ї, які більш вірогідно можуть мати "нездорові" гени, та слабкий потенціал.
адже зрозуміло, що матка з умовними "відхиленями", може дати таке ж потомство, як бжіл, так і наступної матки, так і трутнів, які успішно можуть спаруватися з ішими матками...

звучить воно все смішно, але якщо пошукати паралелі в природі, працює.
люди вже довели до ручки, та знищили добрий список живності. кого свідомо, кого несвідомо.
тому вважаю, що лишній раз шкодити самим собі та братам меншим- не варто. тим паче проблеми з бжолами, у світовому масшабі, вже існують.

це мої суб"єктивні п"ять копійок.

Ну тогда зачем омшаники и всё что в этом роде-делайте колоды(дупла) и будет вам природна и мёд вкусней и качественее-и не надо от клещя обрабатывать те кто слабые(не имеют имунитет)сами вымрут) остальные будет -Ваша элита!(ИМХО)

iqor 22.03.2015 12:03

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Владимир@, Ви знаходитесь в регіоні, де "дикий взяток" практично відсутній. якщо вірити вказаному у Вашому профілю. та залежні від культур, які висіваються навколо. наскільни розумію, основа соняшник. з цієї причини, Вам буде накладно, утримувати сім"ї без стороньої для них допомоги. причина та, яку вказав раніше, Ваші сім"ї частково втратили чи втрачають свої властивості і без Вашої допомоги їм буде важкувато.
звідси Ви і будуєте свої теорії і практику.
у мене ж навпаки. з трьох сторін ліси та луги. до найблищого поля 2км. тому я можу без великих наслідків "забувати" про бжіл. два роки я взагалі не обробляв сім"ї від кліща. не скажу що це було розумно- але в порівнянні з тими роками, які обробляв- різниці не замітив ніякої. відповідно до цього я будую свою теорію та практику.
тут немає сенсу доказувати хто правий, так як ми визначально стоїмо в різних ситуацііях.
і наші практики не підходять один для другого. але завважу що жодного разу з наших регіонів ніхто не поїхав у ваш регіон за відводками. а навпаки. тому в плані сили сім"ї та решти, практика більш наближена до природніх умов, дає фору іншій.

відносно смачнішого меду.:) так і роблю. більша половина різнотрав"я.

Граніт 22.03.2015 19:36

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82261)
в загальному контесті бжолярства як такого. він створюватиме ведмежу послугу. і наближатиме слова "чомусь гинуть бжоли".
в природі немає випадковостей, тут усе продумано та відшліфовано тисячоліттями.
будь-які стресові чи критичі ситуації дають як мінімум один великий плюс- вони роблять відбір. виживають сильніші, здоровші, та відповідно з кращим генофондом.
якщо сім"я слабка, але має здоровий "імунітет", то вона сама вичухрається. якщо ж ні-загине. це і є природній відбір.
підтримуючи та сприяючи розвитку, тим , які в силу обставин не можуть самі дати собі раду, ми розводимо для себе ж , сім"ї, які більш вірогідно можуть мати "нездорові" гени, та слабкий потенціал.
адже зрозуміло, що матка з умовними "відхиленями", може дати таке ж потомство, як бжіл, так і наступної матки, так і трутнів, які успішно можуть спаруватися з ішими матками...

звучить воно все смішно, але якщо пошукати паралелі в природі, працює.
люди вже довели до ручки, та знищили добрий список живності. кого свідомо, кого несвідомо.
тому вважаю, що лишній раз шкодити самим собі та братам меншим- не варто. тим паче проблеми з бжолами, у світовому масшабі, вже існують.

Коллега, в общем контексте, вы конечно же правы, а в частности -наоборот. Представьте, что ребенок катался на коньках и упар в прорубь. По такой логике -пусть сам выживае, а если это ваше дитя то это частный случай и его следует высушить и обогреть, что-б не заболел.
Так и с пчелами. Если семья сильная, то нет смысла пользоваться обогревом. А если нет, то наоборот. Помоги ей и она отблагодарит.

Владимир@ 23.03.2015 10:04

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 82304)
Владимир@, Ви знаходитесь в регіоні, де "дикий взяток" практично відсутній. якщо вірити вказаному у Вашому профілю. та залежні від культур, які висіваються навколо. наскільни розумію, основа соняшник. з цієї причини, Вам буде накладно, утримувати сім"ї без стороньої для них допомоги. причина та, яку вказав раніше, Ваші сім"ї частково втратили чи втрачають свої властивості і без Вашої допомоги їм буде важкувато.
звідси Ви і будуєте свої теорії і практику.
у мене ж навпаки. з трьох сторін ліси та луги. до найблищого поля 2км. тому я можу без великих наслідків "забувати" про бжіл. два роки я взагалі не обробляв сім"ї від кліща. не скажу що це було розумно- але в порівнянні з тими роками, які обробляв- різниці не замітив ніякої. відповідно до цього я будую свою теорію та практику.
тут немає сенсу доказувати хто правий, так як ми визначально стоїмо в різних ситуацііях.
і наші практики не підходять один для другого. але завважу що жодного разу з наших регіонів ніхто не поїхав у ваш регіон за відводками. а навпаки. тому в плані сили сім"ї та решти, практика більш наближена до природніх умов, дає фору іншій.

відносно смачнішого меду.:) так і роблю. більша половина різнотрав"я.

И от клещя лучьше обработать(хоть на трёх семьях-выяснить так сказать обстановку заклещености) батя мой как и вы лет 10 назад также рассуждал-потерял всю пасику в один не очень прекрасный год -тогда у него было 8 не так обидно -причина клещь-тупо зажрал-он полынь и чеснок подлаживал и говорил что пчёлы пропхнут))-теперь мнение поменял-занимаеться лет 20 с лихуем))а так смотрите ваши питомцы:beer:

верес 23.03.2015 22:46

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Чому всі зациклилися на поєднанні - підігрів і слабкі сім"ї? А що сильним сім"ям допомога в весняні з нестабільною погодою дні піде на шкоду?
Чому така негативна оцінка підігріву, і як правило тими, хто про це знає лише з розповідей "пересічних" пасічників, які мабуть самі і непробували допомагати бджолам зі стабілізацією мікроклімату в вулику. натомість вже й придумали звинувачення - в деградації імунітету бджіл в разі састосування підігріву.
Але, дайте тоді відповідь на таке явище, чому клуб зимовий, чи розплідна частина гнізда шукає тепла в вулику проявляючи це міграцією до тієї стінки яка прогрівається сонцем чи іншою сім"єю?, Чому з підігрівом матка червить в нижньому корпусі до самої нижньої планочки, а без підігріву ні? Невже бджоли і тут помиляються, ризикуючи втратити імунітет?
Тож давайте попорядку і зважено про підігрів. а не просто заперечувати те, з чим не мали справи.
Тому, при правильній організації підігрів нешкодить бджолам, і про це мабудь досить вже сказано тими хто це пробував на своїй пасіці.
Але для годиться спробую ще раз процитувати головні плюси від підігріву., тож це;
-інтенсивніше нарощування сили весною, що має неаби яке значення при ставці на акацієві меди.
-зменшення ризиків застудити розплід при різких весняних похолоданнях і як наслідок уникнення можливих проявів хвороб, з усіма наступними наслідками, (а не навпаки, як де хто думає),
-економніше використання меду на виховання розплоду, (наводять цифри, що це в 12 разів менше),
-менша закліщеність сімей, про це пишуть дослідники, я порівнював, і це схоже на правду.
-можливість впливу на видовий склад розплоду, - невелика кількість трута.
- стримування від ройового інкстинту, під цим всім можу підписатися, на основі власного досвіду, хоч і невеликого.
-також є ще декілька інших плюсів, але і цих вже досить, проте, все це можливо лише при чіткому виконанні умов точного підтримання мікроклімату в вулику.
Тому, наведу лише один такий приклад, щоб стало зрозуміло, тим спрощенцям, які гріли чи то резисторами, чи то ще чимось, і по 2-3 вт на вуличку, чи ще краще просто 10 вт на вулик і без "заморочок", а який вулик, які в нього теплові характеристики, які втрати по теплопровідності то неважливо, головне гріти, і все чим по простіше, навіть без терморегулятора, а що в підсумку, а це як лотерея, або виграв або програв, і після такого підходу звичайно висновок зрозумілий -підігрів це погано!, лише по тій причині, що в мене це невийшло, а якщо я незміг, то виходить що все то маячня.
Але зважте, погано не тому що гріли, погано тому, що аби як це робили. Тож продовжу доводити протилежне, це вже з моєго досвіду, а точніше - спостереження, гріючи бджіл за рекомендаціями Рибочкіна, Захарова, в активний період підтримую температуру в підрамковому просторі на рівні 32*С, при цьому на початку користувався одним терморегулятором на 10 вуликів, вулики БКМФ, паралельно для розуміння процесу, одночасно в декількох проводив розширене промірювання температурних показників по висоті вулика, так от, в гніздовій частині тобто під ним це заданих 32*, над гніздом від діяльності бджіл це вже 34*, а в медовій частині, міряв під стелею, лише 32, це при закритих верхніх льотках, коли за бортом сягало 33-34*, а вже при відкритих верхніх льотках - що на вулиці, шо в вулику, однаково, тому відмовився від верніх льотків, далі, під час обльоту молодих чи інших бджіл, в підрамковому температура зростає до 34-35, а тепер уявляйте собі, що обліт відбувається не в усіх сім"ях одночасно, при тому, що терморегулятор корегує температуру по якомусь одному вулику,тож можна зробити висновок - невиключено таке, що при обльоті який вже сам по собі в наслідок активності бджіл призводить до підвищення температури, її ще додатково добавляє і ел/підігрів, а все тому, що в контрольному вулику обліт неспівпадає в часі з іншими. тож навіть при застосуванні здавалось би досконалої але спрощеної схеми термо регулювання важко утримувати потрібну температуру в усіх вуликах, тому зараз язастосовую персональне термо рег в кожному вулику.
Про що ствердно можу ще сказати на користь підігріву, дійсно вдається втримати сім"ї від роїння, не всі, але знаючи потенціал своїх бджіл, а вони в мене всі з пійманих чужих роїв, тож думаю, що це показник, також суттєве зменшення закліщеності, ну і звичайно акацієвий мед, можливо не так вже й багато, але знову ж таки, поправка на родословну. Пробував і зимівлю (не всіх) при температурі +14, поки що скажу, тут не все так просто.
Також і сам підігрів це теж непросто, по перше, це дещо складно та вимагає додаткових витрат, правда це вже інша сторона медалі, але аж ніяк не збиткова, всі витрати на досконалу організацію підігріву компенсуються збільшенням продуктивності бджолосімей та прогнозованісттю пасічникування, така моя думка, і мій невеликий досвід цьому підтвердження, це при тому, що я приділяю поки що бджолам мізер часу.

Граніт 23.03.2015 23:43

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 82585)
Чому така негативна оцінка підігріву,

Коллега, я думаю, что негативной оценки применения подогревателей для эффекта наращивания семьи быть не может. Эфект это действительно есть. А вот экономическая целесообразность для сильных семей под вопросом. При теперешних ценах на электричество есть ли смысл. А так же под вопросом польза ли это для вида, не получиться ли так, что в дальнейшем, без подогрева привыкшие к нему семьи не смогут полноценно выполнять свои функции.

верес 24.03.2015 00:31

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от Граніт (Сообщение 82599)
А вот экономическая целесообразность для сильных семей под вопросом.

і знову асоціації - підігрів значить слабкі сім"ї, Чому???
Підігрів не заміщує роботу бджіл, він лише полегшує турботу за розплодом, тож що, якщо розплід розвивається за стабільних температурних умов то це за Вашим припущенням погіршить його якість, мабуть ні, а в комплексі підігрів покращує продуктивність бджіл всього на 30-40%, і цей приріст завжди буде в грошовій оцінці переважати затрати на підігрів.
Для прикладу. вулик з тепловими втратами 1 вт/*С (мені вдалося таких значень досягнути), в період весняного нарощування в середньому за місяць зпоживе не більше 13 квт, (потужність нагрівача 18 вт/год х 24 год = 0, 432 квт х 30 = 12,96 квт х 1,50 грн за квт = 19,44 грн за підігрів одного вулика до акації, завдяки цьому є можливість збільшення приносу меду на 5-6 кг, (це по мінімуму, тому що в середньому анонсують до 100% зростання в порівнянні з негрітими), але і при такому мінімумі це вже не є збитковим, а навпаки з непоганою рентабельністю.

Цитата:

Сообщение от Граніт (Сообщение 82599)
А так же под вопросом польза ли это для вида, не получиться ли так, что в дальнейшем, без подогрева привыкшие к нему семьи не смогут полноценно выполнять свои функции.

Ага, вони будуть жити так довго що втратять інтерес до життя!

pit999 24.03.2015 08:15

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Так ось, цілком згоден з коллегою Вересом. Мої зимові витрати на обогрів 15 вуликів, саме стільки у середньому в мене йде в зиму, дорівнюють десь 150 - 200 Квт/год за усю зиму. Використовую один групповий терморегулятор понад ТЕНом під сіткою глибокого дна. З грудня, виставляю десь 8 - 10 градусів, таким чином підігрів застосовується лише коли на дворі справжний холод і не заважає бджолі створювати зимовий клуб. А от коли маємо десь 10 - 15 морозу, ТЄНи майже не вимикаються. З весни, коли матки починають роботу, поступово, на кілька градусів в неділю, довожу регулятор до 25 град, але не більше. Таким чином я вважаю, що допомогаю бджолі, але не стемулюю її.

Граніт 24.03.2015 11:39

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 82606)
і знову асоціації - підігрів значить слабкі сім"ї, Чому???

Никаких асоциаций. прочтите еще раз мой пост. Ударение ставлю на экономической целесообразности. Для примера сообщаю, что в эту зиму у меня перезимовали отводки на 5 рамок на сетчатом дне и при это сьели мало корма. Кто меня заставит и убедит, что зимой нужно ставить подогреватели? Содержать сильные семьи дешевле. Но отказываться совсем от подогрева не стоит. Если есть возможность помочь нуждающимся семьям -почему-бы и нет.

RVAnat 24.03.2015 22:06

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 82606)
Для прикладу. вулик з тепловими втратами 1 вт/*С (мені вдалося таких значень досягнути), в період весняного нарощування в середньому за місяць зпоживе не більше 13 квт, (потужність нагрівача 18 вт/год х 24 год = 0, 432 квт х 30 = 12,96 квт х 1,50 грн за квт = 19,44 грн за підігрів одного вулика до акації, завдяки цьому є можливість збільшення приносу меду на 5-6 кг, (це по мінімуму, тому що в середньому анонсують до 100% зростання в порівнянні з негрітими), але і при такому мінімумі це вже не є збитковим, а навпаки з непоганою рентабельністю.

Колего Верес, в представлених розрахунках Ви забули врахувати ціну Вашої роботи по контролю за ситуацією при використанні підігріву. Тобто, за місяць Ви підходите до приладів конторлю певну кількість разів (добре, коли пасіка поруч, а то ще й час до пасіки), на що витрачається певна кількість часу. Множимо одне на друге та на певну суму грн.(це вже як Ви оцінююте свою працю) і додаємо до вищезазначених витрат.

Happy hiver 24.03.2015 22:13

Re: Электроподогрев ульев (за и против)
 
Цитата:

Сообщение от RVAnat (Сообщение 82677)
Колего Верес, в представлених розрахунках Ви забули врахувати ціну Вашої роботи по контролю за ситуацією при використанні підігріву. Тобто, за місяць Ви підходите до приладів конторлю певну кількість разів (добре, коли пасіка поруч, а то ще й час до пасіки), на що витрачається певна кількість часу. Множимо одне на друге та на певну суму грн.(це вже як Ви оцінююте свою працю) і додаємо до вищезазначених витрат.

Ну это Вы уже из пальца высосали. А утеплять подушками Вы их не подходите? А если морозец стукнул - Вы не подходите? Тут спорить бессмысленно, ибо кто за - тот будет за, а кто против - тот будет против.
Единственное в чем соглашусь с коллегами, так это в том, что если пасека большая или не стационарная, то и пользоваться тогда обогревом не очень удобно и очень накладно.
У меня пасека стационарная и думаю 20 ульев (в будущем) обогревом обеспечу.


Текущее время: 23:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot