Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Вываривание ульев в парафине (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1262)

Валера Т 02.03.2019 13:59

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 257936)
Визуально местами выглядит, как необработанная древесина. Наверное потому, что как отметил Дет Котэ, подсолнечное масло не полимизируется.

Был давний опыт(по молодости) обработки кожи обуви . Ещё как полемизируется , кожа со временем колом встала. Т.е. масло высохло хоть и было пищевым. А парафин остаётся в своём состоянии , поэтому и варить нужно в нём.

Дет Котэ 12.03.2019 15:55

Re: Вываривание ульев в парафине
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Юрій Чугай 12.03.2019 17:06

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Валера Т (Сообщение 258008)
Был давний опыт(по молодости) обработки кожи обуви . Ещё как полемизируется , кожа со временем колом встала. Т.е. масло высохло хоть и было пищевым. А парафин остаётся в своём состоянии , поэтому и варить нужно в нём.

Так яка різниця, якщо олія "дубом" стане в масиві деревини. Я так розумію все одно олія проникає в деревину на 1-3 мм.. Першим зовнішнішнім мм можна і "пожертвувати".

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 257936)
Визуально местами выглядит, как необработанная древесина. Наверное потому, что как отметил Дет Котэ, подсолнечное масло не полимизируется.

А може тому, що не встигло прогрітись і мало взяло олії? А воду в цих місцях вбирає?

Добавлено через 2 минуты
Хочу спробувати економ варіан - варити в соняшниковій олії з додаванням каніфолі. Поки візьму літер 20 проварю днища і поюзаю сезон....

Happy hiver 12.03.2019 17:21

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 258853)
Хочу спробувати економ варіан - варити в соняшниковій олії з додаванням каніфолі. Поки візьму літер 20 проварю днища і поюзаю сезон....

Я робив в олії з додаванням каніфолі та воску. Як зніму ті корпуси, що стояли взимку, то подивлюся на їх стан після зими. А зима була така, що вулики майже повністю замело снігом, а отже був контакт із вологою.

Валера Т 13.03.2019 08:13

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 258853)
Так яка різниця, якщо олія "дубом" стане в масиві деревини. Я так розумію все одно олія проникає в деревину на 1-3 мм.. Першим зовнішнішнім мм можна і "пожертвувати".

Тогда в древесине открываются поры .

верес 13.03.2019 09:04

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Ой, не все так просто в отриманні бажаних результатів по захисту деревини від зволоження після проварювання деревини.
На результат впливає достатньо факторів.
І з тієї інфи що злита в інет двох схожих технологій незнайти, а це свідчить про тицяння пальцем в небо. Але кожний чомусь вважає що його тицяння найточніше.

Валера Т 13.03.2019 09:34

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 258938)
Ой, не все так просто в отриманні бажаних результатів по захисту деревини від зволоження після проварювання деревини.

Да, не всё так просто. )

Дет Котэ 13.03.2019 14:24

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 258938)
Ой, не все так просто в отриманні бажаних результатів по захисту деревини від зволоження після проварювання деревини.
На результат впливає достатньо факторів.
І з тієї інфи що злита в інет двох схожих технологій незнайти, а це свідчить про тицяння пальцем в небо. Але кожний чомусь вважає що його тицяння найточніше.

Адже, у будь якому випадку, істина десь поруч. :)

Юрій Чугай 17.03.2019 21:50

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Валера Т (Сообщение 258935)
Тогда в древесине открываются поры .

Ну так по ідеї якщо щось там і відкриється, то в першому зовнішньому мм.

Сьогодні проварював в олії з каніфоллю. Так як інфи мало і вся вона суперечлива взяв 25 л. рафінованої і 1 кг каніфолі.
Пробував додати прополісу (валявся без діла), але він весь "вигорів" і залишився чорними цятками нагару на перших 5 днищах. Прополіс для виварювання не годиться.
Варив тільки днища по 7-10 хв з повнорним зануренням після 30 секунд сушки - на перший погляд.... ну фіг його знає чи буде така проварка від чогось захищати. На поверхні утворився тонкий рівномірний шар покриття (ніби лаком в один прохід). Завтра буду важити і досліджувати...
Глухі днища в мене набірні з незалежних дощок по 6-8см. Доска певно була волога, бо була усадка на 50 см дна 2-4мм. Дощечки в пазі рухаються тому вирішив "проблему" сірниками (рівномірно розклинив):ok:.
На 40 днищ цілий день пішов:ah:, але досвід хороший:ok:.flag_ua.

Happy hiver 18.03.2019 11:21

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 258938)
Ой, не все так просто в отриманні бажаних результатів по захисту деревини від зволоження після проварювання деревини.
На результат впливає достатньо факторів.
І з тієї інфи що злита в інет двох схожих технологій незнайти, а це свідчить про тицяння пальцем в небо. Але кожний чомусь вважає що його тицяння найточніше.

Шановний Верес, Ви маєте рацію. Наприклад, свій вибір я не захищаю. Но вважаю, що виварювати в будь якій олії чи парафіні все ж таки краще, ніж просто фарбувати зверху.

Щодо моїх корпусів, які вийшли с зими. В нас була дуже сніжна зима і вулики майже повністю вкрило снігом. На деяких корпусах шар олії стерся, видно так би мовити первинну деревину. Тому ці корпуси або вкрию зверху льняним маслом або проварю їх додатково, якщо буде час.

До речі, на ОЛХ знайшов технічну льняну олію по 30 грн. за літр. Як отримаю, напишу свої спостереження.


Текущее время: 12:28. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot