Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Текущие вопросы начинающих (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2800)

zelya343 13.05.2020 14:34

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 283536)
Якщо у вулику є 4 маточники, при чому вони на крайніх рамках ( один на криючій, 3 на медоперговій з іншого боку), і на деяких рамках по клаптику свіжого засіву з долоню, це тиха заміна?

Я уже давненько не особо верю таким "тихим" заменам. Нередко бывало что они заканчивались выходом роя. Причем безвозвратно (верил же что тихая). Особенно карпатка полюбляет так баловаться.

Вадим Попов 13.05.2020 15:05

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 283538)
Я уже давненько не особо верю таким "тихим" заменам. Нередко бывало что они заканчивались выходом роя. Причем безвозвратно (верил же что тихая). Особенно карпатка полюбляет так баловаться.

От в мене якраз таки тіпа карпатка...
Короче, будем посмотреть

Ласунчик 13.05.2020 16:04

Re: Текущие вопросы начинающих
 
У мене матка вучківска на 3-й рік тільки вийшла на обороти, сіє від бруска до бруска.
От вам і щорічна заміна маток.

Виходить, дворічка найкритичніша - найрійливіша і результат середній по роботі.(ИМХО)
А на третий рік ройовий настрій вже не той.

Я б маточники переставив у відводок, щоб часом молоді неплодки не забрали піввулика у мандри за кращою долею.
Зрештою, ситуація буде залежить від ступеню байдикування молоді. Тож загрузить їх роботою по повній.

Ромен 13.05.2020 18:20

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Ласунчик (Сообщение 283541)

Я б маточники переставив у відводок, щоб часом молоді неплодки не забрали піввулика у мандри за кращою долею.
Зрештою, ситуація буде залежить від ступеню байдикування молоді. Тож загрузить їх роботою по повній.

Навіщо так робити? Достатньо виламати всі маточники ,залишити один найкращій , а матці підрізати крило, рій не вийде , хоча у Вадима схоже тиха зміна, але якщо хвилюється , то нехай перестрахується.

Ласунчик 13.05.2020 20:34

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Але ж можна розширитись, і бджоли вже зробили півроботи, залишається їх тільки розселити.
Та й протиройовий буде не зайвим, враховуючи, який рік непростий у цьому плані.

Вадим Попов 13.05.2020 22:06

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Ласунчик (Сообщение 283550)
Але ж можна розширитись, і бджоли вже зробили півроботи, залишається їх тільки розселити.
Та й протиройовий буде не зайвим, враховуючи, який рік непростий у цьому плані.

За 700 метрів квітує ріпак. Взяток гарний йде (правда 2 дні погана погода).
Розселяти не люблю... Там і так 7 рамок бджоли... Куди їх... Хіба що поробити збірні відводки і туди про маточнику закинути в броні, нехай нарощуються...

Але не хочу, точніше не вмію гратися з відводками на 2-3 рамки... Та ще й біда, що суші вже немає... А без матки і з неплодкою вощину не потягнуть...

bogoslav 15.05.2020 12:27

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Семья воспитательница после запечатки маточника начинает оттягивать на нём соты, что это такое? Матки в семье нет, я её зарание забрал и сделал отводок.

Отправлено с моего XT1092 через Tapatalk

zelya343 15.05.2020 21:42

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от bogoslav (Сообщение 283580)
Семья воспитательница после запечатки маточника начинает оттягивать на нём соты, что это такое? Матки в семье нет, я её зарание забрал и сделал отводок.

Это значит что с семьей все Ок. Просто нужно срочно поставить вощину, чтобы отвлечь молодых пчел от маточников. Но не рядом с прививочной рамкой, а через одну.

Скаженый 15.05.2020 21:42

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Подскажите пожалуйста сегодня поймал рой когда осматривал в ящике было две матки решил что дома найду одну и уберу когда пересаживал в улей вторую матку не нашол что будет если в улей попало две матки?

zelya343 15.05.2020 21:51

Re: Текущие вопросы начинающих
 
Цитата:

Сообщение от Скаженый (Сообщение 283588)
Подскажите пожалуйста сегодня поймал рой когда осматривал в ящике было две матки решил что дома найду одну и уберу когда пересаживал в улей вторую матку не нашол что будет если в улей попало две матки?

А ничего особого не будет. По-любому останется одна. Лучше не рыться там и не тревожить их из-за этого.
Это в арифметике 1+1=2
А в пчеловодстве 1+1=1, хоть матки, хоть семьи:D


Текущее время: 05:11. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot