Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке (сезон 2016) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=3161)

Пчеловод-любитель 23.07.2016 21:58

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Друзі росповім вам історію яку розповів мені мій товариш початківець .
В цьому році купив свої перші пакети та вирішив пасічинкувати матки цьогорічні з білими мітками ( а може і просто білі мітки а матки не першої свіжості ), але говорить що десь два тижні тому замітив що в одній сімьї перестав бачити засів , потім потянули маточники , матки він старої не знайшов .
Сьогодні каже подивився всі маточники прогрижені і бігає стара матка але засіву нема і молодих маток теж. і росплоду нема. Отака печальна істрія .

Добавлено через 55 секунд
Цитата:

Сообщение от B1ad325 (Сообщение 145219)
А хіба не 2 м. забор потрібно ставити?

В літературі та законодавстві не менше 2.5 метра.

Владимир157 23.07.2016 21:59

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 145189)
Починаю задумуватись про магазини на свої 12-ти рамочні вулики. А то виходить ситуація, що нектар розкиданий по всіх рамках. І складати більше нікуди, і матка носиться по всіх рамках, шукаючи вільні від нектару чарунки...

Володимир Jos, попробуйте многокорпусные на руттовскую рамку и проблема отпадет. 4 - 5 корпусов по 10 рамок самое то, что надо.

Клим 24.07.2016 00:37

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 145189)
В них може концентрація і менше, так кількість на точках в рази більша. Ви праві, в нас кинуться качати, поперло!!!!! І ніхто навіть не задумається, звідки той нектар. Якось дивився виступ пасічника американського, але нашого походження. пасіки стоять кучно, на зимівлю з"їзжаються в південні штати. На заводі всі практично одночасно купують сироп, і годують бджіл. 200 літрова бочка на десять сімей. На форумі йому теж задавали питання:- А якщо сусідські прилетять, і все з"їдять? А сусіди теж годують, всі одночасно. І ніхто не париться. Деякі користуються годівницями. Але то лишні витрати грошей і часу. Більшість годує з бочок. Чергував на пасіці, заодно передивився, що робиться в вуликах. Качав соняшник 15.07. Сильніші сім"ї вже натягали в другому корпусі, практично повні рамки, і запечатали наполовину. В слабкіших тільки наприску на пів рамок, і то не на всіх. Об"єднав двох слабачків. Ще поки є трохи взятку, хоч може собі на зиму принесуть. Привісів рекордних нема, десь в середньому 2-3 кг. Починаю задумуватись про магазини на свої 12-ти рамочні вулики. А то виходить ситуація, що нектар розкиданий по всіх рамках. І складати більше нікуди, і матка носиться по всіх рамках, шукаючи вільні від нектару чарунки...

Гуртова годівля бджіл ч-з бочки з сіном, крім вже згаданих недоліків і переваг, має ще ряд недоліків, навідміну від індивідуальної годівлі сімей:
- бджоли б'ються між собою;
- гинуть, бо топлятся в сіропі;

Але саме головне, є ризик передачі хвороб і кліщів між бджолами різних сімей з одної чи з сусідніх пасік.

Добавлено через 26 минут
Цитата:

Сообщение от Пчеловод-любитель (Сообщение 145216)
Я вже задумався поставити забор на межі з сусідом між городами в 2.5 м і нехай пів дня тінь висить на його грядках у пів його участка.
А якби були нормальні то їли мед і :frend::beer::frend1: а приходиться :diabolo::nunu::03:

В мене схожа історія, бо сусідів почала давити жаба.
Наразі в мене вже стоїть забор з рабиці в 1,5 м від чотирьохногих. Але теж планую наростити забор до 2,5 м, як цього вимагає законодавство (ветеринарні вимоги до утримання пасік).
Для цього вирішив розтягти над рабицею затінюючу сітку висотою 2 м і довжиною 25 м, на відстані в 0,5 м від землі.
А в перспективі висаджу виноград на шпалері з висотою до 3 м.

В мене вже є така шпалера від того ж сусіда довжиною 20 м в іншій частині межі. То там не те що бджола, пташка не пролетить. І щороку є сировина для виготовлення вина.:alc:

вэн 24.07.2016 07:37

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 145189)
Починаю задумуватись про магазини на свої 12-ти рамочні вулики

У тебя семьи в одних корпусах?

Andrei 24.07.2016 07:54

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
у напарника из 7 маток этого года 4 ТС, они сеять 2 недели назад только начали, у меня прошлогодняя матка перестала сеять при чем ТС и не пахнет, может кто знает что за фигня?

Лину 24.07.2016 11:38

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
[QUOTE=Пчеловод-любитель;145195]Допоможіть розобратися . От сусіди начиталися інтернету та говорять що я порушую правила тримання бджіл . Хоча між сусідом що з моєї що з його сторони по 5 рядів кукурудзи висотою більше 3 метри.
Що мені робити щоб заспокоїти їх ? Ме

Вам однозначно придется ставить забор,причем не сетку-рабицу,а глухой,а то все-равно будут претензии,что сквозь сетку летают,если кукуруза в 3 м не считается преградой.
Как предлагают посадить виноград на шпалере,это не выход с такими соседями,поскольку виноград (согласно норм землепользования) можно садить не ближе 1,5 м от границы участка соседей.А такие соседи как у вас,и эти правила вычитают и опять будут претензии :confused::confused:

atom 24.07.2016 11:53

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Andrei (Сообщение 145242)
у напарника из 7 маток этого года 4 ТС, они сеять 2 недели назад только начали, у меня прошлогодняя матка перестала сеять при чем ТС и не пахнет, может кто знает что за фигня

Я вэтом году тоже купил неплодных маток у знакомого(пчеловоды наши местныехвалили его маток),по ходу были холода веснойили он нарушил технологию на джентере.Корочевсех его маток в течении месяца поменял на своих так как сеяли и через ячейку и конем ,осталась одна из десяти и та уже сдулась(сидит на двух расплодных рамках и дальше сеять не хочет)Анасчет вашей я бы долго не игрался, поменял на новую,пробывал с такими матками возиться толку нет да и семья проседят

Священник Дмитрий 24.07.2016 13:32

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от atom (Сообщение 145250)
Я вэтом году тоже купил неплодных маток у знакомого(пчеловоды наши местныехвалили его маток),по ходу были холода веснойили он нарушил технологию на джентере.Корочевсех его маток в течении месяца поменял на своих так как сеяли и через ячейку и конем ,осталась одна из десяти и та уже сдулась(сидит на двух расплодных рамках и дальше сеять не хочет)Анасчет вашей я бы долго не игрался, поменял на новую,пробывал с такими матками возиться толку нет да и семья проседят

Берите у Гайдара.Прада из 10,2-3 тоже брак.Пестрят и отстают.:ah:

Володимир Jos 24.07.2016 13:43

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Владимир157 (Сообщение 145222)
попробуйте многокорпусные на руттовскую рамку

Непогана ідея. Але в наших краях такі вулики якось не прижились. Дехто спробував, і повернулись знову на рамку 300. Розвиваюсь без великих капіталовкладень, а це інші корпуси, інші рамки. Я 12-ті рамочні купив бу, без магазинних надствок. Тепер дивлюсь, як і інших з магазинами виходить. А результат нарний. І печатають швидше, і місця більше, і з відкчкою магазинів простіше. Взагалі в нас найпоширеніші 10-ти рамочні дадана, безфальцеві, на два корпуси, і магазини...

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от вэн (Сообщение 145239)
У тебя семьи в одних корпусах

Два корпуса по 12 рамок. Хоча в деякі входить по 13 рамок. Я здогадувався, що ці вулики старі, як хвіст мамонта, а це і підтвердив один знайомий, який їх впізнав. Людини, яка колись і цих вуликах тримала бджіл, нема вже кілька десятків років. Так що в мене "раритетні" вулики, з усіма витікаючими наслідками. Рамки або пиляти на ходу треба, або добавляти... Але це не мішає бджолам носити мед, а мені вчитись...

gru.v 24.07.2016 16:22

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2016)
 
Цитата:

Сообщение от Володимир Jos (Сообщение 145253)
Взагалі в нас найпоширеніші 10-ти рамочні дадана, безфальцеві, на два корпуси, і магазини...

яка різниця які поширені?? як би були поширені колоди то ви теж би з колодами працювали??
кожен працює з тим чим йому зручно, у нас в основному лежаки і 2-х корпусні дадани, трохи трохи рутовських є, а я от переходжу на багатокорпусні на 145 рамку, чи можливо теж не варто, а то в нас їх я ще не зустрічав :D
чи піддаєтесь впливу мас
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Добавлено через 2 минуты
сьогодні відкачав вулик який пропустив, порадувала пічатка і так майже на всіх 10 рамках
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


Текущее время: 10:43. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot