Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2017 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4098)

Андрей1985 24.10.2017 17:52

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
А мне кажется еще будут летные деньки!

Leytenant 24.10.2017 18:01

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Kostik (Сообщение 206340)
Правильнее будет так: поставить павильон на новое место на растоянии от пасеки не менее двух км. Пчел весной вынести из зимовника, дать облетется и после этого отвести их к павильону рано утром, до начала лёта, пересадить. (ИМХО)

Як ідея - можливо перевезти акуратно вулики для обльоту в інше місце, а павільйон залишити біля дому? Потім через день-два привезти вулики назад і заселити павільйон? Тоді і питання з електрикою зніметься. :o Пару кілометрів асфальтною дорогою мають же витримати... На промислових пасіка їх же не вручну носять з зимівника, та і відстані по пару сот метрів. Яка думка?

Юрій Чугай 24.10.2017 18:52

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 206398)
Що саме?

Правильно сказати, що окремо взята бджола в малій сім'ї МОЖЕ з'їсти більше корму за окремо взяту бджолу великої сім'ї за однакових умов зимівлі. Такого щоб "слабак" з'їв більше "силача" я не бачив. Це має бути якийсь форсмажор.

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 206411)
Як ідея - можливо перевезти акуратно вулики для обльоту в інше місце, а павільйон залишити біля дому? Потім через день-два привезти вулики назад і заселити павільйон? Тоді і питання з електрикою зніметься. :o Пару кілометрів асфальтною дорогою мають же витримати... На промислових пасіка їх же не вручну носять з зимівника, та і відстані по пару сот метрів. Яка думка?

Я б виставляв по черзі партіями в теплий день для обльоту навпроти льотків павільйона скільки влізе вуликів. Вдень облетілись - ввечері пересадив. Наступний теплий день льотки павільйона закрити - виставити нову партію вуликів і т.д.
І ніхто нікуди не їде.

Владимир Татомир 24.10.2017 18:54

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от art. (Сообщение 206376)
на самом деле страшный... полягло больше 60%, если бы были середнячки, то вряд ли бы семья выжила...
но соотношение 1:20 это слишком... почти как кипятком в улей полить...

паника лишней не бывает...

А как клещ, выдержал двадцатидозатаку.

seim 24.10.2017 19:03

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Правильно сказати, що окремо взята бджола в малій сім'ї МОЖЕ з'їсти більше корму за окремо взяту бджолу великої сім'ї за однакових умов зимівлі. Такого щоб "слабак" з'їв більше "силача" я не бачив
Я мав на увазі що обидві малі сім'ї з'їдять в сумі меду більше ніж ці сім'ї об'єднані в одну.

Urik 24.10.2017 19:06

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 206339)
Ранком стукнуло 24 години як іде дощ

При союзе говорили "если Москва это сердце родины то Лвов ее мочевой пузырь".:old::)

Leytenant 24.10.2017 19:10

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 206423)
Я б виставляв по черзі партіями в теплий день для обльоту навпроти льотків павільйона скільки влізе вуликів. Вдень облетілись - ввечері пересадив. Наступний теплий день льотки павільйона закрити - виставити нову партію вуликів і т.д.
І ніхто нікуди не їде.

Дякую! Ще один добрий варіант! Аби днів теплих вистачило на вихідних!:ura1:
Беру на озброєння! Поки що цей варіант виглядає найцікавішим.(ИМХО)

Юрий Вл. 24.10.2017 19:47

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 206435)
Я мав на увазі що обидві малі сім'ї з'їдять в сумі меду більше ніж ці сім'ї об'єднані в одну.

Ви недочитали повністью те, що написано далі після цього висловлювання, майже в всіх книгах по бджолярству. А там написано ... на одну бджолу. Це значить, що більш слаба сім'я бджіл споживе меду більше, але зовсім не в рази, а якщо вона значно слабіша, то може статись, що меду на зимівлю їй знодобиться меньше, ніж потужній сім'ї.

seim 24.10.2017 20:02

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Може я погано сформулював свою думку, бо 2 людини мене не зрозуміли. Звичайно що я мав на увазі у розрахунку на 1 бджолу. І про більше у рази я ніде не писав. І про те що одна слабка сім'я з'їсть меду більше ніж 1 сильна сім'я я теж не писав. Я писав що дві малі сім'ї з'їдять меду більше ніж ці самі дві сім'ї об'єднані в одну сім'ю. Якщо взяти умовно що кожна слабка сім'я з'їсть по 7 кг, то в сумі вони з'їдять 14 кг меду. А якщо їх об'єднати то вони разом з'їдять 10 кг. Тобто менше на 4 кг. Умовно. Ще і перезимують краще і більше розплоду вигодують. Так як бджоли не будуть виснажені від навантаження підтримувати мікроклімат у клубі

Волкотрубенко 24.10.2017 20:56

Re: Сейчас на пасеке 2017
 
Сегодня поменял пленку на холстики, была испарина на пленке, дно глухое.
Нашел проблемные семьи +/- 10 семей. Проблема в семьях которые тяжело вышли с роения. Сейчас семьи нормальные а меда в них не много. Захомячили осенью, но пчелы прибавилось. В других семьях полномедных полно, надо заставить себя поделить. Задача усложняется что они в 2х корпусах, в идеале надо таких в 1 струсить. Радуют лежаки. Выборочно заглянул есть клубы на 12-14 рамок.


Текущее время: 13:04. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot