Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Общие вопросы (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Утепление гнезда (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=509)

Ворон 16.09.2012 09:30

Re: Утепление гнезда
 
:)Я так зрозумів ви утеплювали подушками(від яких я відказався 5 років тому) і перейшов на утеплені заставні,підмору було не повна 3х літрова банка з 49 сімей,а одну не утеплював нічим,навіть заставки ніякої неставив,в результаті лишився мед а бджоли сильно опоносились і осипалась.Тепер для себе знаю що робити і як а всі хто на форумі можуть експериминтувати якщо мають бажаня(ИМХО) П.С.Думаю ніхто з людей не наважиться в неопалюваному приміщенні жити,хоть так МОЖЕ і здоровіше і краще,дискусію я думаю вичерпано,удачі;)

Димас 16.09.2012 20:13

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13933)
після того бокового не використовою взагалі.

Но мешковиной прикрываете гнездо сбоку заставной? Так Вы имеете в виду без утепления?
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13940)
перейшов на утеплені заставні

Заставные до дна не доходят?
Без бокового утепления зимовка, в моем понимании, это гнездо, ограничено заставными досками и прикрыто холстиком (мешковиной) почти до дна сбоку заставной. Так я оставлял зимовать сильные семьи, семьи послабее более требовательны к утеплению и меньше выделяют влаги за зиму, поэтому их переутеплить тяжело, но можно если постараться, и как следствие будет мокрый подмор.

Ворон 16.09.2012 20:29

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 13971)
Заставные до дна не доходят?

Діма,заставні не доходять до дна 1,5 см,збоку і зверху щілин немає,верхній льоток повністю закриваю нижній відкритий на 10-15 см(залежно від сили сімї),все це при сталому похолодані(коли сформувався клуб)І ще одне коли закриваю вехній льоток в дальній частині вулика забираю потолочину на 5 см і зверху накриваю утеленням щоб не було протягу.

gmenia 16.09.2012 20:54

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13972)
нижній відкритий на 10-15 см(

Незабагато?

Димас 16.09.2012 20:55

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 13972)
І ще одне коли закриваю вехній льоток в дальній частині вулика забираю потолочину

Де саме, не над клубом?

Ворон 16.09.2012 21:21

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 13980)
Де саме, не над клубом?

Ні,не над клубом,повітря заходить через нижній льоток до бджіл,забирає волгу і під тиском вуглекислого газу опускається донизу проходить під низом утепленої заставки і виходить через щілину,яка в дальні від бджіл частині вулика і виходить через утеплення під дашок і на вулицю(ИМХО)
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 13979)
Незабагато?

Люди зимують без дна(сітка)і нічого.:ah:

gmenia 16.09.2012 21:28

Re: Утепление гнезда
 
Я так розумію - ви зимуєте не на волі?

Ворон 16.09.2012 21:34

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от gmenia (Сообщение 13986)
Я так розумію - ви зимуєте не на волі?

Зимую на волі 18 років,так як мої вулики на три сімї носити їх проблемно тай не має куди.;)

король орест 16.09.2012 22:18

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 13971)
Но мешковиной прикрываете гнездо сбоку заставной? Так Вы имеете в виду без утепления?

Не прикриваю нічим,у вулику стільки рамок скільки займає клуб +1рамка. При такій зимівлі ніколи не було опоношених сімей і я б не сказав що надмірно зїдають корм.

Димас 16.09.2012 22:27

Re: Утепление гнезда
 
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13991)
Не прикриваю нічим,у вулику стільки рамок скільки займає клуб +1рамка.

I заставних не має? В лежаку стоять рамки по силі клубу, зверху потолочини, утеплення і все?
Цитата:

Сообщение от король орест (Сообщение 13991)
і я б не сказав що надмірно зїдають корм.

Це все казки, що йде надмірне споживання корму без утеплення. Сам перевіряв.


Текущее время: 08:42. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot