Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Оцінка роботи в касетному павільйоні (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=4784)

Leytenant 05.11.2017 22:23

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207635)
з мінусів - в мене не було роздільних решіток і матки зазвичай лізуть у верхні касети, треба переглядати де є розплід при відкачці.
І ще одне. павільйон на другому поверсі. а в нас часто сильні вітри...за обліт маток навіть нема що думати, треба давати вже плідні.

Дякую Вам за досвід! Два ключових мінуси всього Ви озвучили, один з яких можна вирішити за допомогою ганеманівської решітки ( я про розплід в усих корпусах). До речі - чому матка так робить - в нижніх корпусах не вистачає місця під посів( заливають медом чи пергою)? Але це буде характерно і для багатокорпусних...
Наступний мінус - це обліт маток, тут без коментарів.

P.S. Якщо Ви ще не проголосували, зробіть це, будь ласка.

gardener 05.11.2017 23:26

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)

Leytenant 05.11.2017 23:58

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207662)
Місця вистачає...Якщо сім'я слабша - то нижню касету можуть взагалі порожньою тримати. Мабудь умови вверху для розплоду ліпші. я проголосував уже (25%)

А що думаєте, якщо в касетнику тримати гніздо на 8 рамках на 300, а всі інші корпуси на 145? Достатньо місця матці буде під засів? Та і при розширенні переохолодити буде складніше. Що думаєте?

gardener 06.11.2017 00:41

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Leytenant 06.11.2017 09:08

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 207665)
Місця. думаю, вистачить. Хоча я прихильник однієї рамки на пасіці.

Одна рамка - то ідеально, але якщо говорити про використання магазинів, то краще мати рамки на 300 і 145, чим на 230 і 145. Їх хоть якось при потребі можна обмінювати. А всіх тримати на 145 я поки по досвіду не готовий...(я про зимівлю)

beeoner 06.11.2017 10:41

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Leytenant 06.11.2017 10:52

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207682)
В мене павільончик незаселений повністю + 1сезон досвіду .
Показало малий мінус, зліт бджоли в кутову сімю павільона, з боку основного льоту..
Але і меду було більше!

Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю? В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?
На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл?

Добавлено через 52 секунды
На яку рамку павільйон?

beeoner 06.11.2017 17:08

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Можете детальніше, будь ласка? Зліт - Ви маєте на увазі, що бджоли блудять і злітаються на крайню сім'ю?

-Вірно. За цього і сила сімї і меду більше .

В ній меду більше, чи в принципі в павільйоні меду більше?

-Ні в цій сімї, хоча всі стартували +/- одинаково (відводки).

На скільки сімей павільйон, скільки заселено? Можна фото, можливо потрібно використовувати більш яскраві орієнтири для бджіл
На яку рамку павільйон?

-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Leytenant 06.11.2017 23:09

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
Цитата:

Сообщение от beeoner (Сообщение 207700)
-Це копія ( у моєму виконанні) павільону "Берендей16",
8рамок Рут.
Нині 7сімей
Невдаэться вставити фото

Розкажіть про враження від роботи в павільйоні - не тісно? Світла вистачає? Бджоли в павільйоні багато, коли сім'ї оглядаєте?
Можливо якісь ще враження в порівнянні з роботою на вулиці, що в плюс, а що в мінус?

beeoner 08.11.2017 00:18

Re: Оцінка роботи в касетному павільйоні
 
-Чесно кажучи відчуття тісноти присутнє але якщо роботу організувати то нормально.
-Світла щоб побачити яйце або ранню личинку виносив на сонце у вікно.
-кількість бджоли залежить від взятку чи часу доби, а так димарем дмухнув у вентиляційні отвори у дверцятах і вперед...
Коридор тепер зробив ширшим 1,1м. мало в притик, що ще важко відмовитись від порамочної роботи.
Сподобались прозорі дверцята дуже інформативно про стан сімї:
розширення чи відсутність матки чи дати вощини:ok:


Текущее время: 19:47. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot