Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Роение (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Ловля роев (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=342)

Кудлянин 10.05.2019 11:50

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от mur (Сообщение 263367)
..запропонуйте більш правильний варіант?

А може роєловки ? Як би ми красиво їх не назвали - від цього рої краще ловитися не будуть ( з суржиком чи без суржику ) .

Волкотрубенко 10.05.2019 11:55

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 263369)
я називаю ловушками на українській мові. Бо це відповідає суті процесу. А пастки в моєму розумінні це на вовка чи подібного звіра. Звідки звір не може вибратись. Я не винен що українська мова збідніла на слова і коробка для заселення бджіл називається так само як металевий предмет який зажимає лапи тварин.

А чому ловушка? Ви що, їх ловите чи вони самі залітають? Я подібні коробки називаю роївня.

Ворон 10.05.2019 14:48

Re: Ловля роев
 
Ройова пора почалась,найсильніша сім'я на пасіці відпустила рій,посажений в нову квартиру.;)

Small_Bee 10.05.2019 21:55

Re: Ловля роев
 
Можно "час" називати словом "врем'я", "перший" "первим" і таке інше. До в'язниці за це не запроторять. Якщо слова нема, то його нема, незалежно від того, подобається цей факт людям чи ні. :)

Ласунчик 11.05.2019 08:25

Re: Ловля роев
 
Розмовне (дослівно) : пастка, лапка, хапка, лабети.
Якщо професійно : роївня, рійниця. роєловка? Пропоную також (власний неологізм?) : роєхапка. Це для дійсних поціновувачів.

Bambr 11.05.2019 09:30

Re: Ловля роев
 
По-моему, в книгах по пчеловодству их "коты" называли.

А по теме, начал и я расставлять ловушки. Правда погода не даёт расставить все. Не везде можно проехать.

gardener 11.05.2019 14:36

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Ласунчик (Сообщение 263444)
роєхапка..

Це для тих, хто чужі знімає.

Beeman1 11.05.2019 14:45

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 263373)
А чому ловушка? Ви що, їх ловите чи вони самі залітають? Я подібні коробки називаю роївня.

Роївня - це якщо зняв свого роя на своїй пасіці, або купив в кого і в роївні переносиш. Якщо ж повісив того ящика з рамками чи без, в лісі чи лісосмузі і прилетів рій - то тоді ловушка, ти зловив роя ловушкою(ИМХО).

Ворон 11.05.2019 16:37

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 263380)
Ройова пора почалась,найсильніша сім'я на пасіці відпустила рій,посажений в нову квартиру.;)

Приїхав додому,син повідомив що в льосі сидить рій,поселив в нову квартиру,але цього року першаки невеликі до 3х літрової банки на вигляд.:)

ЯроБа 12.05.2019 16:05

Re: Ловля роев
 
Вчора приїхав на дачу після обіду, робоча субота, сусід прибігає і питає чи можливе вже зараз роїння, кажу що так. А він мені - тоді іди в сад там мабуть в тебе рій вийшов. Приходжу - дійсно збирається на дереві. "Інструмент" вже давно приготовлений, тож вдалося його благополучно зняти. Зараз на "відсидці" в підвалі...


Текущее время: 03:26. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot