Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Роение (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Ловля роев (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=342)

Beeman1 01.06.2019 20:36

Re: Ловля роев
 
Попрацював на тижні з ловушками. Привіз і перевадив у вулики ще 4 рої. Ще 1 сидить в ловушці чекає на переїзд. Станом на сьогодні підсумок - уловистість 100 %, проте кілька ловушок ще висять, так як деякі спрацювали по 2 рази. Сезоном задоволений, але пора завершувати, бо план виконано тепер треба переключатися на інші роботи.

МЭД 01.06.2019 21:50

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 264724)
Якщо матки немає, можна їм дати рамку з 1 денним засівом, нехай тягнуть свищову?
Можливості матку купити немає.

Можно ,але матка з такої сімьї не дуже гарного качества буде.

Вадим Попов 01.06.2019 22:40

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 264759)
Можно ,але матка з такої сімьї не дуже гарного качества буде.

Все норм, матка є, гарна, велика. Лиш я лоханувся - матку побачив, а засів не дивився навіть.

Pahaolli 02.06.2019 07:12

Re: Ловля роев
 
Вчера попробовал пересаживать пчел ночью из ловушки, пчелы атаковали как львы :desant:, ежели бы не было сетки выгреб бы по полной, днем пересаживать спокойнее (ИМХО). Рой был пойман на даче, не далеко и улик поставил, часть пчел на утро на старом месте, в 15 метрах на дереве, они уже не вернуться? :(

Вадим Попов 02.06.2019 10:01

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Pahaolli (Сообщение 264773)
Вчера попробовал пересаживать пчел ночью из ловушки, пчелы атаковали как львы :desant:, ежели бы не было сетки выгреб бы по полной, днем пересаживать спокойнее (ИМХО). Рой был пойман на даче, не далеко и улик поставил, часть пчел на утро на старом месте, в 15 метрах на дереве, они уже не вернуться? :(

Можете пошаманити - раз 5-6 їх плпереносити туди-сюди. А ні - розлетяться.

Pahaolli 02.06.2019 11:04

Re: Ловля роев
 
Была идея с переносом, но какие то они злые. Видать обиделись за ночную прогулку. Немно пчел сидят на прилетке и психует, жало мне показывают:duel:.
Но теперь могу с уверенностью сказать, что вся летная пчела не возвращается на место ловушки. Немного сидит на месте где была ловушка, но они там были раньше 7 утра, такое ощущение что ночью прилители.
Самое главное на новом месте уже носят обножку.:)

Вадим Попов 02.06.2019 14:08

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Pahaolli (Сообщение 264780)
Была идея с переносом, но какие то они злые. Видать обиделись за ночную прогулку. Немно пчел сидят на прилетке и психует, жало мне показывают:duel:.

Но теперь могу с уверенностью сказать, что вся летная пчела не возвращается на место ловушки. Немного сидит на месте где была ловушка, но они там были раньше 7 утра, такое ощущение что ночью прилители.

Самое главное на новом месте уже носят обножку.:)

Свої дивився - матка вже засіяла по третині рамки з обох сторін. Засів гарний, щільний. Вже є в рамках наприск, перга. Працюють.

Viktor56 02.06.2019 18:34

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Скаженый (Сообщение 264579)
Да выкурили просверлили ниже дупла дыру и дымарем в ту дыру матка вылезла после 3 загрузки дымарика

Порада-держіть на пасіці запас сухого кереня хріну ,не памятаю де вичитав,написано кидати в димар кліща знищує,за то не скажу,але позапрошлого літа знайшов в лісі зломану в районі дупла черешню,з бджолами. Ми їїкинули ,вирізали кусок з дуплом ,загорнули в поліетилен ,кинули на прицеп мотоблока солому і благополучно доставили до вули ка ,там колоду розкололи і я почав потихенько перекладати все в вулик ,щоб по мін. доставити незручностей бджолам.І тут почалось саме цікаве -в черешні і ккора ,і деревина були з глибокими тріщинами,бджоли не хотіли виходити ніяк,і тут я згадав про хрін ,добавив в димар , даванув пару раз,полізли в вулик бігом,правда в мене іф з очей ,і з носа потекло,може комусь допоможе ,удачі!

Вадим Попов 02.06.2019 19:07

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 264791)
Порада-держіть на пасіці запас сухого кереня хріну ,не памятаю де вичитав,написано кидати в димар кліща знищує,за то не скажу,але позапрошлого літа знайшов в лісі зломану в районі дупла черешню,з бджолами. Ми їїкинули ,вирізали кусок з дуплом ,загорнули в поліетилен ,кинули на прицеп мотоблока солому і благополучно доставили до вули ка ,там колоду розкололи і я почав потихенько перекладати все в вулик ,щоб по мін. доставити незручностей бджолам.І тут почалось саме цікаве -в черешні і ккора ,і деревина були з глибокими тріщинами,бджоли не хотіли виходити ніяк,і тут я згадав про хрін ,добавив в димар , даванув пару раз,полізли в вулик бігом,правда в мене іф з очей ,і з носа потекло,може комусь допоможе ,удачі!

Не знаю як щодо бджіл, а я тепер знаю як з нежитем боротися або тещу викурювати.

Viktor56 02.06.2019 20:50

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Pahaolli (Сообщение 264773)
Вчера попробовал пересаживать пчел ночью из ловушки, пчелы атаковали как львы :desant:, ежели бы не было сетки выгреб бы по полной, днем пересаживать спокойнее (ИМХО). Рой был пойман на даче, не далеко и улик поставил, часть пчел на утро на старом месте, в 15 метрах на дереве, они уже не вернуться? :(

Не пенреживай ,як правило,на такій відстані зайдуть,в крайньому випадку вернуться в материнський вулик ,якщо свій рій.Пардон ,дивився помилки ,побачив рій чужий не вгадаєш.

Добавлено через 47 минут
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 264797)
Не пенреживай ,як правило,на такій відстані зайдуть,в крайньому випадку вернуться в материнський вулик ,якщо свій рій.Пардон ,дивився помилки ,побачив рій чужий не вгадаєш.

Хотів похвалитись взяв 3 рої ,всі свої ,з одного боку добре -без болячок ,з іншого -хочеться шари .Я ,як і Артур дуже з ними не граюсь ,якщо є можливість -кидаю вулик під гіляку де сів рій ,змочую його (рій)і кидаю в вулик. Як правило -проходить.Вчора взагалі побачив вихід,сіли над вуликом на висоті 4 м. Поставив драбину ,полив з насоса ,піднявся ,зсипав в 30 л,відро і висипав в вулик-все ,що залишилось -залетіли самі.

Добавлено через 3 минуты
Зразу признаюсь то відро на 30 л. а не рій.


Текущее время: 02:38. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot