Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Роение (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Ловля роев (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=342)

zelya343 03.06.2019 00:40

Re: Ловля роев
 
Сегодня (вернее уже вчера) +3. И еще один не успел забрать, звонили, но поздно уже. По 2 бывало, но 3 в день - это для меня рекорд. А сезон только в разгаре!

Добавлено через 10 минут
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 264719)
Цитата:
Сообщение от Pahaolli Посмотреть сообщение
Есть ли у кого опыт ловли роя в ловушку только с вощиной, без суши?
Ну во первых не охотно идут они на вощину

Рои они как мед: или они есть, или их нет.
А когда они есть, то идут они на вощину, аж гай шумит. А в этом году они есть. Я уже не ставлю суш - ее уже просто нет. Ставлю только вощину. Если ловушка хоть один раз сработала, то потом рои в нее и в пустую идут.

kroxaru 03.06.2019 07:14

Re: Ловля роев
 
Проверял ловушки,одну спионерили,вторую хотели то же но кто то им помешал,утром сегодня забрал с уловом.

Вадим Попов 03.06.2019 07:18

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 264815)
Проверял ловушки,одну спионерили,вторую хотели то же но кто то им помешал,утром сегодня забрал с уловом.

А я зробив пастки з псевдо дном. Коли хтось приїде вкрасти з бджолами - там дно випадає.

kroxaru 03.06.2019 09:49

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 264816)
А я зробив пастки з псевдо дном. Коли хтось приїде вкрасти з бджолами - там дно випадає.

Надо задуматься над этим,лишняя просека в посадке нам не помешает....

mur 03.06.2019 12:58

Re: Ловля роев
 
.. І знову в мене нежданий рій прийшов (мабуть, не мій?). Вчора робив огляд своїм чотирьом домашнім вуликам. Перший, другий - в порядку. Третім розібрав вулик, в якому триває ройовий стан і ще 17-го травня вже були мною виявлені маточники частково порожні, частково вигризені збоку, ще були й цілі маточники; одна матка вийшла при мені. Я з тим нічого не робив- хай іде своїм порядком. Однак за весь цей час не видно, щоб ця сім'я відпускала рій- бджолИ не зменшилось (візуально). 2 з гаком тижні на прилітці байдикують, обножку не носять, літають в'яло. І вчора: зовні стан той самий, при огляді засіву не побачив, у вулику всі 4 корпуси (це як = 2 дадани по 9 рамок) обсиджені. Маточників уже нема - прибрали, соти почищені, критого розплоду вже не залишилось (ще трохи трутневого було). В процесі огляду кинув оком на виноград в трьох метрах від вуликів - а там сидить тишком-нишком чималенький рій. Зняв (струсив у ящик), ящик поставив під виноград, то ті що не потрапили відразу, обліпили ящик і потім поперли у відкритий мною льоток як по команді.
Так що свого роду загадка залишається: з 17-го травня сіло біля будинку 4 рої. Спочатку (з протилежного від вуликів боку будинку в 2 поверхи) сів перший не менше 1,5 кг 17-го травня; через 3 дні ще два одночасно на ту саму ялинку (об'єднав, в сумі 2 кг заважили). Тепер під самими "носом" вуликів - ще один приблизно 1,5- 2 кг, ще не важив. А ройова сім'я рої ніби не відпускала.
Два тижні погода була дощова, і тільки вчора нарешті зачервили матки: і в тих раніше пійманих роях; і у вулику на роботі, який 17 травня відпустив рої і спорожнів наполовину. Тепер ще б в цьому домашньому "хронічно ройовому вулику №3" зачервила, і порядок (можливо, там просто через погоду затягнулась тиха заміна, бо маточників разом було небагато, десь до 8-10 шт ?).

Beeman1 03.06.2019 15:50

Re: Ловля роев
 
Ще +2 привіз додому, сьогодні ввечері пересаджу у вулики. Зате своїх перваків упустив через роботу, зловив тільки 4 слабеньких втораків (чи може і третяків) з молодими матками, подивлюся як розсіються що з ними робити... .

seim 04.06.2019 12:34

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Pahaolli (Сообщение 264773)
Вчера попробовал пересаживать пчел ночью из ловушки, пчелы атаковали как львы :desant:, ежели бы не было сетки выгреб бы по полной, днем пересаживать спокойнее (ИМХО). Рой был пойман на даче, не далеко и улик поставил, часть пчел на утро на старом месте, в 15 метрах на дереве, они уже не вернуться? :(

Вы спрашивали когда лучше пересаживать пчел я ответил что ночью самый плохой вариант. На последних страницах были комментарии про пересадку роя с близкого расстояния и вы спрашиваете а пчелы уже не вернутся?

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 264816)
А я зробив пастки з псевдо дном. Коли хтось приїде вкрасти з бджолами - там дно випадає.

Це не завадить вкрасти ловушку. Притулить випавше дно i забере.

zelya343 04.06.2019 22:47

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 264816)
А я зробив пастки з псевдо дном. Коли хтось приїде вкрасти з бджолами - там дно випадає.

Так вы проучите только дилетанта или просто любопытного человека (а шо воно там таке?). Опытный ворюга+роелов всегда экипирован и это не помешает ему дозакончить начатое.

ozi 05.06.2019 17:10

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 264861)
Цитата:
Сообщение от Вадим Попов
А я зробив пастки з псевдо дном. Коли хтось приїде вкрасти з бджолами - там дно випадає.

Це не завадить вкрасти ловушку. Притулить випавше дно i забере.

Потрібно, щоб рамки разом з дном випадали.

Вадим Попов 05.06.2019 18:56

Re: Ловля роев
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 264936)
Потрібно, щоб рамки разом з дном випадали.

Це ідея. Я навіть знаю як реалізувати. Креслення потім скину.


Текущее время: 11:34. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot