Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Бортевое и колодное пчеловодство (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1687)

torris 13.02.2018 23:44

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от Osmievod (Сообщение 224566)
когда можно поехать к колоде в белорусское полесье, чтобы срезать остатки сот с мёдом?

весной уже

Добавлено через 7 минут
Цитата:

Сообщение от Віталій В (Сообщение 224629)
Мне очень понравился :ok: если сделать просмотр короче не будит понимания всего объема работ и вложенного труда, хорошая подача фото

на тв плазме тоже ничего смотрится, самое трудное было музыку подобрать, на ютубе какую угодно не поставишь-нельзя, авторские права. пришлось больше 2х часов выбирать с фонотеки ютуба без авторства, ну и что би немного сочеталась с природой..:)

Osmievod 14.02.2018 02:27

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 224698)
весной уже

Добавлено через 7 минут

це ясно. але ж весна довга, и надо план поездки в Беларусь создать. Это же не на дачу махнуть... Нужно конкретный период, знает ли кто?

бігунець 14.02.2018 09:11

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от Osmievod (Сообщение 224722)
це ясно. але ж весна довга, и надо план поездки в Беларусь создать. Это же не на дачу махнуть... Нужно конкретный период, знает ли кто?

Весной к пчелам в колодах еду сразу в первые теплые дни. Бывает еще снег лежит. Так правильно, если подрезать мед в колодах, тогда еще мало расплода. Но если не можно просто сорваться в любой момент, планируй на конец марта, на Теплого Лексея. Тогда уже большая вероятность, что дни будут теплые.

torris 15.02.2018 13:05

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Бортеве бджільництво. Поліський природний заповідник, с Селезівка, Овруцький р-н, Житомирска обл.
УВАГА! У титрах до відео переплутані імена Володимира Андрощевича та Сергія Жили(директор заповідника).

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

бігунець 15.02.2018 13:29

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 224948)
Бортеве бджільництво. Поліський природний заповідник, с Селезівка, Овруцький р-н, Житомирска обл.

Так там про Селезівку всього пару хвилин. І Сергія Жилу щось я не впізнав. Чи то він за роки змінився, чи то не він?

torris 15.02.2018 15:48

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 224949)
Сергія Жилу щось я не впізнав. Чи то він за роки змінився, чи то не він?

та я його і не знаю, на 1.08 хвилині він

бігунець 15.02.2018 18:46

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Взагалі-то я з ним 20 років тому зустрічався, потім ще пару разів, але він тоді був з бородою. Але схоже перепутали Жилу з Андрусевичем. До речі, в Селезівці нема людей з таким прізвищем, не чув. Андросович.

torris 15.02.2018 18:59

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 224982)
я з ним 20 років тому зустрічався, потім ще пару разів, але він тоді був з бородою

тут людина вуса збриє да вже впізнати не можна а то бороду да ще 20 років по тому...:confused:

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 224982)
. Але схоже перепутали Жилу з Андрусевичем.

та да, вони ж і писали вибачались що перепутали...

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 224982)
в Селезівці нема людей з таким прізвищем, не чув. Андросович.

одним словом переплутали "грішне з праведним", напевно Селезівська медовуха винна :rofl2:

бігунець 05.04.2018 21:35

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Сьогодні поїхав на дальні хутори до бджіл. Тепло, краса неймовірна, радіє серце, що болота нарешті наповнилися водою, вперше за десяток років. Сподіваюся на врожай меду лісового.
На дальніх хуторах у мене 12 колод з бджолами. Було. Цієї зими миші постаралися на славу. З п"яти пропавших колод - 3 по вині мишей. 2 точно, одна швидше всього злетіла. ну і одна від голоду пропала.
Перша колода з пропавшими бджолами.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Таке відчуття, що спочатку дуже настирно намагалася влізти куниця. Не вийшло, а ось для мишей отвір відкрила.
Друга колода - навколо дерева все встлане берестом, тканиною рваною, в колоді мишине кубло і жодної бджоли. Меду півтора відра.
третя сім"я списана ще осінню. Жменя бджіл.
Четверта [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Довж і сніт скинуті, видерті вже давно, осінню чи на початку зими. Робота куниці. В середині сліди мишей. І півтора відра меду.
Найбільше радує, що сім"я, котра заселила колоду ще в 2011 році пережила зиму.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

бігунець 06.04.2018 21:28

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Сьогодні вдалося проїхатися до ближнього хутора, та й заодно оглянути колоди біля села. дорога далека для мотоблоку, туди-назад не до 50 км, з них лісом десь з 30. Спочатку відвідини радували: бджоли живі, активний літ. А далі з трьох сімей дві пропало. І біля села з трьох 2 пропало, одна по вині куниці, меду підрізав кіло 7. З 10 сімей - 4 нема.
По всіх колодах: з 22-х 9 нема, майже половина. Погана зимівля.


Текущее время: 02:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot