Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Бортевое и колодное пчеловодство (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1687)

бігунець 14.08.2018 17:28

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Решил я сегодня мотоциклом съездить на дальний хутор, посмотреть не сел ли где рой. А то уже три месяца почти не был. Не успел проехать трех км, мотоцикл перестал тянуть, перегрелся. отрегулировал зажигание, все будто ОК, но опять проехал пару км и та же картина. Дело, наверное, в карбюраторе. Короче, потащил мотоцикл домой.
Не везет мне последнее время с техникой. Москвич, ну он старый, понятно, исчезла искра. Трактор, считай что новый, отказала форсунка. Воз, то подшипники, то спустило в нагруженном возе колесо. Да и не в технике все идет неправильно. та же самая кочевка обошлась на треть дороже, чем должно бы. тут хоть и не веришь во всякое, но напрашивается.

бігунець 21.08.2018 20:28

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Сьогодні таки вибрався. Запріг мотоблока, взяв сина, щоб не сумно їхалося і вперед. Дорога знайома, прогнувалося, що в 1 сторону години 3.5-4, ну і назад. Ну і ще півгодинки на обід. Не так сталося, як гадалося. Колгосп розчистив закинуті клітки і засіяв кукурудзою. 3 км пробирався хвилин 40-50. З одної сторони трьохметрові стебла, з іншої косогір і канава.
А далі пусті колоди. І тільки уже останні оглянуті вулики порадували: 1 рій в колоду заселився і 1 в рамковий вулик.

бігунець 19.09.2018 09:35

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
На 78 році життя перестало битися серце чудової людини, бортника з діда-прадіда, вчителя і друга - Воробей Івана Йосиповича.

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 87877)
Сегодня поехали в лес с Иваном Йосиповичем. Потомственный пчеловод с деда-прадеда, на нем династия заканчивается. Жаль.
Здоровья уже не то, тяжело смотреть десяток колод с пчелами, но и дома не сидится в такую горячую пору. Попросил, чтобы вывез в лес колоду от дома. Вытащили. Ну и я невдалеке небольшую стянул. Присмотрел 2 дерева под "стойла", завезу в следующий раз туда колоды.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 98639)
Недавно из леса. Помогал Йосиповичу установить колоду. Летом в бурю сломало старую сосну-стойло, решил вытащить на другую. Хотя я и советовал вывезти подальше от села, так как тут взяток не очень, не захотел. Мол, на его век достаточно и здесь.
Миниатюры

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 157922)
Колода Ивана Йосиповича. Рой заселил тоже в этом году, но на 3 недели раньше, чем мою. Йосипович взял кило 7 меда.

Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 157922)
- Пообедали. Огонь, сало, ну и как без 100 грамм.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Вибачаюся, не вийшло мені копіювати фото.

бігунець 13.10.2018 20:49

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Гарна нині осінь. Тиха сонячна погода, багряні шати дерев...

Сьогодні вибрався до колод. Не своїх, а Івана Йосиповича. Поїхали з його дружиною на його "Славуті". Перша колода на сухому дубі. Колись давним-давно, ще за часів щасливого юнацтва, я піднімався доцієї колоди, так було цікаво, і хотілося подивитися колоду. Дуб тоді ще був живий... Так ось, виліз я і нарізав пару відер сушнику, меду коли набереться кіло 5 то добре.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Переїзд в півкілометра і нові колоди з бджолами.
До цієї я підніматися боявся, дуже високо. Але помаленьку... Меду в ній не дуже, як для мене. Звик в своїх лежаках брати по 10-15 кіло, а тут, можливо, кіло 7-8 було.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

За півтори сотні кроків ще одна колода. Рій заселив її в цьому році. Може кіло 3-4 й взяв меду.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Переїзд в пару км. Обід. От в цій місцині багато колод, та тільки за роки, що я допомагав Йосиповичу, меду майже ніколи не було. Так і сьогодні. Ось цю колоду років 5 тому спустили з верхотури і поклали трошки нижче лежаком. Ні разу не було меду. Так і сьогодні. Ні бджіл, ні меду, одні соти.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Поряд ловушка з бджолами. Чотири рамки бджіл, меду кіло 8. Ну що ж, тут я нічого зробити не в змозі. Мені ясно дали зрозуміти, що ні продавати, ні роздавати бджіл не будуть. Будуть наймати пасічників, щоб дивилися. Ну-ну.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

За сотень дві метрів ще колода. Меду взяв може кіло 2-3. Вже притомився. Хозяйка, хоч і заявляла, що буде допомагати, але по обіді явно сачкувала, роки. :( Коли попросив, щоб хоч трохи допомагала, заявила, що Іван робив все сам.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Ще переїзд і чергова колода. Сім"я весною була ніби непогана, але з медом слабо. Кіло 5 підрізав.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

На цьому закінчили сьогоднішню поїздку до колод. Море позитиву і трохи розчарування.

Владимир Татомир 13.10.2018 21:06

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 246843)
До цієї я підніматися боявся, дуже високо. Але помаленьку...

Говорил же, чем выше, тем больше меда:)

бігунець 17.10.2018 20:56

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Сьогодні вдалося поїхати до бджіл на дальній хутор. Подивився 4 колоди і забрав один рамковий з бджолами.
Перша колода серед поля на дубі. Рій її заселив ще далекого 2011 року. Підрізав меду... Ось на днях писав про поїздку не до своїх бджіл, то в себе взяв меду мабуть стільки, як там з п"яти.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Біля лісу 2 колода. рій цьогорічний. відкрив-закрив.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Потім невеликий переїзд. З цієї колоди сподобалося брати мед. Бджоли десь вверху в клубі, я ж внизу підрізаю.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


А ось в четвертій колоді помучився. Бджоли зробили клуб внизу, я ж підрізав вверху. Підрізав загалом більше 15 кіло. Треба було б перегнати бділ вверх, не додув. на цьому ж дубі був і рамковий. Важкуватий.:)[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Вибачте за старі фото. Сьогодні знайомий фоткав, знімав відео. Коли викладе, тоді й я загружу.

Віталій В 18.10.2018 20:07

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 247086)
Подивився 4 колоди .

А в мене простояли два пенька для колод, коли дійшли руки до пеньків а вони порозтріскувалися не в одному місці майже до середини, заготовки були з верби.

бігунець 18.10.2018 21:09

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Не знаю, з вербою справи не мав. Сосна, осика. Літом порізав на дрова заготовки на 5 вуликів, простояли 4 роки на вулиці і... Та й робити більше нема бажання, і так до півсотні колод є. Хоч би ще бджоли їх заселили.

torris 19.10.2018 22:08

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Сегодня с Васей бігунець, ездили к его ульям в лесу. Сам напросился :ah:
Уж больно в лес захотелось, как в прошлом году так и сегодня получил удовольствие от поездки :ura1:

Вась, наверное и мне сегодня ульи-колоды с пчелами приснятся ;)

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Віталій В 19.10.2018 22:13

Re: Бортевое и колодное пчеловодство
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 247212)
Сегодня с Васей бігунець, ездили к его ульям в лесу. Сам напросился :ah:

Фото гарні, але це ж скільки труда !!!


Текущее время: 12:26. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot