Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

МедАль 29.12.2015 18:03

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от rechan (Сообщение 111902)
Винайдено спосіб позбутися прикріплення рамок до корпуса вулика і між корпусами в багатокорпусних "альпійських" вуликах: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Це яскравий приклад того, як багаторічний досвід і природна кмітливість та винахідливість в поєднанні з талантом допомагають нашому колезі Володимиру Васильовичу Хомичу позбутися проблеми прикріплення рамок як всередині корпуса, так і між корпусами.
Але це також і приклад того, як створюється проблема для того, щоб потім її успішно усунути.
Воскові нарости і перемички, як правило, будуються по периметру ДРОТЯНИХ рамок, винайдених свого часу Роже Делоном. Як цього явища позбутися? В.В.Хомич став галтельною фрезою фрезерувати по 8 вертикальних канавок на внутрішніх торцьових стінках корпусів, якраз напроти рамок. Цим самим позбувся проблеми прикріплення боковинок рамок до корпусів. Але залишилась інша: корпуси як і раніше склеювались між собою. Тоді став фрезерувати канавки у верхній планці рамки, що й бачимо на відео. Таким чином, колезі треба виправити 40 тис. (!) рамочок.
Практика показала, що в ДЕРЕВ"ЯНИХ рамках, де суш по всьому периметру обмежена планками шириною 25 мм, вказаних вище негараздів не буває. Про це неодноразово вже говорилось на нашому форумі. В дерев"яних рамках бачу такі основні недоліки (чи особливості): -значно більше витрачається лісоматеріалу;
-доводиться використовувати тверді породи деревини для більш надійного кріплення планочок;
-цей процес невиправдано трудомісткий, тому потребує запасу нервів та терпіння при його застосуванні.
Ось такі думки виникли після перегляду запропонованого ролика.

Анагримо 29.12.2015 21:53

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Зверніть увагу, містки між рамками залиті медом... Як на мою думку, зважаючи на те що процеси в альпійцю протікають швидше, на промислової пасіці не завжди вдається вчасно підставити пусті корпуси... Ось бджоли й використовують весь об'єм... МедАль більш акуратно доглядає пасіку і може саме цей фактор є головним, а не конструкція рамок... до речі, на відео (дуже уважно проглядаю те що розміщує шановний МедАль) є й містки, не в такому об'єму як у Хомича, але є... та гляньте фото Valery B пост 665... трохи наліпили на планку, але не багато... а дріт зовсім голий...
На мою думку, промислова пасіка з альпійцями 108 це важко, темп та об'єм роботи шалений!

rechan 29.12.2015 22:29

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Анагримо (Сообщение 111955)
На мою думку, промислова пасіка з альпійцями 108 це важко, темп та об'єм роботи шалений!

Навпаки, тудозатрати менші в 4-5 разів, тільки не треба "тягнути" технологію лежаків в "альпійця".

Анагримо 29.12.2015 23:23

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Я мав на увазі скоріше кількість рамок, корпусів... Дуже багато, а переглядати потрібно часто...
А зрівнювати альпійця й лежак, як на мою думку, не зовсім коректно... З рутом 8-ми рамочним (Іллінойський, вулик Кука), вуликами з рамкою на 145, Мете - ще можна... А лежак це зовсім інша річ... Для неквапливої медитації на рамки - саме те...
Хоміч, до речі, не заперечує що цікавиться рутом, про канадську технологію розпитував у МішіКа...
Ось ще чим мене зацікавили нові рамки Хомича, можливо в них є ключ до конструкції рамки без цвяхів... З нижньою планкою все просто... З верхньою складніше... На двох циліндричних шипах не сподобалось, як на мою думку, клей це не дуже надійно...

=александр= 01.01.2016 16:25

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Колеги хто зимує на сітчатому дні потрібно якось доутеплювати альпійці?
Засипати снігом чи щось подібне? Може є фото?А то дивлюся на термометр відкрите дно і якось починаю вагатися в правильності вибору такого методу.
По планках- я виготовив класичним методом з розділювачами гофмана начебто нормально.

МедАль 01.01.2016 18:14

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от =александр= (Сообщение 112222)
Колеги хто зимує на сітчатому дні потрібно якось доутеплювати альпійці?
Засипати снігом чи щось подібне? Може є фото?А то дивлюся на термометр відкрите дно і якось починаю вагатися в правильності вибору такого методу.
По планках- я виготовив класичним методом з розділювачами гофмана начебто нормально.

Моя пасіка десь недалеко від Вас. Умови зимівлі практично однакові. Вулики благополучно зимують на своїх місцях, на сітках, без жодного утеплення вже кілька зим. Єдине, що ретельно контролюю - це запас корму. Коли зверху стоять два медових корпуси - не підходжу до вуликів аж до першого обльоту.

:
Цитата:

Сообщение от Анагримо (Сообщение 111955)
На мою думку, промислова пасіка з альпійцями 108 це важко, темп та об'єм роботи шалений!

Цитата:

Сообщение от Анагримо (Сообщение 111963)
На двох циліндричних шипах не сподобалось, як на мою думку, клей це не дуже надійно...

Читаю Ваші пости про Ваші думки, колего Анагримо, і в мене теж виникає думка: як ото можна мати свою думку про речі, які не робив, не бачив і не тримав у руках, а лише на основі свого віртуального уявлення про них?
Це я так заздрю Вашому вмінню.:ok:

верес 01.01.2016 18:29

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 112238)
Читаю Ваші пости про Ваші думки, колего Анагримо, і в мене теж виникає думка: як ото можна мати свою думку про речі, які не робив, не бачив і не тримав у руках, а лише на основі свого віртуального уявлення про них?
Це я так заздрю Вашому вмінню.

МедАль, такі думки від
Анагримо, це нормально, навіть похвально, колега шукає, думає, і небоїться висловлювати звоє бачення проблем вголос, і вдячно реагує на дружні поради. благо йому є в кого вчитися як водити бджіл в альпійцях.

rechan 01.01.2016 19:05

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от =александр= (Сообщение 112222)
Колеги хто зимує на сітчатому дні потрібно якось доутеплювати альпійці?

Я утеплюю зверху і ставлю друге дно після першого обльоту, до цього часу розплоду ще немає.

Анагримо 02.01.2016 03:39

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 112238)
а лише на основі свого віртуального уявлення про них?

Свічку держали? Якщо не помиляюсь, не обговорював з Вами деталі про які Ви згадуєте, звідки така впевненість про "віртуал".. м?

михалыч1 02.01.2016 04:06

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Анагримо (Сообщение 112279)
звідки така впевненість про "віртуал".. м?

Ваши данные---- Анагримо [Меню пользователя]
Активный участник

Регистрация: 15.07.2015
Ульи: ?


Текущее время: 17:16. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot