Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Кочевка 2019 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5764)

torris 14.11.2019 21:37

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 275235)
Подумаю, порахую.

Тут треба добре все обдумати і розраховувати на гірше, тобто на те що якщо він не візьме то що і мати запасний варіант куди збути а ще кращо двох таких клієнтів і хто більше заплатить...

а ціна 160 грн/кг то доволі умовна ціна, адже за пів-року може багато чого змінитися

Волкотрубенко 22.11.2019 12:42

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 274871)
Три роки тому зробив вибір на користь кочівлі на поля ( здебільшого на сонях), відмовився від лісу. Ліс - це таке, часто-густо взятку нема, приблизно в середньому 15-20 кг(весь) від сім"ї, тоді як ріпак, сонях давали по 40 кг(без врахування акації і золотарнику), та по ціні в 40 грн і взяток практично є завжди. Тепер мені на зиму все треба передумати, перепланувати. Пропонують 160 грн. за кіло лісового меду. Навіть уже при цій ціні виходжу на оптову на сонях. Крім цього не відмовляються від акації і золотарнику. Так що треба складати перспективний план і думати, як краще зорганізувати кочівлю і постаратися взяти побільше ексклюзивних медів.

Василий, я давно говорил, что в Вашем случае есть смысл и возможность брать лесной мед (по сути-разнотравие).Хотя бы чуть больше чем можешь продать. На опт подсолнуха работают многие а надо наоборот заниматься тем, чем многие не могут. Не стоит преуменьшать количество лесного меда. Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ. Это лучшее что я видел на Ютубе относительно пчеловодства. И в Вашем регионе, думаю, похожие условия.

aleksandrfeed 22.11.2019 13:17

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 275578)
Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ

А как канал называется?

Волкотрубенко 22.11.2019 13:42

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от aleksandrfeed (Сообщение 275581)
А как канал называется?

Пасека Лаврова.
Зимой подробно все пересмотрю и в теме об методах пообщаемся. Достаточно трудоемкий метод, но мне понятен. Акцент ставится на уход от роевого состояния и поддержания семьи в рабочем состоянии. Как таковых, медовиков там нет. Подобным я занимался на пути к роевому пчеловодству. У нас он работает иначе, совсем другие сроки ГВ. Но главное понять суть.

Юрій Чугай 24.11.2019 09:13

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 275583)
Пасека Лаврова.
Зимой подробно все пересмотрю и в теме об методах пообщаемся. Достаточно трудоемкий метод, но мне понятен. Акцент ставится на уход от роевого состояния и поддержания семьи в рабочем состоянии. Как таковых, медовиков там нет. Подобным я занимался на пути к роевому пчеловодству. У нас он работает иначе, совсем другие сроки ГВ. Но главное понять суть.

Лісовий мед це переважно кінець травня-червень {ожина, малина, крушина), принаймні у мене. Іноді ще є верес (не часто виділяє) друга половина серпня. Якщо в травні робити відводки, то першого не буде (або сила сімей має бути велетенський ще з зими). А як буде "прольот" з вересом (а він скоріше буде чим ні), то на початку серпня отримаємо велетенські рої на цьогорічний матках в пору коли в нас рої ніхто вже не стереже.... Буде частина сімей, що не зрояться - наберуть велику силу на зиму, може ще й трохи меду верескового, який для зими зовсім не ахті. З точки зору селекції, то за кілька років можна отримати хороший результат (якщо трошки пощастить). Кочувати з великими вуликами накладно (верес не по всьому лісі росте), та й отримати більш цінний більш-менш монофлорний мед за такого методу складно. Це основні мінуси цього методу для лісового меду на мою точку зору. Давайте обговоримо як їх мінімізувати.

бігунець 24.11.2019 22:04

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 275578)
Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ. Это лучшее что я видел на Ютубе относительно пчеловодства. И в Вашем регионе, думаю, похожие условия.

Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.

Ворон 24.11.2019 22:13

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 275763)
Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.

Вася,буркун.:ah:

Димас 24.11.2019 22:16

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 275763)
От що робити?

Василь Миколайович, робіть так як Ви робили раніше. Судячі з Ваших дописів, медозбори у вас гарні, у нас багато кочівників скільки не беруть на сім'ю, хоча й соняшника багато. А далі, як повезе з реалізацією, максимум у роздріб продавайте. (ИМХО)

бігунець 24.11.2019 22:53

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 275770)
робіть так як Ви робили раніше

Люблю я собі створювати проблеми. Скажемо, навіщо мені ріпаковий мед? А якщо вивезти в ліс до акації? І щоб там була крушина, малина. Третину сімей лишається на місці, у решти медові корпуси забираються і залишаються в сім"ях, які не перевозяться. Бджоли доносять мед, печатають. Решта на акаціїї, потім можна їх і на липу залишити, ризикнути. В результаті маємо не ріпак і акацію, а лісовий і акацію. Після липи сім"ї можна перекинути на гречку до соняха ( з лісу теж, коли гречка виділятиме, там уже активного взятку не буде). Коли заквітує сонях, знову ж 2/3 сімей перевозити, решта на дозріванні, а потім теж на сонях. Там, не чекаючи закінчення, можна частину сімей забрати на верес (а може перевезти ті сім"ї, що на гречці на верес, навіщо зайвий раз возитися?). На золотарник уже після соняха.

Ось як гарно вийшло. Були одні запитання, коли почав писати, а потім ніби все розпланувалося.:)
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 275770)
медозбори у вас гарні, у нас багато кочівників скільки не беруть на сім'ю, хоча й соняшника багато.

Дмитро Олександрович, так, медозбори хороші, особливо коли підвозити до медодаїв бджіл, не давати їм сидіти впроголодь. Хоча це не тільки від перевозки залежить, а й від погоди.

torris 24.11.2019 23:19

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 275770)
максимум у роздріб продавайте

у роздріб в нас хиба що лісовий мед піде, ну мо ще акація а от сонях, золотарник та ріпак так і залишиться. хіба возити в райцентр чи ще куди...хз- навряд чи
добре в роздріб продавати на базарі у великому місті, тут же село 1500 жителів, марна трата часу.


Текущее время: 08:52. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot