Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2022 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6962)

Юрій Чугай 30.12.2022 06:28

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 298122)
....причина ПОТРАВА--"як следствие" слабі й больні сім"ї...больні сім"ї- різні негаразди, в тому числі і кліщ.
П.С. ...моя пасіка "подвергалась" три рази жорсткій потраві за останні 7 років, так що я знаю що пишу...Ви можете це взяти до уваги, а можете дальше боротись з кліщем...
Останні два роки мною проводилась виборочно боротьба з кліщем (виборочно, це одну групу вуликів обробляю ,наприклад полосками, а другу ні) , так та що не обробляв показала по силі і приносах в два рази кращі результати й в зимуванні в тому числі.
Якщо уважно читати Вас , то виходить що моя пасіка є розсадником болячок на всю "округу"...но на яву якийсь парадокс: мої не лічені з болячками і т.д. зимують супер, сильні, мед носять тонами, а навкруги , яких дуже старанно лікують , чомусь відходять зимою і боліють....
Нічого проти лікування не маю, но деколи треба ....(почитати труди ВОЛКОТРУБЕНКО), вроді все навпаки, а результат " на ліцо"...

Робили відводки від обох груп?
Обробляєте тільки полосками чи і біпін пізньої осені?

Волкотрубенко 30.12.2022 17:29

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298127)
Щоб нарешті всі зрозуміли, чому у Вас безпрограшний варіант напишіть правдиву інформацію скільки гектар соняшнику кожного року сіється біля Вашої пасіки в радіусі 4 км. І щоб зрозуміли наскільки :D безпрограшний, напишіть правдиву інформацію скільки меду всередньому отримуєте на відкачаний вулик. А все інше якось скучно:), всі ми не перший рік пасічникуєм і в кожного з нас самі роботящі бджоли, а ми біля них самі більші специ:D

На мою думку, є єдиний правильний спосіб підрахунку. Це -кількість меду на зимувалу сім'ю. При цьому враховуються всі які перезимували. Не важливо слабка чи сильна, без помічниць. Помічниця це сімья утворена в поточному сезоні.
А Ви б іще запропонували рахувати на льоток. Взагалі, я вже не в тому пасічному віці щоб бігати рахувати вулики, тим паче з яких відкачував а з яких ні. Зараз не веду жодного журналу, так що максимум що можу підрахувати ще кількість вуликів з яких в кінці квітня вилітають бджоли. Не важливо якої сили сім'ї, бо ,я про це не знаю, так як не заглядаю. І потім цю кількість враховую в кінці сезону. Навіть якщо там було дві рамки бджіл без матки.
Соняшника сіють вдосталь, в цьому році як ніколи багато. Тільки посуха завадила. Мінімальне завдання виконали, по бідону принесли. Так що після роздрібної реалізації ще й експортерам десять бочок залишилось.

Лиза 30.12.2022 20:13

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 298129)
На мою думку, є єдиний правильний спосіб підрахунку. Це -кількість меду на зимувалу сім'ю.......


Для кого правильний? :) Для управління статистики? Так здається, навіть і там, в звітності по тваринництву - Ф -24 с/г, цей показник зараз не зазначається
А вихід меду на вулик - це загальноприйнятий розрахунок на любительських пасіках. І саме про те скільки меду можна отримати з одного вулика, є безліч статей. Кожна людина, яка бажає зайнятися бджільництвом, для того, щоб хоч якось зорієнтуватися в економічній ефективності даного роду заняття, спочатку цікавиться скільки меду можно отримати саме з одного вулика.
Якщо Ви вивезли в поле 100 вуликів і звідти привезли 5 тонн меду, то це значить на вулик ( бджолородину) отримали по 50 кг . Все просто і зрозуміло. Чи Ви не знаєте скільки вуликів вивозите ? :)
Якщо Ви не бажаєте висвітлювати такий показник, то не бачу ніякого інтересу в подібних дискусіях.

icetee 30.12.2022 22:10

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Вложений: 4
Был сегодня. В целом доволен, но много воды, особенно на глухом дне, завернул на них клеенку. 1 семья обхезалась, не из слабаков была. Тоже много конденсата. Если пару недель поживут, поставлю их на соседний улик через клеенку, а пока вытрусил со дна их подмор и с 2 сторон подвернул клеенку.

Волкотрубенко 30.12.2022 22:18

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298130)
Для кого правильний? :) Для управління статистики? Так здається, навіть і там, в звітності по тваринництву - Ф -24 с/г, цей показник зараз не зазначається
А вихід меду на вулик - це загальноприйнятий розрахунок на любительських пасіках. І саме про те скільки меду можна отримати з одного вулика, є безліч статей. Кожна людина, яка бажає зайнятися бджільництвом, для того, щоб хоч якось зорієнтуватися в економічній ефективності даного роду заняття, спочатку цікавиться скільки меду можно отримати саме з одного вулика.
Якщо Ви вивезли в поле 100 вуликів і звідти привезли 5 тонн меду, то це значить на вулик ( бджолородину) отримали по 50 кг . Все просто і зрозуміло. Чи Ви не знаєте скільки вуликів вивозите ? :)
Якщо Ви не бажаєте висвітлювати такий показник, то не бачу ніякого інтересу в подібних дискусіях.

Ви мене не переконали. А щось доказувати не бачу сенсу, так як, скоріше за все кожен залишиться при своєму. Не хочу Вас дратувати, щоб ще молоко не перегоріло (у вашої корови):rofl2: Та дозволю прояснити ситуацію. Не знаю які Ви статті читали,
але виходить так: - Дивлюсь в книгу-бачу х**!
Справа в тому, що за замовчуванням, під "вуликом" розуміють саме сім'ю на початку сезону, іншими словами зимувалу. Або сімью яку ви придбали.Як відомо, бджіл весною рахують. І потім рахують скільки продукції отримано від цієї сім'ї, або завдяки цієї сім'ї. Для розуміння приведу приклад з тваринництва.
Від однієї крольчихи за рік можна отримати 25-30 кроленят, 60-70кг м'яса, 25 шкурок....

Лиза 30.12.2022 23:18

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 298132)
Ви мене не переконали. А щось доказувати не бачу сенсу, так як, скоріше за все кожен залишиться при своєму. Не хочу Вас дратувати, щоб ще молоко не перегоріло (у вашої корови):rofl2: Та дозволю прояснити ситуацію. Не знаю які Ви статті читали,
але виходить так: - Дивлюсь в книгу-бачу х**!
Справа в тому, що за замовчуванням, під "вуликом" розуміють саме сім'ю на початку сезону, іншими словами зимувалу. Або сімью яку ви придбали.Як відомо, бджіл весною рахують. І потім рахують скільки продукції отримано від цієї сім'ї, або завдяки цієї сім'ї. Для розуміння приведу приклад з тваринництва.
Від однієї крольчихи за рік можна отримати 25-30 кроленят, 60-70кг м'яса, 25 шкурок....

Ніхто і не просив, щось доказувать, а тільки поділитися який вихід меду на вулик маєте за сезон. Не хочете, то Ваше право.

Добавлено через 10 минут
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298131)
Был сегодня. В целом доволен, но много воды, особенно на глухом дне, завернул на них клеенку. .


Если дно глухое, почему Вы её вообще не уберете? У меня что в лежаках, что в корпусных прикриты только пропиленовым мешком. Влаги в ульях сейчас почти нет и сидят нормально, не выкученные поверх рамок.

Волкотрубенко 30.12.2022 23:21

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298133)
Ніхто і не просив, щось доказувать, а тільки поділитися який вихід меду на вулик маєте за сезон. Не хочете, то Ваше право.

Я не можу зрозуміти що Ви хочете почути? На який вулик? Я вже написав вище середній показник на сімью яка хоч якось дожила до травня. Вуликів скільки вивіз в поле, стільки й привіз додому, не один не поцупили. Тільки сімей стало майже вдвічі більше.

icetee 31.12.2022 11:37

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298133)
Ніхто і не просив, щось доказувать, а тільки поділитися який вихід меду на вулик маєте за сезон. Не хочете, то Ваше право.

Добавлено через 10 минут






Если дно глухое, почему Вы её вообще не уберете? У меня что в лежаках, что в корпусных прикриты только пропиленовым мешком. Влаги в ульях сейчас почти нет и сидят нормально, не выкученные поверх рамок.

Там сверху подушка лежит, чтобы не ложить на пчел, положил плёнку. Если и дальше такая же влага будет, что-то поменяю. С плёнкой удобно, если не ймется, что там с пчелами, открыл да посмотрел, а с холстиками и мешками так неполучится.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

kroxaru 31.12.2022 12:32

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
К обеду нас накрыл туман
Решил пробежаться по ульям
Сидят растянутыми клубами от передней стенки до середины
В нуках на 0.5 дадана уже вышли под верх
Дал по килу меда

icetee 31.12.2022 13:22

Re: Сейчас на пасеке 2022
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 298137)
К обеду нас накрыл туман
Решил пробежаться по ульям
Сидят растянутыми клубами от передней стенки до середины
В нуках на 0.5 дадана уже вышли под верх
Дал по килу меда

Ещё зима не началась, а вы уже кормите))
Чесно говоря я и сам хотел бы кинуть, но нет возможности канди купить, а самому делать впадлу)

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk


Текущее время: 03:38. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot