Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Дадан на восемь рамок (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2304)

Vorobeyko 30.12.2019 00:49

Re: Дадан на восемь рамок
 

ОФФтопик:
В ссылке нужно заменить http на https (по крайней мере на это ругается браузер)


Димас 30.12.2019 01:02

Re: Дадан на восемь рамок
 
Нет, тут проблема в другом.
Сейчас вставить видео можно только как линк, скопировав url адрес.

Bee_Keeper 30.12.2019 19:50

Re: Дадан на восемь рамок
 
Хлопці, вставлю свої п'ять...В минулому році прикупив два десятки пакетів з Іршави. Мета була підстрахуватися на рахунок організації нуклеусного парку - роздерибанити на нуклеуси. Але, так сталося, що бджоли хватило з власної пасіки на засипку нуків. Пакетні сімейки були зсипані по 2, мали гніздо з 7рам дадана та крайніх рута. А на другу плідну зроблено відводок на одну рамку + добавлена кормова. Пізніше, з відводка забиралася рамка дадана і підставлялась в основні сім'ї. До соняшника гніздо мало вигляд 8 рамок дадана і по крайній рута.
Так от, ці сім'ї дали по корпусу майського. Коли кинув решітку карпатка на відріз відмовилася йти через решітку. Чорна решітка Лисонь, то кАка, через яку ніяка бджола не йде (моє особисте враження). На соняшнику бджоли працювали без РР. Так от, так чи інакше гніздо я бачив щонайменше тричі. Коли забирав стару матку і давав нову, коли контролив під час відкатки меду на предмет нової матки та при обробітку восени. Наймощніша сім'я на серпень місяць мала розплоду 7рам дадана. Компактний, майже на всю рамку. Крайні перга та мед. Враження, що структура гнізда така, якби стояла решітка. В медових надставках розплоду не було. Саме менше розплоду було 5рамок.
Не скажу, що в мене погані бджоли. Меду беру нормально, зимують без значних втрат. Але якби в мене була можливість продати рути, то послухав особистих порад Скрипника перейти на 8 рам. рогатий на рамку дадан з надставками на 145у рамку. Здоров'я важливіше.

Вадим Попов 30.12.2019 20:30

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 277785)

Массу информации по этой теме в ютубе разместили Пронько, Скрыпник, Скупновы и другие пчеловоды. Вадим, я Вам настоятельно рекомендую, пока Вы еще не ушли в сторону альпийцев, подумать о том чтобы начать водить пчел в рогатых ульях на 8 рамок.

Ви мене підбиваєте на 8*145? Думав про такі вулики, думав в про 2 на 8*300 + маги...

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

bvv 30.12.2019 21:45

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 277852)
Ви мене підбиваєте на 8*145? Думав про такі вулики, думав в про 2 на 8*300 + маги...

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

Нi. Я Вас пiдбиваю на такий комплект : 8*145+8*300+8*145+8*145+8*145

Вадим Попов 30.12.2019 22:44

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 277859)
Нi. Я Вас пiдбиваю на такий комплект : 8*145+8*300+8*145+8*145+8*145

Я зрозумів, нижній 145 фактично перговий буде (можна добувати пергу, або ж на весну ставити поверх гнізда, щоб пергу виїдали), далі гніздо на 300, потім магазини під мед ????
Одне питання, як вибраковувати суш при такій малій кількості рамок в гнізді?

Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

Leytenant 30.12.2019 23:26

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 277865)
Одне питання, як вибраковувати суш при такій малій кількості рамок в гнізді?

Думаю, що рамки можна замінювати у гнізді коли робити відводки. Якщо відводки не потрібні, або сила сім'ї не дозволяє їх робити в першій половині сезону, то можна, мабуть, наступним чином.
Коли сім'я знаходиться на 145+300+145 і настав час ставити другий магазин над гніздом, то можна зняти перший магазин і поставити замість двох магазинів корпус на 300. Таким чином вийде 145+300+300. Можливо навіть нижній магазин підняти над 300: 300+300+145.
Стосовно ще одного корпусу на 300, то його ідеально укомплектувати сушниною, ящо є звичайно. А якщо немає, то мабуть можна укомплектувати вощиною і взяти пару рамок з розплодом зі старого корпусу, відповідно частина рамок оновиться в першому корпусі і частина в другому. Після того, як відтягнуть і матка хоч частково їх засіє - ще раз перебрати гніздо і в один корпус зібрати всі світлі соти, спустити в нього матку, потім ганеманка і корпус зі старими рамками. Зі старих сотів вийде розплід, зал'ють медом і після відкачки їх на перетопку.
Можливо у досвідчених є раціональніші думки?

bvv 30.12.2019 23:43

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 277866)
Можливо у досвідчених є раціональніші думки?

Вы очень хорошо все расписали.

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 277865)
Я зрозумів, нижній 145 фактично перговий буде (можна добувати пергу, або ж на весну ставити поверх гнізда, щоб пергу виїдали), далі гніздо на 300, потім магазини під мед ????


Надіслано від мого Redmi 4A, використовуючи Tapatalk

Да Вы можете и вниз перговый поставить, а на него пленку с отверстием 9 см, чтобы пчелам теплее было.

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 277859)
Нi. Я Вас пiдбиваю на такий комплект : 8*145+8*300+8*145+8*145+8*145

Кроме того у меня стоят подкрышники 85 мм. То есть можно сложить 153+85=238 и получить при необходимости корпус под рамки рута.

zeus 31.12.2019 00:10

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от Leytenant (Сообщение 277866)
Думаю, що рамки можна замінювати у гнізді коли робити відводки. Якщо відводки не потрібні, або сила сім'ї не дозволяє їх робити в першій половині сезону, то можна, мабуть, наступним чином.
Коли сім'я знаходиться на 145+300+145 і настав час ставити другий магазин над гніздом, то можна зняти перший магазин і поставити замість двох магазинів корпус на 300. Таким чином вийде 145+300+300. Можливо навіть нижній магазин підняти над 300: 300+300+145.
Стосовно ще одного корпусу на 300, то його ідеально укомплектувати сушниною, ящо є звичайно. А якщо немає, то мабуть можна укомплектувати вощиною і взяти пару рамок з розплодом зі старого корпусу, відповідно частина рамок оновиться в першому корпусі і частина в другому. Після того, як відтягнуть і матка хоч частково їх засіє - ще раз перебрати гніздо і в один корпус зібрати всі світлі соти, спустити в нього матку, потім ганеманка і корпус зі старими рамками. Зі старих сотів вийде розплід, зал'ють медом і після відкачки їх на перетопку.
Можливо у досвідчених є раціональніші думки?

Всё это лирика. Самая чёрная рамка из гнезда, если с расплодом, то ставится в два магазина, благополучно заливается и откачивается. Взамен вощину. Как минимум до сотни семей данный метод будет работать. А на большее количество система не годится, да и до сотни под вопросом. Медовики толком не сделаешь, ровнять проблемно. При интенсивных взятках может произойти конфуз в виде залитого гнезда и всё просядет. Даже тихая смена приведет к заливке всего живого.. Отводки корпусно не сделаешь. Я поиспытываю ещё, но пока выводы такие.

bvv 31.12.2019 08:05

Re: Дадан на восемь рамок
 
Цитата:

Сообщение от zeus (Сообщение 277871)
Всё это лирика. Самая чёрная рамка из гнезда, если с расплодом, то ставится в два магазина, благополучно заливается и откачивается. Взамен вощину. Как минимум до сотни семей данный метод будет работать. А на большее количество система не годится, да и до сотни под вопросом. Медовики толком не сделаешь, ровнять проблемно. При интенсивных взятках может произойти конфуз в виде залитого гнезда и всё просядет. Даже тихая смена приведет к заливке всего живого.. Отводки корпусно не сделаешь. Я поиспытываю ещё, но пока выводы такие.

А по подробнее по всем пунктам : почему до сотни годится, а дальше под вопросом; почему нельзя сделать медовики;о конфузе; о тихой смене и заливке всего живого. На чем Вы испытываете и какая порода пчел? Мне не промышленнику важно что по этому поводу думают пчеловоды причисляющие себя к промышленникам. Без шуток.


Текущее время: 23:15. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot