Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Как я начал пчел водить (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=272)

aleksanderche 17.08.2016 00:11

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
В 2012 году дедушка отдал свои 8 ульев и 6 семей. В 2013 когда вошел в дело осталось только 3 семьи с них и начал, сегодня пасека в 95 семей. Так что в начале родственники, а потом книги и интернет.

gru.v 17.08.2016 11:04

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
мене на зайняття бджільництвом підштовхнуло те, що не відомо, що за мед ти купуєш, тому захотілося чистого продукту, а далі вже пішло поїхало ))
так що варіанта для голосування не знайшов
можливо гени прадід був пасічником, найбільша пасіка на той час в районі була у нього, але при мені пасікою ніхто з родичів не замався

Bee_Keeper 17.08.2016 11:28

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 148476)
можливо гени прадід був пасічником, найбільша пасіка на той час в районі була у нього, але при мені пасікою ніхто з родичів не замався

Абсолютно похожая история. Дед занимался, жаль рано ушел из жизни. Из родственников после того, как я начал водить пчел, занялся мой дядя. И то наверное, бо жаба задушила. Бо забрал все, что осталось от деда. У меня лишь стамеска да щетка-сметка, которыми пользуюсь уже почти 20лет.

MaXUA123 17.08.2016 12:00

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
А в мене було так. Дід займався бджолами. Незнаю чи батько захотів бджіл чи дід сказав йому що б і він заводив. Але однієї весни я з братом і дід з батьком принесли до нас в садок два вулика. З цього все і почалось. В батька майже завжди небуло часу (тай мабуть і великого бажання) дивитись до тих бджіл, тому дід дививсь спочатку свої, а потім ішов до нас і дививсь наші. І постійно бурчав щоб йому ішов хтось допомагати. Батько був постійно зайнятий, тому ішли на галеру ми з братом. Якось братуха трохи підфілонював, тому більше мені доводилось допомагати.
Опшім таким макаром ми з дідом розвели трохи більше 10 сімей. Коли мені вже було за двадцять дід почав казати, мов ти вже великий пора самому братись за рамку. Через пару років я насміливсь, як зараз памятаю як страшно було самому дивитись. Пізніше дід тільки з весни почистить і на зиму зібрати допомагав.
Коли закінчив інститут і прийшось іти на свій хліб, то вирішив робота-роботою, але потрібна якась добавка до неї. Думав-думав чим ще занятись, нічого не придумав, крім розвести бджіл. От цим зараз і займаюсь.

Jon Doe 17.08.2016 13:35

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
Цитата:

Сообщение от gru.v (Сообщение 148476)
мене на зайняття бджільництвом підштовхнуло те, що не відомо, що за мед ти купуєш, тому захотілося чистого продукту,

+1 не нашел пока в округе того меда, который хотелось бы иметь дома. Опять же воск и прополис.

Sanderlis 17.08.2016 14:16

Re: Первоисточники, благодаря которым я создал пасеку
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 148417)
Информация из какого первоисточника убедила Вас что пасека - это прибыльно и сподвигла Вас на покупку пчел ?

Отдыхал зимой 2016г. в Сходнице, там познакомился с пчеловодом, который очень интересно рассказывал про пчел. У брата двоюродного пчелы уже давно. Как приезжали в гости, брат угощал медом пыльцой, но заинтересовать не смог. После отдыха на западной начал штудировать книги, смотрел видео, читал форумы. В апреле этого года купил 3 семьи УС, в мае купил еще 3 семьи карпатки, и 1 рой залетел в улей с сушью. После акации сделал еще четыре отводка (два на покупных маток, 1 на маточник и 1 на матку). Кочевал бригадой акация подсолнух. Вот так встреча с пчеловодом на отдыхе изменила в этом году мою жизнь.

valekss 23.08.2016 10:05

Re: Как я начал пчел водить
 
Я до не давнего времени пчел вообще боялся,и при виде пчелы, или улья отдался от него на несколько десятков метров:03:.. В 2014 году увидел у тещи( на тот момент еще не была) как она приобрела пчелопакет и я со страхом его ввез в машине боясь что они по вылетают и перекусают все нах:rofl2:... Но потом увидел всю жизнь внутри улья и меня как заразило..(теща в данный момент загубила семью и мой отводок в этом году, халатный человек, как таким можна быть, хотя по образовние препод математики в колледже, летом время валом, но все равно на диване валяется и мечтает о всем, но не каких усилий не хочет приложить к этому) И потом всю зиму читал форум и книги о пчеловодстве.. И весною 2015 года приобрел два пакета.. конечно тяжело, в плане финансово, так как все надо приобрести, все купить.. довольно накладно..по началу не планировал не куда вывозить, а в этом году мысль пришла спонтанно( наверно в связи хреновым взятком по весне)..
На данный момент в планах на след год расшириться до 10 семей, а дальше посмотрим... Все зависит от времени, так как пока я очень медленно делаю все, и много времени занимает данное хобби.. За то появилось новое хобби, + не большой заработок.:)

zeus 31.08.2016 21:12

Re: Как я начал пчел водить
 
Давно интерес был.
Посчастливилось познакомится с нужными людьми и подумал что пора начинать, все-таки возраст уже серьезный.

Osmievod 01.09.2016 00:14

Re: Как я начал пчел водить
 
З дитинства ловив голими руками все що на квітки сідало та було яскраве. Джмелі, оси, бджоли, гедзики, навіть шершні в дуплі, все до чого дотягувався та міг спіймати. Був пожалений регулярно, але все рівно ліз дратувати "кусючок" в гніздах, але медоносних не зачіпав, знав що вони носять корисний та смачний мед. Коли було 12 років, знайшов у батька книжку "Пчеловодство" прочитав майже всю, хотіли з батьком завести пару вуликів.... Але не склалося, Чорнобильська трагедія дала про себе знати, а потім всілякі негаразди, лихі 90-ті...
Про бджіл що не кусаються знав давно, але вирішив завести по рекомендації одного співмешканця, що разом лежали в лікарні. До цього намагався створити умови для заселення джмелів, але вони виявилися дуже примхливими. Мені ідея з осміями сподобалась, за 4 роки розвів їх до гарного рою в 2-3 тисячі особин. 3/5 з них це самці, решта самки, саме вони приносять найбільшу користь запилюючи квітки що зацвітають ранньою весною, коли повітря прогрівається до +8 +12 °С.
До кінці травня майже всі вони відходять, в садку стає тихо, порожньо та сумно...
Джмелі - "балувані Галі" – знову не завелися, тому вирішив завести медоносних бджіл.
У вузі по бджільництву було «автоматом 5», але ж теорія далека від практики, тому вирішив навідатись до справжньої пасіки. Жінка познайомила мене з пасічником, який вчив її батька.
Поїхали ми до виїзної пасіки, там я побачив, помацав та отримав стусанів від бджілок, всього 7 вжалило, але за 2 години почалась сильна алергія. Я «допорався» з вуликами та чимдужче поїхав до аптеки за антигістамінним… на пару років бажання заводити медоносних в мене пропало.
Але в цьому році – таки завів їх. Почитавши в інтернеті як спіймати бджіл, зробив всього одну пастку, Встановив в себе на дачі, та став чекати... Відводок мені дав знайомий байкер за 1грн, з посмішкою та побажанням навчатися. Дякую йому за це. Але саме ці бджілки мене іноді жалять, місце розпухає, болить, починається «крапивница», мушу їсти пігулки від алергії. Саме в день коли взяв відводок, в пастку залетів рій «первак», бо коли я його помітив, то там дітвори було вже повно, вощини відтягнуті.
От зараз обидві сім‘ї підгодовую цукром, сподіваюсь що вони перезимують. До весни планую зробити десяток пасток та декілька колод. В цьому році я вичистив від меду колоду – дуже сподобався. Хочу щоб в моєму місті в маленькому лісочку біля дач була колода з бджолами.
Що цікаво, кому б я розказував про бджіл що не кусаються – ніхто не чув та не бачив такого. А коли розповідаю що осмії не носять меду – реакція: «тюху! то нашо вони здалися!» Всіх своїх друзів, що мають ділянку, сад або приватний будинок з квітниками, деревами я намагаюсь схилити до розведення саме осмій. Навіть ті, що бояться всього що літає та дзижчить, погоджуються та починають ставати «осмієводами» ;)
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

art. 01.09.2016 09:31

Re: Как я начал пчел водить
 
С пчелами познакомился только в этом году, до этого наблюдал на цветах...
на даче где живу, деревьев очень много и весной картина маслом - все бело - желто - оранжевое... а вот пчелок очень мало, по этому и урожай неважный.... начал выяснять кто у нас на даче держит пчел... оказалось никто...
пчелки прилетают из соседнего села (около 2-5 км), соответственно лет слабый, у них самих есть где пожужжать :)
в общем решил завести пару семей, для опыления своих деревьев... ах нет!!! сначала наделал ловушек (штук 6), думал поймать весной рои... купил для этого сушь с остатками меда и расплода прошлого года...
в конечном итоге, разворовали мой мед подчистую... а я то наивный думал прилетят с маткой :(
в итоге поздновато кинулся но в середине июня купил 2 отводка, посадил в свои ловушки, пока заказал ульи, решил ещё 2 отводка купить... сосед по даче подарил 2 старых улья, вычистил покрасил и в работу...
сейчас 8 ульев из них 4 отводка и 4 сильные семьи... отводки буду совмещать на зиму, получится 6 полноценных семей..
весной буду ставить ловушки ближе к селу, и у себя поставлю, на случай несанкционированного вылета.


Текущее время: 13:40. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot