Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Содержание пчел в лежаках (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=58)

ЯроБа 15.05.2017 11:19

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Питання до поважних гуру. В мене 24-рамочні лежаки на українську рамку облаштовані 4-ма льотками, відповідно 2 верхніх і 2 нижніх. На сьогодні є по 18-22 рамки, заповнених бджолою, є взяток, рядом поле ріпаку, погода начебто стабілізувалася. Питання, чи потрібно відкривати іншу пару льотків (верх/низ), чи все таки краще коли відкрита лише одна частина вулика?

Aleksandr17 15.05.2017 11:58

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Я відкриваю вже влітку на основному взятку, коли жарко

Владимир Татомир 15.05.2017 19:37

Re: Содержание пчел в лежаках
 
ЯроБа, при взятке и полном улье пчелы открывайте все летки однозначно.Если есть возможность выдайте пчелкам ведра и коромысла, и пусть мед носят побольше.

vodolej 15.05.2017 20:24

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 189819)
Питання до поважних гуру. В мене 24-рамочні лежаки на українську рамку облаштовані 4-ма льотками, відповідно 2 верхніх і 2 нижніх. На сьогодні є по 18-22 рамки, заповнених бджолою, є взяток, рядом поле ріпаку, погода начебто стабілізувалася. Питання, чи потрібно відкривати іншу пару льотків (верх/низ), чи все таки краще коли відкрита лише одна частина вулика?

Потрібно!!! До того ж додам. Готуйтесь до того що бджолам не буде куди складати нектара а матці ніде буде сіяти. І тому я би вже зробив відводок на старій матці в такий же вулик на 4-х рамках. Далі в основний вулик бджоли занесуть нектар і заповнять ним все що можна на всіх рамках. Далі треба буде відібрати в остовному вулику чотири повномедних рамки і перенести в відводок а в основний вулик поставити вощину або сушнину. І так робити постійно оглядаючи вулик не рідше як раз в неділю. А прийде час відкачати мед то візьмете з вулика з відводком стільки ж рамок як і з основної сім'ї. Цю технологію для лежаків запам'ятайте.

menger 15.05.2017 21:42

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 189819)
Питання до поважних гуру. В мене 24-рамочні лежаки на українську рамку облаштовані 4-ма льотками, відповідно 2 верхніх і 2 нижніх. На сьогодні є по 18-22 рамки, заповнених бджолою, є взяток, рядом поле ріпаку, погода начебто стабілізувалася. Питання, чи потрібно відкривати іншу пару льотків (верх/низ), чи все таки краще коли відкрита лише одна частина вулика?

Зустрічне питання, в 16 рамочному лежаку відстань між льотками 30 см. Чи не буде матка червити напроти одних а потім перебігати по рамках навпроти другого. І відповідно черва і там і там

Надіслано від мого SM-G313H, використовуючи Tapatalk

МЭД 15.05.2017 23:10

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от menger (Сообщение 189879)
Зустрічне питання, в 16 рамочному лежаку відстань між льотками 30 см. Чи не буде матка червити напроти одних а потім перебігати по рамках навпроти другого. І відповідно черва і там і там

Це бувае не тільки в 16 му а й в20-24 рамочному. Де свіже повітря но таке не кожен рік .Зараз навпаки по далі від льотків.

Andruhan 16.05.2017 08:06

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 189897)
Це бувае не тільки в 16 му а й в20-24 рамочному. Де свіже повітря но таке не кожен рік .Зараз навпаки по далі від льотків.

Думаю, для расплода, воздуха хватит в любом месте гнезда, а вот тепло- более актуально! Месторасположение и площадь летков, на расположение расплода в лежаке, большого влияния не имеет!(ИМХО)

menger 16.05.2017 08:27

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Але якщо відкрита тільки одна пара льотків тоді нектар також може складуватись на рамках навпроти другої закритої пари, і відповідно не буде в перемішку з розплодом. Я думаю що 2 пару вартує відкривати коли приніс йде в надставку .

Надіслано від мого SM-G313H, використовуючи Tapatalk

vodolej 16.05.2017 09:25

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от menger (Сообщение 189879)
Зустрічне питання, в 16 рамочному лежаку відстань між льотками 30 см. Чи не буде матка червити напроти одних а потім перебігати по рамках навпроти другого. І відповідно черва і там і там

Надіслано від мого SM-G313H, використовуючи Tapatalk

Так на те і потрібен бджолам пасічник, хазяїн! І саме це стосується лежаків. Треба обов'язково переглядати вулик не рідше як раз в неділю та тасувати рамки. Я притримуюсь такого правила - гніздо (місце де працює матка) в мене зліва від мене. Воно повинно складатися так - перша рамка медова, друга медопергова, далі рамки з закритим розплодом потім з відкритим. Далі знову закритий розплід а вже потім всі рамки медові причому чим ближче до правої стінки вулика тим більшповномедні рамки. Підкреслю що так працюю я і що у кожного бджоляра своя схема. А тепер що може бути не так. Бджоли можуть зробити посеред гнізда медову рамку і це може привести до розділення гнізда - з одної сторони від тої медової рамки буде працювати матка а з іншої бджоли можуть почати будувати маточники - це вже я підійшов до вашого питання. До того ж бджоли старатимуться складати нектар в першу чергу ближче до льотка а вже потім на дальні рамки - ось чому при взятку всі льотки повинні бути відчинені.(ИМХО)

анна сергеева 16.05.2017 09:50

Re: Содержание пчел в лежаках
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 189922)
Бджоли можуть зробити посеред гнізда медову рамку і це може привести до розділення гнізда - з одної сторони від тої медової рамки буде працювати матка а з іншої бджоли можуть почати будувати маточники

Шановний vodolej, а який далі буде розвиток цих подій, якщо припустити, що пасічник не втрутиться?


Текущее время: 01:08. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot