Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Малина (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6242)

ДобровоЛ 08.12.2019 10:03

Малина
 
Малина -ягодный кустарник, один из лучших медоносов, имеющий большое значение для пчеловодства (рис. 24). В большинстве лесных районов Европейской и Азиатской частей СССР дикая малина встречается крупными зарослями на гарях и лесных вырубках и часто дает пчелам главный взяток. С каждым годом все большее значение для пчеловодства приобретает культурная садовая малина.
Цветет малина в мае июне в зависимости от характера местности Цветки ее выделяют много нектара, и их очень охотно посещают пчелы, которые работают на малине с раннего утра до вечера, нередко даже после захода солнца. Замечено, что малину пчелы посещают даже во время мелких теплых дождей (цветки ее наклонены вниз и поэтому несколько защищены от дождя), когда пчелы не идут ни на какие другие растения. Нектарники малины представляют собой кружок железистой нектароносной ткани, расположенной на цветоложе цветка между пучком пестиков и окружающими его 35 тычинками. Добывая нектар, насекомые просовывают свои хоботки к цветоложу между тычинками, что обычно способствует перекрестному опылению, хотя у большинства сортов легко происходит и самоопыление.
Общая медопродуктивность малины по средним данным составляет 50-70 кг с 1 га.
За повідомленням з ін-нету.
Я не пам"ятаю року, щоб моя лісова дикоросла малина не медоносила.Якогось року при похолоданнях у травні до +10С бачив як мої баки активно на ній працювали. І розводиться вона досить швидко, займаючи в лісі вільні місця.
:old:

бігунець 08.12.2019 15:19

Re: Малина
 
Погано, що малина зацвітає за тиждень до акації, а вже після акації практично відцвітає. Все ж у планах наступного року завезти сім"ї на малину, потім, коли акація, відібрати в 2/3 сімей корпуси і залишити їх з 1/3 на малині.

Юрій Чугай 08.12.2019 16:40

Re: Малина
 
В цьому році мої бджоли на малині сиділи аж три дні, погода підвела.

ДобровоЛ 08.12.2019 19:56

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 276536)
Погано, що малина зацвітає за тиждень до акації, а вже після акації практично відцвітає. Все ж у планах наступного року завезти сім"ї на малину, потім, коли акація, відібрати в 2/3 сімей корпуси і залишити їх з 1/3 на малині.

А умене малина й акація біля стаціонару!:ok: Сам й насадив. До цього у лісі її й без мене в одному місці дачники насадили, так там вона покрила увесь вільний простір. От я , побачивши це , насадив її і ще в одному місці у тому ж лісі. І акація дає взяток разом з нею.І по кольору та й по властивостям (по діастазному числу) вона мало чим відрізняється від акації, а взяток із неї стабільний.:ok:

Добавлено через 17 минут
Бджолам на ній добре працювати та і нам вона годиться - смачні й корисні плоди у неї.

бігунець 08.12.2019 21:57

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276547)
А умене малина й акація біля стаціонару! Сам й насадив. До цього у лісі її й без мене в одному місці дачники насадили, так там вона покрила увесь вільний простір. От я , побачивши це , насадив її і ще в одному місці у тому ж лісі. І акація дає взяток разом з нею.І по кольору та й по властивостям (по діастазному числу) вона мало чим відрізняється від акації, а взяток із неї стабільний.

Це мені сказали, де є гектари малини, на днях з"їзжу гляну. Акація в іншій стороні. І ні, акація все-таки кращий медодай і мед з неї потребуваніший.

бігунець 09.12.2019 20:35

Re: Малина
 
Їздив дивитися малину. Видно, що людина, яка сказала, де вона є, не пасічник. Малина є, розкидана латками, якщо зібрати в один масив (уявно), то гектар, ну хай 2 в радіусі льоту. А ось ожини достатньо.
Все ж надію знайти хороші масиви малини, не втрачаю. Не може бути, щоб не було.:)

Юрій Чугай 10.12.2019 10:23

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 276664)
Їздив дивитися малину. Видно, що людина, яка сказала, де вона є, не пасічник. Малина є, розкидана латками, якщо зібрати в один масив (уявно), то гектар, ну хай 2 в радіусі льоту. А ось ожини достатньо.
Все ж надію знайти хороші масиви малини, не втрачаю. Не може бути, щоб не було.:)

На мою думку, ожина кращий медонос. Я орієнтуюсь завжди на неї

ДобровоЛ 11.12.2019 01:48

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 276572)
Це мені сказали, де є гектари малини, на днях з"їзжу гляну. Акація в іншій стороні. І ні, акація все-таки кращий медодай і мед з неї потребуваніший.

Я не буду сперечатися, бо так воно і є. Але акація днів 5-6 медує, а малина лісова десь 20 і аж буває до 30 днів.:ok:

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от yu1986ra (Сообщение 276686)
На мою думку, ожина кращий медонос. Я орієнтуюсь завжди на неї

Ні. Хоча це й одного поля ягоди, але ожина все ж таки трохи гірший медонос за малину.(ИМХО)

бігунець 11.12.2019 10:21

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от ДобровоЛ (Сообщение 276749)
Ні. Хоча це й одного поля ягоди, але ожина все ж таки трохи гірший медонос за малину

1 га ожини виділяє 15-25 кг нектару, малини 70-100.

Юрій Чугай 11.12.2019 15:45

Re: Малина
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 276755)
1 га ожини виділяє 15-25 кг нектару, малини 70-100.

Всі цифри доволі відносні, і залежать багато від чого... Соняшник також небагато виділяє.
На ожині в мене бджоли кожен рік сидять днів 15-20, а на малині справді робочих днів 5-10. Малина трохи раніше зацвітає в мене, майже кожного року попадає на непогоду. Масивів малини і ожини близько нема, все розкидано, КУ більше за ожину росте. Тому по лісах я ожину шукаю.


Текущее время: 02:15. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot