Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Осенние работы на пасеке (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=82)
-   -   [Статья]: Подготовка и зимовка пчел в одном корпусе Рута (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=458)

Bee_Keeper 14.09.2016 16:20

Re: Подготовка и зимовка пчел в одном корпусе Рута
 
Цитата:

Сообщение от Biluyx (Сообщение 152181)
Спасибо, но меня содержание не сильно интересует, интересует только зимовка пчел на воле в улье рута, а многокорпусной есть дадан на 2-3 корпус и есть рута на 4, Или я не прав?

Нужно стараться понять принцип зимовки в многокорпусном улье, не важно рут это или дадан. Тогда Вам многое станет понятно.

Biluyx 14.09.2016 17:16

Re: Подготовка и зимовка пчел в одном корпусе Рута
 
Димас
Не хотел создавать новую тему и спросил здесь!
Как у вас происходит зимовка если не затруднит расскажите пожалуйста?
И еще у вас в хозяйстве есть разные улья, в каком по вашему лучше зимуют?
Спасибо

Димас 14.09.2016 20:12

Re: Подготовка и зимовка пчел в одном корпусе Рута
 
Цитата:

Сообщение от Biluyx (Сообщение 152199)
Не хотел создавать новую тему и спросил здесь!
Как у вас происходит зимовка если не затруднит расскажите пожалуйста?

Тему создавать не надо, надо пользоваться поиском. На эти вопросы я уже отвечал как и многие коллеги. В кратце, скажу, что зимовка одинаково успешна, если есть мед хоть в одно корпусе, хоть в двух. В одном корпусе садите семью на полномедные рамки и они зимуют (я не кормлю), в двух точно так же, по классике, нижний сушь с медом на два пальца сверху, вверху - полномедные.

ВикторПчела 02.12.2019 13:49

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от Юрий Вл. (Сообщение 276040)
Семья сидит на рамках 230 мм , ниже пустой корпус, не стал делать фото снизу, там семья частично висит под медовыми ( большей частью полномедные ) рамками.

Скажіть, що робите щоб майже усі рамки корпуса були повномедними?

Юрий Вл. 02.12.2019 18:30

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от ВикторПчела (Сообщение 276148)
Скажіть, що робите щоб майже усі рамки корпуса були повномедними?

Бджоли уже багато років зимують на соняшинковому меду. Цей мед частіше за все відкачується 2 рази, хоча буває і 3. От під час цих відкачувань я і залишаю мед на зимівлю. Якщо бачу, що погода і прогноз добрі, більшу частитну цих рамок беру в другу качку, а коли є сумніви в тому, що зможуть наности ще, то основна частина меду в зимівлю залишаю с першого відкачування соняшника. Чи може я не так зрозумів ваше питання ?

ВикторПчела 03.12.2019 09:37

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от Юрий Вл. (Сообщение 276173)
Чи може я не так зрозумів ваше питання ?

Рамки підготовити (залишити) не проблема.
Але хотів почути про комплекс робіт, наприклад:
- після останньої качки сім'ї на двох корпусах - верхній повномедний, нижній мед і розплід. Перед зимівлею з нижнього корпусу бджолу витрушую і ставлю порожнім (рамки у сховище).
- під час останньої качки комплект повномедних рамок у сховище, перед зимівлею на них переганяю сім'ю.
Якось так.
Чого питаю, бо сам хочу зимувати в одному руті. Підготовити якісно сім'ю до зимівлі з одним гніздовим рут не получається - потрібен більший об'єм під гніздо, наприклад два рут. Але тоді треба на зиму з нижнього бджолу і рамки забрати. А це кусок роботи. Можливо Ви робите щось простіше.

Димас 03.12.2019 09:48

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Чого питаю, бо сам хочу зимувати в одному руті.
Виктор, в мене так зимують в одному корпусі
https://www.youtube.com/watch?v=SHgo...ature=youtu.be

Юрий Вл. 03.12.2019 10:38

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от ВикторПчела (Сообщение 276195)
Рамки підготовити (залишити) не проблема.
Але хотів почути про комплекс робіт ...

Так зрозуміло. Медові стільники з вулика не прибираються, з них після відкачки формується другий корпус. В першому збираються рамки з розплодом, якого при добрій матки і місця для засіву зазвичай в кінці цвітіння соняшника буває 8 - 12. Через тиждень - другий, проглядаю перші корпуси і видаляю по 1-2 рамки з яких вже вийшов розплод. Це роблю для того, щоб в подальшому полегшити відбір рамок з цього корпусу. Інші видаляю після повного виходу молодої бджоли ( буває, що застоються 1-2 рамки , яки погоди не зроблять ). Визнаю, назвати цю роботу легкою не можна, але іншого виходу я поки не знайшов. Якщо залишати в нижньому багато рамок, на яких майже завжди буває мед, немалий відсоток бджолосімей залишаються в зиму на цих рамках і гинуть. Зимувати без нижнього ( порожнього ) корпуса не пробував, бо зазвичай в зиму йдуть сильні сімьї , які збираються і висять під рамками. Для полегшення струшування і зменьшення вірогідності загубити матку зробив фанерну "лейку " :)


Текущее время: 05:39. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot