Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Воскотопки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Высокотемпературная воскотопка (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1058)

gru.v 23.05.2018 22:56

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от papan (Сообщение 235097)
а, що там за бульбулятор збоку

я так розумію клапан, щоб не розірвало від надмірного тиску

верес 24.05.2018 06:12

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от papan (Сообщение 235097)
а, що там за бульбулятор збоку

Якщо це питання до мене, тобто до моєї воскотопки, то той " бульбулятор" то автоматичне поповнення води в воскотопці.
Вчора перетоплював "рамки", трохи переборщив з дровами, (і з покращеним димарем) температура перегрітого пару сягнула 218*, ( в камері), коли відкрив то був димок , рамки чуть почорніли, легенько обвуглилися.

верес 21.11.2018 10:39

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.

верес 21.11.2018 13:08

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
В догонку: питання яка кількість воску залишається в мерві ствердно сказати неможу, відібрав дві проби мерви, одна з рамок (коричневих)де небуло меду, другу з таких же коричневих які мали частку меду, думав віджати пресом якого немаю, застопорилося, потім знайшлося вирішення - продавити дошкою (бачив в ютубі) але руки недоходять, а як вільні то натхнення мало.
Але попередні висновки такі. Воску мабуть залишається небагато, мерва з рамок які немали меду розтирається пальцями, хоча відчувається що там ще щось подібне до воску є, правда до пальців не прилипає але...
і ще, на стінці каструлі куда б'є струмінь перегрітого пару нашаровується щось схоже на віск але біле на колір і ніби тугоплавкіше, думаю що абсолютно чистий віск який випарувався в ящику і вилетівши зі струменем пару потім осів на холодній каструлі.., а це наштовхує на думку що воску в мерві мало. Залишильсь лише таки відпресувати проби і встановити істину.

serg725 08.09.2020 16:00

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 249577)
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.

Можна побачити Вашу воскотопку? Фото або відео. Дякую

верес 09.09.2020 09:24

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
перегляньте тему " малая паровая воскотопка", пвідомлення 19-21, там є декілька фото.


Текущее время: 20:38. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot