Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Воскотопки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Высокотемпературная воскотопка (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1058)

vikshad 04.12.2012 19:40

Высокотемпературная воскотопка
 
Вот моё детище,принимаю критику.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Димас 04.12.2012 23:03

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
vikshad, воскотопка работает от строительного фена? Какая производительность? Сушь с рамок не вырезаете, прямо так и ставите в воскотопку?

vodolej 05.12.2012 16:54

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Строительный фэн втягивает воздух из вне, нагревает и дует его в камеру. Из камеры горячий воздух не отдав всю тепловую энергию выходит из камеры через щели в крышке. А фен снова втягивает новую порцию относительно холодного воздуха из вне ........ В результате КПД установки низкое.
Через нагревательный элемент должен прогоняться воздух находящийся в камере многократно и при достижении необходимой температуры нагреватель должен отключаться и снова включаться при снижении температуры до допустимого предела. Если такое удастся достигнуть это уже будет чтото потребное.

vikshad 05.12.2012 18:16

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Сушь из рамок не вырезаю, На полную мощность фен работает 4.5-5 мин поднимает температуру до 140 град. затем отключается термопарой от бойлера, а фен переключается в экономный режим, включается ещё пару раз по 3 мин. А горячий воздух выходит через отверстие для воска, и воск не висит сосулькой. Производительность , 12 рамок полная загрузка, 20-25 мин, После вытопки легко убирается мерва, а также дезинфекция рамок.

Димас 05.12.2012 21:19

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 17346)
После вытопки легко убирается мерва, а также дезинфекция рамок.

Как мерва отделяется от воска? На дне сетка?

vikshad 06.12.2012 16:53

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Да, под рамками сетка.Вообще надо бы сделать кассетную загрузку, тогда мерва будет оставаться на рамке,Сейчас рамки достаю по одной и мерва обрывается падает на сетку, а если будет кассета, можно будет аккуратно достать.

Alexg 22.03.2013 14:09

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 17382)
Да, под рамками сетка.Вообще надо бы сделать кассетную загрузку, тогда мерва будет оставаться на рамке,Сейчас рамки достаю по одной и мерва обрывается падает на сетку, а если будет кассета, можно будет аккуратно достать.

Мерву потом прессуете?

vikshad 22.03.2013 20:19

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Нет не пресую, Воска там почти нет,мне так кажется, а мерву подлаживаю в ловушки и немного прогреваю феном, чтоб запах пошел .

Ворон 22.03.2013 20:27

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от vikshad (Сообщение 27954)
Нет не пресую, Воска там почти нет,мне так кажется, а мерву подлаживаю в ловушки и немного прогреваю феном, чтоб запах пошел

Якщоб там не було воску,пристосувати булоб не можливо,бо це все розсипалось як карточний домик,там є віск ів достатній кількості,якщо виконуєте такі операції з допомогою фена.

vikshad 22.03.2013 20:36

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
я кусочки мервы просто ложу на дно и чуть грею феном, а сверху рамки с кусочками вощины, создаётся иллюзия старых сот, и и так ловятся рои

верес 21.04.2013 22:39

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 17344)
Строительный фэн втягивает воздух из вне, нагревает и дует его в камеру.

а якщо для нагрівання використати лампи типу "УФО", (розмістивши їх на бокових стінках) також додатково розмістивши в воскотопці вентилятор (на верхній поверхні, тобіш кришці), для покращення циркуляції нагрітого повітря, як думаєте, зможе еффективно працювати така воскотопка чи ні?

Arcadie Burla 21.04.2013 22:59

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Думаю, слабее чем солнечная (ИМХО)
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?

верес 21.04.2013 23:26

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Арлекино (Сообщение 30974)
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?

читав в журналі "ПАСІКА" про таку воскотопку пасічника з донеччини за прізвищем Топорін. Так от, в цій статті він пише, що воску при такому способі перетопки в мерві залишається дуже мало,або майже немає, а на рахунок дощової води, то при такому способі це мабуть небуде мати ніякого значення, адже в таких воскотопках віск не контактує з водою, а лише з паром, а пар це вже буде чистіше навіть від дощової води.
Тепер повернуся до своєго, чому лампи УФО дадуть температуру меншу від сонячної? Але якщо це буде навіть так, тоді застосувати звичайну ніхромову спіраль на керамічних стержнях,а ще краще, можна в скляних трубках, є в мене такий електрообігрівач, також можна звичайні ТЕНи, повітрянні, вони теж добре гріють, думаю, що такий спосіб нагрівання буде працювати не гірше водяної пари, тай не гірше фена.

vodolej 22.04.2013 09:11

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
верес,

Я б радив би не забувати і про ККД цієї теплової установки. Згадайте про радянський електрочайник і про сучасний і перевірте скільки електроєнергії спалить кожен з них для того щоб довести до кипіння, наприклад, 1 літр води? Так от дивлячись на конструцію того сучасного єлектрочайника з теплоізольованими корпусом на кришкою і треба проектувати сучасну воскотопку з електронагрівачами. Інакше можна ціну перетопки довести до ціни воску.
Звічайно ж якщо є дармові дрова то може бути допущена і воскотопка з ККД в 3% як у паровоза. Таких конструкцій повно в Росії.

Гуслій 22.04.2013 18:21

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Вже років 7 експериментую з воскотопками. Для підвищення КПД необхідно:
1. Якісна теплоізоляція стінок та кришки.
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла)
3.Замочування воскосировини (для відставання коконів)
4. Розміщення нагрівача всередині камери.
Останні мої результати - 1 КВт ел енергії на 10 рамок, за 30 -40 хв.

vodolej 22.04.2013 20:24

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31008)
Вже років 7 експериментую з воскотопками. Для підвищення КПД необхідно:
1. Якісна теплоізоляція стінок та кришки.
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла)
3.Замочування воскосировини (для відставання коконів)
4. Розміщення нагрівача всередині камери.
Останні мої результати - 1 КВт ел енергії на 10 рамок, за 30 -40 хв.

Дуже добре, - 1 кВТ.год за 40 хвилин.
Я зрозумів так що це бак з подвійними стінками і кришка з подвійними кришами, тен всередині. Що використовуєте для теплоізоляції ? Може мінеральна вата?

верес 22.04.2013 20:56

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31008)
2. Повітря всередині насичене водяною парою( для передачі тепла

Гуслій, а без водяної пари, що небуде працювати?
Це ж постійно треба буде подавати пар або воду в камеру , вийде таж сама "класична" воскотопка, тоді вже мабуть дешевше парогенератор на дровах.

Гуслій 22.04.2013 22:19

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Для теплоізоляції потрібно брати матеріал, який не вбирає вологу (не гігроскопічний) тому що водяна пара присутня в будь якій воскотопці і конденсуючись знижує теплоізоляційні властивості та веде до корозії металу. Непогані результати у зшитого пінополіуретану ( чорний, пористий,- ізолон і т п) також монтажна піна - але вона крихка. Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.
Водяна пара дуже добре передає тепло, в 10 разів краще ніж сухе повітря. При однаковому об"ємі камери і потужності ТЄНу час на перетопку 10 рамок 40 хв і 6 - 7 годин для мокрої і сухої воскотопки. А щоб відмовитися від дров довелось зробити електричний паровий котел об"ємом в 0,5 літра і встановити його всередині воскотопки. Результат демонстрував позавчора в Градизьку, дивував народ.

верес 23.04.2013 07:49

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31034)
Для теплоізоляції потрібно брати матеріал, який не вбирає вологу (

деж візьметься волога якщо теплоізолювати зовнішню поверхню воскотопки, і друге, мабуть краще для виготовлення воскотопки це корозійно стійкі матеріали якщо невідмовлятися від водяної пари.
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31034)
Водяна пара дуже добре передає тепло, в 10 разів краще ніж сухе повітря.

Теплоємність водяної пари на 20% більша від теплоємності повітря, тож до 10 раз мабуть не дотягує.
Використання водяного пару для прогрівання деревини в сушильних камерах скорочує тривалість висушування в 2,5 - 4 рази.
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31034)
Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.

тільки до температури 80*С,
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31034)
А щоб відмовитися від дров довелось зробити електричний паровий котел об"ємом в 0,5 літра і встановити його всередині воскотопки. Результат демонстрував позавчора в Градизьку, дивував народ.

чим, "Парова рамкова воскотопка" яку демонстрував В. О. Топорін (м. Донецьк) в журналі ПАСІКА (яку так не любить Дід Василь) №4 за 2011 рік, наводяться такі данні: 30 рамок перетоплюється за час біля однієї години! і мерва розсипається як пісок! Вихід воску збільшився на 40-50%, одночасна дезинфекція рамок. Парогенератор на дровах, але ємність по воді вражеє, 100 літрів,

Злой Сашка 23.04.2013 08:40

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Гуслій (Сообщение 31034)
....Непогані результати у зшитого пінополіуретану ( чорний, пористий,- ізолон і т п) також монтажна піна - але вона крихка. Більшість пінопластів не витримують температури 100 град.
....

Мабуть треба вставити п"ятачок...
Стосовно зшитого пінополіуретану, то чорний і пористий, або частіше сірий це поліетилен - витримує десь до 135 гр. А те що використовують частіше всього у вентиляції і кондиціонуванні (тільки чорне), то це неопрен (синтетичний каучук). Річ досить цікава але дорогувато витримує від -80гр. до +100гр. Якщо погратися із самим матеріалом, то можна підняти температуру десь до 140гр. але лише на промисловому виробництві.
Піна монтажна крихка із-за того, що має дуже низьку питому вагу думаю не більше 20кг/м3 (це пінополіуретан), якщо взяти хоча б 200кг/м3, то по цій піні можна їхати машиною. Витримує від -180 до +200.
Для прикладу: я використовую пінополіуретанові вулики, то на кришку цього вулика я можу поставити димаря, а на полістирол -НІ (є в мене один із екструдованого полістиролу). За 10сек буде вм"ятина. Власне вм"тина теж вже є:):).
А взагалі-то треба взяти Ваш парогенератор (бачив такий у Саші Гармаша) присобачити його до пінополіуретанового корпусу, і подивитися, що з того вийде... Думаю річ буде цікава - і корпус вулика і воскотопка в одному виробі. Залишається тільки вирішити питання дна та зливу воску.
А, ще забув... Можна поставити і два корпуси один на один, якщо хватить потужності у парогенератора. Тут треба врухавати, що втрати тепла через стінки, стелю, дно будуть мінімальні, то герератор може і потянути і 2 , і може навіть 3 корпуси рамок.
Одним словом із Вас парогенератор (з поверненням), а з мне ЕКСПЕРИМЕНТ, та відео.

ЛАВ 23.04.2013 09:35

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Арлекино (Сообщение 30974)
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода и от такого способа в мерве не остается воска. Так ли это?

Использовать воду лучше дистиллированную (дождевую, озёрную, речную), воск выходит в структуре однородный, по цвету жёлтый. Качество воска высокое!
Лично я, использую озёрную воду. Нагреваю паром. Выход воска высокий, но не скажу, что 100%, но высокий. Мерва получается сухая.

vit 23.04.2013 10:38

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Арлекино (Сообщение 30974)
У меня такой вопрос: есть парогенератор и хочу его присоединить к воскотопке. Говорят лучше дождевая вода

Віск втрачає свій колір при контакті з солями жорсткості які присутні в воді. Дощова вода мяка і солей там мінімум (тому її і використовують). При вироблені пари солі жорсткості залишаться в парогенераторі. Для воску без різниці яку воду ви будете використовувати в парогенераторі, а в самому парогенераторі при використанні жорсткої води утвориться накип як в чайнику.

верес 23.04.2013 11:01

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от vit (Сообщение 31071)
Віск втрачає свій колір при контакті з солями жорсткості які присутні в воді. Дощова вода мяка і солей там мінімум (тому її і використовують). При вироблені пари солі жорсткості залишаться в парогенераторі. Для воску без різниці яку воду ви будете використовувати в парогенераторі, а в самому парогенераторі при використанні жорсткої води утвориться накип як в чайнику.

vit, і я про теж писав,тому повністю погоджуюся з Вашою думкою, але чомусь дуже часто пишуть,що ні, де там з криниці, "діди ж казали, давай дошову", але якщо брати до уваги екологію , пил який осідає на водозбірні поверхні, то уявно чиста дощова перетвориться на погано очищену стічну!
Для парогенератора звичайно краще м'ягшу воду застосовувати,(для зменшення накипу), але її постійно потрібно поповнювати.,тому ....!

Гуслій 23.04.2013 20:22

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
.
Цитата:

Одним словом із Вас парогенератор (з поверненням), а з мне ЕКСПЕРИМЕНТ, та відео.
Приймаю пропозицію. Парогенератори зараз "ганяємо" по повній програмі для виявлення можливих дефектів. Давайте адресу.
до корпусу воскотопки основна вимога - можливість пересилання поштою без пошкоджень - прошу врахувати.

Добавлено через 27 минут
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 31063)
деж візьметься волога якщо теплоізолювати зовнішню поверхню воскотопки, і друге, мабуть краще для виготовлення воскотопки це корозійно стійкі матеріали якщо невідмовлятися від водяної пари.
Теплоємність водяної пари на 20% більша від теплоємності повітря, тож до 10 раз мабуть не дотягує.
Використання водяного пару для прогрівання деревини в сушильних камерах скорочує тривалість висушування в 2,5 - 4 рази.
тільки до температури 80*С,
чим, "Парова рамкова воскотопка" яку демонстрував В. О. Топорін (м. Донецьк) в журналі ПАСІКА (яку так не любить Дід Василь) №4 за 2011 рік, наводяться такі данні: 30 рамок перетоплюється за час біля однієї години! і мерва розсипається як пісок! Вихід воску збільшився на 40-50%, одночасна дезинфекція рамок. Парогенератор на дровах, але ємність по воді вражеє, 100 літрів,

Волога візьметься з атмосфери та з самих рамок( залишки меду, цвіль і тп) Корозійно стійкі звичайно краще, але дорого.
Теплоємність так, але треба враховувати що стільник - це пористий термоїзолятор і прогріти повітря в комірках допомагає водяна пара, можливо є ще якісь секрети але експеримент дає переконливу відповідь.
Крім того водяна пара значно швидше наповнює камеру без додаткового вентилятора.
Журнал "Пасіка" я також не люблю, але чемно вітаюся з редактором, так само й Дід Василь. В. Топоріна знаю особисто, хороший інженер і пасічник, але його конструкція не годиться для пересилки поштою.

vikshad 23.04.2013 20:49

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 30971)
а якщо для нагрівання використати лампи типу "УФО", (розмістивши їх на бокових стінках) також додатково розмістивши в воскотопці вентилятор (на верхній поверхні, тобіш кришці), для покращення циркуляції нагрітого повітря, як думаєте, зможе еффективно працювати така воскотопка чи ні?

получается более сложная конструкция, единственное что хочу добавить, в свою воскотопку, капельный парогенератор, но это осенью когда буду топить воск, о результате доложу

Денис+ 27.04.2013 07:40

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Имеет ли право на жизнь идея сделать воскотопку из старого глянцевателя?

vodolej 27.04.2013 08:36

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Денис+ (Сообщение 31269)
Имеет ли право на жизнь идея сделать воскотопку из старого глянцевателя?

Может по принципу солнечной воскотопки но под низ подложить тот глянцеватель .....
Кстати, это идея, у меня есть такой большой глнцеватель

Денис+ 27.04.2013 15:24

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Сделаете, фото выложите?

Vitalliy 11.08.2013 11:49

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Товарищи, я в теме *воскотопки* не нашел ни одной записи по поводу перетопки обрези? Что никто не топит обрезь? И хотелось бы услышать и увидеть конструкции и технологию перетопки данного материала. У меня лично технология такая:
1. Беру резервуар с нержавейки наливаю туда примерно 2 л. воды.
2. Высыпаю туда ранее промытую обрезь, ставлю на огонь (костер).
3. Медленно нагреваю до кипения и растворения комочков.
4. Выливаю содержимое резервуара через сито в кастрюлю.
5. Жду около суток до остывания, выбиваю круглый кусок воска, очищаю, сдаю часникам или в магазин.

Также интересно услышать сколько Вы получаете воска с обрези, к примеру я с битона промытой не пресованой обрези получил около 5 кг чистого воска, вот мне показалось что это мало и я решил Вас попросить освятить Вашу технологию с процентом выхода чистого воска.

Ворон 11.08.2013 12:39

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Vitalliy (Сообщение 37713)
Товарищи, я в теме *воскотопки* не нашел ни одной записи по поводу перетопки обрези?

В мене вся обрєзь,як ви виразились перетоплює сонячна воскотопка,поясненя в темі получєнія воска.

джанкоец 03.01.2014 20:27

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Воско-варочный прес Кулакова (ВПК-1) скажите кто нибудь пользовался такой штукой.

віталий 04.04.2014 22:06

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Ось електрична парова воскотопка (працює від парогенератора), з високим ККД.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Magnum 28.12.2014 20:24

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Всім доброго здоровя. Ось моя воскотопка.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

zaporojec 28.12.2014 20:58

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 57618)
Ось електрична парова воскотопка (працює від парогенератора), з високим ККД.

Пользуюсь таким капельным парогенератором. Воскотопка сама из из бака стиральной машины. Нравится. Но есть тонкости. Нужна мягкая вода

Берендей 09.01.2015 14:13

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Понравилась сама идея такой комбинированной воскотопки
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.

Федосеич 13.03.2015 21:09

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 30976)
читав в журналі "ПАСІКА" про таку воскотопку пасічника з донеччини за прізвищем Топорін. Так от, в цій статті він пише, що воску при такому способі перетопки в мерві залишається дуже мало,або майже немає, а на рахунок дощової води, то при такому способі це мабуть небуде мати ніякого значення, адже в таких воскотопках віск не контактує з водою, а лише з паром, а пар це вже буде чистіше навіть від дощової води.
Тепер повернуся до своєго, чому лампи УФО дадуть температуру меншу від сонячної? Але якщо це буде навіть так, тоді застосувати звичайну ніхромову спіраль на керамічних стержнях,а ще краще, можна в скляних трубках, є в мене такий електрообігрівач, також можна звичайні ТЕНи, повітрянні, вони теж добре гріють, думаю, що такий спосіб нагрівання буде працювати не гірше водяної пари, тай не гірше фена.

Дощову воду потрібно заливати в парогенератор, якщо користуватись джерельною водою то неодмінно появиться накип на поверхні нагріву, її кількість залежить від жорсткості і кількості випаруваної води.

bpetruk 17.03.2015 15:47

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
джанкоец, користуюсь вже 2 рік класна штука тільки термореле треба пропускати через потужніше реле для запуску тена

Владимир 22 28.11.2015 18:30

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.[/QUOTE]


Добрый вечер! Заинтересовал такой парогенератор, есть ли у нас на форуме пчеловоды которые пользуются таким парогенератором? Хотелось бы выяснить некоторые вопросы на сколько он эффективный.

Віктор 29.11.2015 13:03

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от Владимир 22 (Сообщение 107655)
Только в качестве парогенератора использовать такой вариант
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
Наверное в ближайшем будущем приступлю к исполнению.


Добрый вечер! Заинтересовал такой парогенератор, есть ли у нас на форуме пчеловоды которые пользуются таким парогенератором? Хотелось бы выяснить некоторые вопросы на сколько он эффективный.[/QUOTE]

В прошлому році зробив аналогічний парогенератор, задоволений , тільки топку для дров можна зробити довшою, щоб не випадали жарини, або класти коротенькі дрова.

gru.v 29.11.2015 17:37

Re: Высокотемпературная воскотопка
 
я зробив трішки простіше, вулики чистить норм, а ось воск топить гірше промислової воскотопки, але якщо доробити то можливо буде не гірше


Текущее время: 22:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot