Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Воскотопки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Малая паровая воскотопка (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=712)

верес 16.04.2018 10:21

Re: Малая паровая воскотопка
 
Вложений: 2
Ще,

rpm 16.04.2018 13:06

Re: Малая паровая воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 232027)
Користуюся рамковою, "склепав" сам. Результатом задоволений.

І, наголовніше, нема залежності від погоди.
Також можна топити, хоч в день, хоч в ночі...

верес 16.04.2018 14:34

Re: Малая паровая воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от rpm (Сообщение 232037)
І, наголовніше, нема залежності від погоди.
Також можна топити, хоч в день, хоч в ночі...

За день нескажу, все-таки можливо бджоли будуть цікавитися ароматом воску, прополісу, меду.
Раніше перетоплював звичайною воскотопкою, "нєрви" від такої роботи зашкалювали, вирізати суш, підкидати в корзину, витрушувати мокру і з немалим вмістом ще воску мерву, постійно вмовляв себе, ну що вдієш- треба.
Тепер це відбувається веселіше. І з цілим переліком переваг.
Віск виходить чистішим, немає знизу воскового "коржика" брудного сірого болота.
Рамки продезинфіковані температурою (130-150*).
Дріт завжди цілий, треба лише підтягнути.
Мерва суха, зразу в мішок, і якщо не забруднена медом то розсипається в руках, мабуть воску там зовсім мало залишається або й зовсім не залишається, в середньому в перерахунку на рамку Дадана вихід воску в вазі необрізаного "коржика" становить від 159 до 167 грам.
Ну і ще, перетоплювання рамок з закристалізованим медом непроблема, а сам мед після перетопки за консистенцію нагадує мелясу, тепер запишуся в прихильники виготовлення "еліксиру", непропадати ж добру.

Добавлено через 9 минут
п.с.підскажіть будьласка, чи можна відключити цього клятого китайського редактора слів, дістав вже не на шутку, досить того що філігранно вицілюю пальцем при наборі букв так він виправляє мене виставляючи навіть не схожі слова. На люмії такого не було,

Добавлено через 13 минут
о, дякую, сам знайшов, відключив!

Vl@dimir 16.01.2019 15:46

Re: Малая паровая воскотопка
 
Який принцип роботи вищеописаної воскотопки? Дуже сподобалась, хотів би в майбутньому і собі щось схоже змайструвати.

Немолодий 16.01.2019 18:11

Re: Малая паровая воскотопка
 
Шановний "Верес". Вітаю!:appl::poz: У Вас СІМ ТИСЯЧ повідомлень!
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 232040)
Мерва суха, зразу в мішок

Ви не рибак? Схоже на оповідки рибаків.:rofl2: А яку з мішка потім виймаєте? Щоб не зацвітала і не вкривалась пліснявою я мерву після воскопресу певний час ПРОСУШУЮ!
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 232040)
Рамки продезинфіковані температурою (130-150*)

Яким способом досягаєте такої температури? Знаю, що таку високу температуру перегрітої пари дає парогенератор Перевалова. А як у Вас? Чим заміряли?
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 232040)
...мабуть воску там зовсім мало залишається або й зовсім не залишається, в середньому в перерахунку на рамку Дадана вихід воску в вазі необрізаного "коржика" становить від 159 до 167 грам.

Чомусь закрадаються певні сумніви. Форумчанин "Стрілець" після своєї парової воскотопки віджимав отриману мерву ще "лисицею" а потім ще центрифугою. І от що в нього вийшло:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

верес 16.01.2019 20:46

Re: Малая паровая воскотопка
 
Шановний "Немолодий", до сіми тисяч невистачало одного, тож пишу його щоб Ваші вітання були виправданими.
Тепер відповідаю,
Ні, я не рибак! А от мерву всетаки з воскотопки ще гарячою зкидаю в пропіленовий мішок, просушувати немає потреби бо вона суха і розсипається при перетиранні. В мішку незацвітає.
Температуру міряв ртутним термометром шкала до 350*, під час останніх перетопок вже електронний термометер ( термопара і тестер) показував точно не мам'ятаю але десь за 230-240* , але то ще не все, крайні рамки в касеті від стінки ящика яка одночасно є стінкою камери генератора перегрітого пару - обвуглилися і заклілися,
Температура пару на виході з ящика ~~130*.

Немолодий 16.01.2019 23:11

Re: Малая паровая воскотопка
 
Доброго вечора. А в мене висвітлює 7001 повідомлення.
Цитата:

Сообщение от Немолодий (Сообщение 254326)
Яким способом досягаєте такої температури? Знаю, що таку високу температуру перегрітої пари дає парогенератор Перевалова. А як у Вас?


верес 17.01.2019 07:48

Re: Малая паровая воскотопка
 
Звідки така висока температура пару в воскотопці - думаю що це цікаво небагатьом, тому відповім коротко.
Топка- горизонтально газовий балон захований в водяну сорочку товщиною 2 см, це водяний котел. Над верхньою стороною котла облаштовано стальний ящик, власне сама воскотопка, тобто дно ящика підігрівається. Рівень води в котлові підтримується автоматично вакуумним дозатором, іутримується так, що верхня частина топки, (балона) не покрита водою - між балоном і дном ящика води немає. Пар який утворюється надходить не зразу до ящика а зпочатку попадає в генератор перегрітого пару, який облаштовано в камері за задньою стінкою ящика крізь яку проходить двоканальний димохід, "п" подібний, це вогневі труби, складна конструкція, але вибрана з метою розділивши потік гарячих газів на двоє - зменшуєм і в двоє їх швидкість, думаю це підвищило ККД парогенератора. Пар двічі оббігає вогневі труби, симетрично два потоки спочатку йдуть до гори потім повертають вниз і по двох паропроводах в нижній частині ящика потрапляють до ящика. Ось так пар і нагріває ящик до 210-230*, звичайно це при випробовуванні було досягнуто такої температури, за результатами це вже занадто, бо в обох випадках було обвуглення декількох рамок.
п.с. температура пару залежить від якості горіння, в вогневих трубах догоряють горючі гази, (зпалювання піролізних газів), зпалював резину, то з димохода (висота біля трьох метрів), інколи спостерігав полум'я, але для стабільної роботи найкраще сухі тоненькі дрова, добре обрізками.
Перепрошую, вийшло не зовсім коротко!

Немолодий 17.01.2019 08:59

Re: Малая паровая воскотопка
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 254409)
Звідки така висока температура пару в воскотопці - думаю що це цікаво небагатьом, тому відповім коротко.

Моє Вам шанування. Я і до цього уявляв Вас освіченою, розумною людиною з потужною конструкторською жилкою в душі. Ваша воскотопка остаточно підтвердила правильність цих оцінок. Успіхів Вам в усіх Ваших справах!:ok::appl::beer:

АНД 17.01.2019 14:45

Re: Малая паровая воскотопка
 
Верес до вас таке запитання: маю також з балонна боржуйку горизонтальну, хочу в ньому вирубать частину, для того щоб вмонтувати з кухні чавунні кружельця, і при зняті їх ставить старий доїльний апарат алюміневий котрий має в кришці 2 готових штуцера на вихід,один заглушу а здругого буде виходить сирий пар, також хочу зробить вставку в комен, щоб дальше отримувать сухий пар, чи получиться щось з цего чи потрібно пробувать, боржуйку використовую як обігрівач майстерні, палю сухими дровами но чомусь комінок закидає сажов а з боржуйки тиче чорна вода, комен 2м горизонтально проходить і діаметер 100мм. може підскажете що зроблено не так:kill::), а правда немає колеснікової решітки:kill:


Текущее время: 15:37. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot