Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Кочівля 2020 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6448)

бігунець 06.05.2020 20:36

Кочівля 2020
 
Через засуху і безвзятковий період в лісі, кочівлю в ліс відмінив.Ну можна з десяток сімей на пробу завезти, лісового медку попробувати, - це крушина, малина, ожина - та вже не хочеться лишній раз їздити. Ті десяток сімей може краще акації піднесуть. Ще час до крушини, малини, акації є, подумаю.

Сьогодні ж з сусідом поїхали шукати місце на акацію. Рови я тільки кругом знаю, а сусіда їх об"їздив, обходив, тож хоч раніше я вже вибрав місцину, та вирішив ще раз глянути. Спочатку він мене завів... короче не сподобалося. Заїзд поганий, та й поставити хіба що біля грунтової дороги, по якій не часто, та їздять люди. Далі вже просто шукали. Акації чималенько, та й липа, бачу, є. На фото третя місцина, яку оглядали. Тут і знайшли укромный уголок. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Та проїхали ще трохи і знайшли кращу. Тут уже справді і заїзд гарний і заважати нікому не будуть. Тільки коли попереднє місце було як центр акацієвого рову, радіусом 2 км захоплює майже всього, то тут змістилося на півкілометра.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Дивлюся по карті. До найближчого поля з ріпаком 3 км. Як вважаєте, це не страшно?

Вадим Попов 06.05.2020 20:54

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 283385)
Через засуху і безвзятковий період в лісі, кочівлю в ліс відмінив.Ну можна з десяток сімей на пробу завезти, лісового медку попробувати, - це крушина, малина, ожина - та вже не хочеться лишній раз їздити. Ті десяток сімей може краще акації піднесуть. Ще час до крушини, малини, акації є, подумаю.



Сьогодні ж з сусідом поїхали шукати місце на акацію. Рови я тільки кругом знаю, а сусіда їх об"їздив, обходив, тож хоч раніше я вже вибрав місцину, та вирішив ще раз глянути. Спочатку він мене завів... короче не сподобалося. Заїзд поганий, та й поставити хіба що біля грунтової дороги, по якій не часто, та їздять люди. Далі вже просто шукали. Акації чималенько, та й липа, бачу, є. На фото третя місцина, яку оглядали. Тут і знайшли укромный уголок. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]



Та проїхали ще трохи і знайшли кращу. Тут уже справді і заїзд гарний і заважати нікому не будуть. Тільки коли попереднє місце було як центр акацієвого рову, радіусом 2 км захоплює майже всього, то тут змістилося на півкілометра.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]



Дивлюся по карті. До найближчого поля з ріпаком 3 км. Як вважаєте, це не страшно?

Думаю дістануть. В мене того року пакети дістали ріпак за 3.7км.

Ромен 06.05.2020 21:39

Re: Кочівля 2020
 
Бігунець, все залежить від декількох факторів,як довго буде цвісти ріпак і як буде виділяти акація. Місця красиві:ok:

бігунець 06.05.2020 21:46

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 283388)
Думаю дістануть. В мене того року пакети дістали ріпак за 3.7км.

Знаю, що дістануть ріпак і за 5 км. Та все ж думається, що коли зацвіте акація, бджолам буде не до ріпака.
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 283392)
все залежить від декількох факторів,як довго буде цвісти ріпак і як буде виділяти акація. Місця красиві

Боюся, що й на липу ще триматиметься.:( А місця й справді гарні. Треба колись не просто в рові фотографувати, а з пагорбів краєвиди.

Юрій Чугай 07.05.2020 06:59

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 283396)
Знаю, що дістануть ріпак і за 5 км. Та все ж думається, що коли зацвіте акація, бджолам буде не до ріпака.

Боюся, що й на липу ще триматиметься.:( А місця й справді гарні. Треба колись не просто в рові фотографувати, а з пагорбів краєвиди.

В нас до акації ще два тижні мінімум, ріпак на половину " розкрився" - стільки не протягне. Хіба у вас не така ситуація?

бігунець 07.05.2020 09:14

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 283407)
В нас до акації ще два тижні мінімум, ріпак на половину " розкрився" - стільки не протягне. Хіба у вас не така ситуація?

Біля села можливо й доцвіте, хоч не віриться. А ось тей, до якого від акації 3км аби липу не дістав. Минулоріч зацвів на цю пору і тягнув до кінця червня. Яри, горбиста місцевість цьому сприяла.

aleksandrfeed 07.05.2020 10:23

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

До найближчого поля з ріпаком 3 км. Як вважаєте, це не страшно?
дастанут со свистом .... у меня в прошлом году рапс по карте был 6 км ... так еще и товарного принесли .... сейчас буду ехать на акацию так ищу место чтобы рапса ближе 7 км не было ...планирую завтра начинать переезд....

бігунець 07.05.2020 12:07

Re: Кочівля 2020
 
Невже, коли цвіте і виділяє акація бджоли полетять на ріпак?

Вадим Попов 07.05.2020 15:08

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 283414)
Невже, коли цвіте і виділяє акація бджоли полетять на ріпак?

А також часто буває, що акація цвіте і виділяє? Можливо ріпак просто краще буде виділяти ніж акація, тому бджоли не переключаються на акацію.

aleksandrfeed 07.05.2020 17:06

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Невже, коли цвіте і виділяє акація бджоли полетять на ріпак?
пчела летит на медонос , пока он будет выделять... поэтому чистую. акацию взять не получится ....

бігунець 07.05.2020 22:00

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от aleksandrfeed (Сообщение 283418)
пчела летит на медонос , пока он будет выделять... поэтому чистую. акацию взять не получится ....

Раніше мною була вибрана місцина, ніби й непогана, хоч з самого краю акацієвого масива. Та ще й дорога й село недалеко. Сьогодні товариш з райцентру запропонував з'їздити в ту місцевість, він теж шукає місцину, щоб поставити бджіл. Їдемо й показую: он хороший заїзд, хочу своїх бджіл повз ровом ставляти. А ти теж подивися, мо сподобається. Він засміявся. Воно й видно, каже, що пасічники, я наглянув ось, за 50 метрів, щоб не повз ровом, а в посадці. Рої високо не підніматимуться.
До ріпака 5 км.

бігунець 13.05.2020 13:52

Re: Кочівля 2020
 
Перший переїзд цього року. Вчора похолодало, сьогодні все вкрите інеєм, морозець десь на мінус 3. Підготовився ще вчора, сьогодні лишень закрив льотки. Дві ходки по 20 вуликів. Ще одна буде пізніше, повезу слабачки і відводки.

aleksandrfeed 15.05.2020 12:25

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

морозець десь на мінус 3.
акацию не прихватило?

бігунець 18.05.2020 23:11

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от aleksandrfeed (Сообщение 283579)
акацию не прихватило?

Сьогодні поїхав до бджіл і спеціально проїхався по ярах, подивитися, як там акація. В основному нормально, але бачив у деяких місцях прихвачену морозом частково, а в одному місці взагалі зверху донизу дерева стоять з померзлим листям. Сподіваюся все буде гаразд. Знайшов сьогодні місцину, де можна поставити бджіл і в їх радіусі льоту опиняться найбільші масиви акації в тому районі.

А це фото мого точка на ріпаку.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

бігунець 16.06.2020 23:10

Re: Кочівля 2020
 
Не знаю, що робити. Зараз дуже гарно виділяє крушина. Акація закінчиться через пару днів. Планував залишатися на місці, там волошка по пшениці, на підході липа, хоч її небагато. А тут крушина. Бджоли буквально за пару днів заносили магазини на 10 рам. Як зірвуся (раніше неділі не вийде), а виділення припиниться? Мабуть все ж залишуся на місці...

Юрій Чугай 17.06.2020 06:14

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 284497)
Не знаю, що робити. Зараз дуже гарно виділяє крушина. Акація закінчиться через пару днів. Планував залишатися на місці, там волошка по пшениці, на підході липа, хоч її небагато. А тут крушина. Бджоли буквально за пару днів заносили магазини на 10 рам. Як зірвуся (раніше неділі не вийде), а виділення припиниться? Мабуть все ж залишуся на місці...

Так крушина гарно дає цьогоріч і так мабуть вже пізно міняти коней.... Скільки їй ще там зосталось часу?(ИМХО)

бігунець 17.06.2020 20:44

Re: Кочівля 2020
 
Квітуватиме ще місяць. А ось бджоли сьогодні вже йшли на неї менше.

Юрій Чугай 21.06.2020 07:41

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 284512)
Квітуватиме ще місяць. А ось бджоли сьогодні вже йшли на неї менше.

І я про те ж... Пік цвітіння вже мабуть минув, крушина вже не гуде від бджіл (хоча вони є). Доцвітає ожина, може ще з тиждень протягне. За два тижні ліс видав 12 кг на КУ - качати поки нема чого.

Юрій Чугай 21.06.2020 19:12

Re: Кочівля 2020
 
Вчора був погожий день. На КУ в лісі - 0,5, але з гніздових рам ще капає. Майже кожен день йдуть грозові дощі.

Волкотрубенко 22.06.2020 23:36

Re: Кочівля 2020
 
Не могу сказать что я кочую, но пасека выездная весной, на летний точок в независимости от имеющихся медоносов. И в этом году место не совсем удачное, но не безнадежное. Нашел поле с относительно ранним пдсолнухом за четыре км, место глухое не проездное. Сейчас просчитываю варианты вывоза или подвоза выбраковок для создания десятка медовиков. Заодно и основную пасеку разгрузку, так как огромных площадей подсолнуха рядом нет.

Юрій Чугай 28.06.2020 19:19

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 284512)
Квітуватиме ще місяць. А ось бджоли сьогодні вже йшли на неї менше.

Крушина ще цвіте, але бджіл на ній помічено не було (як не шукав). Ожина і малина вже також злились, а КВ за тиждень рівно +5 показав. Не знаю з чого несусь, але нехай несуть. Ще побуду тиждень в лісі.

бігунець 28.06.2020 23:37

Re: Кочівля 2020
 
Після акації бджіл не перевозив. По пшениці чимало волошки. Літ непоганий, щось несуть, тільки у вулики після відкачки акації не заглядував. Липа квітує, бджіл на ній нема.
П.С. на кочовому точку нас 4 пасічники стоять. У середу о 9 в одного з сусідів вкрали 2 вулики з бджолами. Хотіли меду, нема, то вирішили подивитися бджолами. Наступного дня поліція поїхала по сліду і за 2 км знайшла їх. Там ямки на дорозі, розійшлися корпуси, вулики були виставлені прямо біля дороги. А я не дійшов до них, коли ранком пішов по сліду якихось 200 метрів.

Юрій Чугай 29.06.2020 00:05

Re: Кочівля 2020
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 284836)
Після акації бджіл не перевозив. По пшениці чимало волошки. Літ непоганий, щось несуть, тільки у вулики після відкачки акації не заглядував. Липа квітує, бджіл на ній нема.
П.С. на кочовому точку нас 4 пасічники стоять. У середу о 9 в одного з сусідів вкрали 2 вулики з бджолами. Хотіли меду, нема, то вирішили подивитися бджолами. Наступного дня поліція поїхала по сліду і за 2 км знайшла їх. Там ямки на дорозі, розійшлися корпуси, вулики були виставлені прямо біля дороги. А я не дійшов до них, коли ранком пішов по сліду якихось 200 метрів.

В такі моменти думаєш про купівлю фотопасток.....

Юрій Чугай 11.09.2020 00:46

Re: Кочівля 2020
 
Давно автора теми не видно було. Як результати? Як ваш золотарник і верес, виділяв щось в цьому році?


Текущее время: 07:31. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot