Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Кочевое пчеловодство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Кочевка 2019 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5764)

Beeman1 25.11.2019 14:32

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 275763)
Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку

Пунктів 3,5,8,9,11 в нас немає, по факту основний мед беру з кінця травня до середини червня, дуже рідко з липи десь з 15-20 червня по кінець червня. По факту виходить 7-10 літрів на сім"ю, рідше більше. Липень повністю глухо, носять тільки собі. В серпні верес приносять тільки для себе, пробував кілька разів вивозити, по 5 літрів з сім"ї викачуєш, купа порваних рамок, більше мороки чим віддачі, хоча вересовий забирають люди на ура, в принципі весь мед люди хвалять. Багато меду взяти не виходить, в рік на продаж виходить в роздріб близько 100 літрів, бо щось для себе і родичів залишаєш, якби брав більше меду думаю знайшов би можливість продати. Правда пасіку тримаю для душі, якщо рахувати вкладення і віддачу, то виходить маленький плюс.

Дан 25.11.2019 16:37

Re: Кочевка 2019
 
бігунець, а какие у Вас дороги в лесу? А то, может, пойдут дожди и вопрос по лесу будет снят

бігунець 25.11.2019 17:08

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 275804)
бігунець, а какие у Вас дороги в лесу? А то, может, пойдут дожди и вопрос по лесу будет снят

Дороги проездные, проходные. Камень, песок, коренья деревьев. Есть, правда, броды, там точно не проедешь, если что трактором (трактор - решение всех проблем с дорогами :)). В 70-80 насыпали щебневые дороги до отдаленных сел. Они плохонькие, но помаленьку проедешь до желаемых медоносов.

Bee_Keeper 25.11.2019 17:08

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 275770)
А далі, як повезе з реалізацією, максимум у роздріб продавайте.

Тільки вроздріб. Мед просто кайф! Це я можу підтвердити. У нас такого нема і не буде. Вася, ти молодець і бджоли твої роблять правильний мед;)

zeus 26.11.2019 11:48

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 275763)
Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.

Не думаю, что мое мнение будет сильно полезно. Но, считаю, нужно как-то обходить стороной рапс, брать лесные меда, акацию и гречку. Это очень редкий продукт.
Идти против стеретипов и доказывать каждому покупателю, что рапс вкусный полезный и так далее, точно не тот путь.

Владимир Татомир 26.11.2019 18:36

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от zeus (Сообщение 275858)
доказывать каждому покупателю, что рапс вкусный полезный и так далее, точно не тот путь.

Не знаю, для меня мед из рапса и подсолнуха, очень привлекателен.рапс вообще вкус из детства, а солнечный цветок дает полезный и вкусный мед.

бігунець 26.11.2019 23:47

Re: Кочевка 2019
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 275867)
Не знаю, для меня мед из рапса и подсолнуха, очень привлекателен.рапс вообще вкус из детства, а солнечный цветок дает полезный и вкусный мед.

Володимир таких поціновувачів одиниці. А меду стоять ріпаку до двох центнерів і соняха більше півтори тони. Не продам. В роздріб.


Текущее время: 00:28. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot