Показать сообщение отдельно
Старый 24.11.2014, 18:48   #304
rechan
Бывалый
 
Регистрация: 01.12.2013
Пчелостаж: 20
Пчелосемей: 30
Ульи: Роже делона 108
Адрес: г.Тернополь
Сообщений: 279
Сказал(а) спасибо: 211
Поблагодарили 780 раз(а) в 97 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 11
Сказали "Не согласен!" 3 раз(а) в 3 сообщениях
Файловый архив: 16
Закачек: 0
Вес репутации: 219
rechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутациюrechan имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от Новик Посмотреть сообщение
Шановний rechan чому відмовилися від рогатих (8 рам, дно сітка) які знайшли переваги та недоліки. Максимальні приноси на день (напевно у вас це липа).
Пасічникував я з "рогатими" років 10, з них 5 років поступово переходив на "альпійці", зараз вже всі "альпійці". Це хороші вулики, але... . Повністю працювати корпусами з ними неможливо. При взятку з гречки в мене сімї досягали сили до 5 корпусів, і, коли 5-й корпус заповнений повністю медом, то знімати його непросто, особливо порівнювати, якщо рядом стоїть "альпієць".
Максимальні приноси нектару за день не знаю, бо контрольним вуликом не користуюся. Можу тільки сказати, що минулого року при взятку з липи дві сімї принесли меду по 60 літрів кожна.

Добавлено через 14 минут
Цитата:
Сообщение от медаль Посмотреть сообщение
Чимало повномедних і запечатаних рамок (десь по півтори сотні щороку) реалізую як стільниковий мед, віддаю прямо з рамками. Мої замовники до такого звикли, і я не можу запропонувати їм отой дріт: якось воно неестетично. Та й бджолам, напевне, оте залізо не зовсім...
А ще - велика неприємність, коли стільники забудовуються поза дротом рамки і прикріплюються до стінок. Колега Хомич В.В. (Пчелхом) у корпусах своїх альпійців профрезерував канавки напроти торців рамок, щоб уникнути цього явища.
Останні роки використовую рамки з дуба, товщина і ширина всіх планок 5 і 25 мм. Тепер роблю з липи. Може, в такій рамці зменшується корисна площа стільника, зате воскових наростів зовні не буває. Зрізати ж забрус взагалі легше, якщо ширина всіх планок однакова.
Для естетики краще робити слеціальні рамки, в мене добре йдуть безрамочні щільники, навіть відрізані від верхньої планки.
Верхні планки в мене тільки з липи, при кочівлі це набагато легше.
При знятті забрусу на станку (як у Хоміча), деревяні рамки часто приходиться доочищувати. Різниці в розвитку бджіл у вуликах з деревяною і дротяною рамкою не помічав.
rechan вне форума   Ответить с цитированием
12 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Dimitr (25.11.2014), vodolej (24.11.2014), Vova2015 (17.01.2017), yuriypolischuk (30.08.2015), Дет Котэ (24.11.2014), МедАль (24.11.2014), михалыч1 (25.11.2014), Новик (24.11.2014), Орієць (19.01.2016), ПодвОх (24.11.2014), Федот (14.01.2016), ЮРИЙ К (12.11.2015)