Показать сообщение отдельно
Старый 12.02.2021, 13:38   #2055
Вова-сад
Бывалый
 
Регистрация: 16.01.2017
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 10
Ульи: Многокорпусные
Адрес: Украина, Волынская обл, г.Ковель
Возраст: 54
Сообщений: 839
Сказал(а) спасибо: 718
Поблагодарили 251 раз(а) в 77 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 3
Сказали "Не согласен!" 2 раз(а) в 1 сообщении
Файловый архив: 14
Закачек: 0
Вес репутации: 155
Вова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловодство по справочнику Стеля

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Треба Кості в Канаду привезти з десяток щурок на розмноження ????
Думаю, що збільшувати пасіку, виводячи маток з ройових маточників можна і навіть треба, але з великою кількістю сімей буде важко працювати :imho:
Хочете ройових маток - коротко підкажу як я інколи роблю: хорошу сімю підсилюєте печатним розплодом, без бджіл, щоб скоріше зароїлась. Як вже маточники потягнули, то на дно ложим розділювальну решітку, на неї корпус, в мене ще й другий (обидва на 230), між ними, бажано ще одна решітка, стару матку треба забрати коли вже будуть перші запечатані маточники, якщо забрати раніше потягнуть багато свищових маточників - матеріал то є. Якщо стоять РР, то матку найти не так складно, можна її і трохи пізніше забрати- перші матки вийдуть аж через тиждень, рій без матки буде виходити, але вернеться назад у вулик. А далі тільки вибирайте маток, робіть нуклеуси, з цих же бджіл. Так як сімя в роєвому стані, то бджоли маточників не згризають, а як що вийдуть дві матки, то зійтись їм бджоли не дадуть, і так сімю розібєте на нуклеуси. Потім плідну матку підсаджую разом з нуклеусом.
Інструментальне виведеня маток займе менше часу, і матки вилупляться всі одночасно.

Добавлено через 9 минут
Цитата:
Сообщение от Дан Посмотреть сообщение
И тут становится очевидным, что 230 выигрывает у 145. Снимать корпусов меньше. Откачивать тоже меньше - на тонну меда надо меньше совать в станок и медогонку (точнее, суешь столько же, но идет выигрыш). Обрезается все так же. Да еще один жирный плюс - гнездо сокращать не надо. Вот я оставляю 7 рам - а там бы оставлял 9 рам на 230 и все довольны. И весной вместо вощины в гнездо можно сушь ставить. Вместо 300 корпуса + 4 магазина можно сделать просто 4 корпуса на 230. Рамок нужно на 9 меньше при том же объеме. Сплошные плюсы.
Рутовський корпус з медом тяжкий, я його не двигну, всьго навсього, тому в мене магазини на 145, а 145 можна зняти одному. А зимую, знаю що не правильно, на повному комплекті 10рам, крайні, інколи, ставлю повністю пусті, без меду. Заставних не має.
Вова-сад вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо: