Показать сообщение отдельно
Старый 18.06.2019, 23:41   #213
Вова-сад
Бывалый
 
Регистрация: 16.01.2017
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 10
Ульи: Многокорпусные
Адрес: Украина, Волынская обл, г.Ковель
Возраст: 54
Сообщений: 839
Сказал(а) спасибо: 718
Поблагодарили 251 раз(а) в 77 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 3
Сказали "Не согласен!" 2 раз(а) в 1 сообщении
Файловый архив: 14
Закачек: 0
Вес репутации: 155
Вова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутациюВова-сад имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Объединение пчелиных семей

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Оскільки в мене виявився 1 слабачок, то я вирішив об'єднати цю сім'ю з роєм, якого впіймав 3 тижні тому. Тільки от проблемка - рій стоїть в 50 см від цієї сім'ї (відстань між льотками) і вже давно працює з того вулика. Як найкраще об'єднати їх, щоб безболісно для рою і для сім'ї? Основна сім'я в лежаку.
Все таки надійніше об'єднання, як сім'ї добу були в одному вулику, або краще дві, вони наберуть спільний запах, незалежно, чи стоїть сітка чи глуха фанера, в лежаках я підсаджував на боковий льоток, сімї розгороджені глухою діафрагмою, один вулик обов'язково прийняти, 50см це дуже близька відстань, блукати бджола не буде.
Можна попробувати зсипати на прильотку, тобто на трапік, але сипніть спочатку дуже мало бджоли, якщо пять хвилин і мертвих невиносять, то битись не повинні, але все залежить від бджоли, від породи.
В мене був випадок - газету прогризли місцями, і почалась бойня, набили два стакани бджоли, мусив класти фанеру ще на добу, тоді об єднались.

Добавлено через 22 минуты
Цитата:
Сообщение от Владимир Татомир Посмотреть сообщение
Если рядом, то вообще замечательно.Убери одну матку.Отставь ту семью в сторону, и на покат, периодически стряхни пчелу, только не всю сразу.Рамки без пчелы переставь в наполняющийся улей.
Можна рамки разом з бджолою поставити в ройок, в середині гнізда сформувати колодязь, і туда поставити, але матку лишню прибрати. Тут спрацьвує принцип - хто приходить з своїм кормом, тих не б'ють. Я так навіть маток підсаджую в безматочні сімї. Нуклеус три Рутовськи рамки, але стараюсь, щоб матка була в середині, між своїми бджолами, а не з краю.
Вова-сад вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
RVAnat (21.06.2019), tigor (21.06.2019)